Skocz do zawartości
Bartosz

[nano] 28 l - ukwial

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jakos uparlem ise na ten maly zbiorniczek, nie wiem ale wiekszego jakos narazie nie chce :)

i teraz moje pytanko czy bedzie mozna utrzymac w nim ukwial i 1 lub blazenki ?


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, trudno byc ekspertem, ukwialy na pewno potrzebuja wysokich i stalych parametrow wody, z tym jednak, przy odpowiedniej opiece nie powinno byc problemow, jednak ukwialy potzrebuja zazwyczaj duzej ilosci swiatla i to raczej HQi, ewentualnie z T5, a nie 8 watowych swietlowek; poza tym czesto ukwial potrafi napompowac sie woda, zwiekszajac nawet dwukrotnie swa objetosc i wedrowac po akwarium, zatem czy u Ciebie bedzie mial wystarczajaco duzo miejsca? co do blazenka (bo mam nadzieje, ze nie chcesz 3mac wiecej niz jednego) to mimo iz jest to rybka majaca chyba najmniejsze wymagania co do objetosci akwa, to 28 litrow to okolo 3 razy za malo nawet dla niej; zrobisz co zechcesz, to pewne, natomiast moze warto sprawe przemyslec i nie meczyc zwierzat?

PS poza tym jak tylko lykniesz bakcyla morszczyzny (a lykniesz na pewno) to bedziesz chcial miec zbiornik 120/50/50 minimum, a nie 28 litrow

pozdrawiam, Marcin

PS2 jesli jestes obeznany z angielskim to polecam strone:

http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?siteid=21&pCatId=755


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki :)

w sumie pewnie wyladuje tam skalka z grzybkami :) i to wszytsko, na zdjeciach w akwariach klubowiczow widzialem ukwial w 20l stad pomyslalem czemu by nie, no ale pewnie tam w gre wchodzi wieksze doswiadczenie i wogole, zreszta zobaczymy jak to sie wszytsko ulozy :)


Pozdrawiam Bartosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic przeciwko trzymaniu ukwiałów w tak małym akwarium. Z błazenkami to samo. Ale moim zdaniem 2 małe błazenki lub 1 + 1 garbik to maximum a 1 ukiał całkowicie wystarczy bo przy większej ilości byłoby chyba za mało miejsca.


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.