Skocz do zawartości
Pabl_o

Powitanie

Rekomendowane odpowiedzi

Okej nie będę kombinować bo jak coś to puźniej nie będzie odwrotu, jak wrócę z wakacji to wytnę ten komin i pujdę do szklarza go skrucić, i tak był krzywo wklejony, a nie ma co ryzykować:con.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pabl_o :

No jak sprawdzalem w sieci to powinno byc okolo 5 cm roznicy, jest 4 wiec czy t cos zmienia?

u mnie jest 4,5 cm i jest OK :) czasem jak wpadnie jakis większy listek (narazie jest tam słodkowodne) w grzebień to woda sie spiętrza tak że listwy wzmacniające widać

P.S ewentualnie można troche poprzycinać grzebień


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po tygodniowej przerwie, dzisiał zdołałem wyciąć z akwa komin:), jego wycinanie szło mi tak dobrze że w pewnym momencie spostrzegłemm że nóż łamany mam w palcu:O_o. Pokryłem także stelaż kolejną warstwą farby i zaczyna wyglądać już jako tako:); wybrałem się także do Castoramy aby zakupić kilka materiałów jednak okazało się że ich sprzęt do cięcia szkła nie podoła moim dwóm szkiełkom z komina;/, oglądałem też to co większość osób używa za tło czyli niebieskie PCV jednak spotkałem tam tylk płyty o wymiarach 100x50 cm w cenie chyba 31 zł, jednak taki wymiar tej płyty nie bardzo mi pasuje bo pewnie byłoby widać miejsce łączenia na szybie:dontgetit ,czy wiecie może coś o miejscach sprzedaży większych arkuszy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj pokażę wam efekty mojej dotychczasowej pracy:)

img1364en3.jpg

Moje piękne akwarium:)

img1365gt1.jpg

Sumpik też jest

img1367ge5.jpg

Nieszczęsny komin;/

img1368um6.jpg

Widok na stelaż

img1370rc6.jpg

Z innej peryspektywy

img1372ou8.jpg

A tu stanie komin (miejmy nadzieję:Dozingoff)

img1374cl2.jpg

Tyle czau tą szafeczkę robiłem że 3 zdjęcie nie zaszkodzi:satisfied

img1376wi8.jpg

I jeszcze raz całe akwarium żebyście się napatrzyli:blush

Jak widać pracę idą powoli do przodu, w poniedziałek powinien dojść silikon więc sklejem komin, póżniej tylko jeszcze obudujem szafeczkę i mam nadzieję że wtedy odetchnę:), a zapomniałbym jeszcze trza skombinować oświetlenie więc to się chyba nigdy nie skończy:(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko ładne jak narazie , ale zastanów się nad tą pianką jeśli chcesz ją użyć pod akwarium, no chyba ze ma służyć do czegoś innego - to nie było tematu.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta pianka ma służyć pod akwarium jako wyrównanie ale czemu uważasz że to zły pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,domyslam sie ze chodzi o to ze ona jest stsunkow cienka i miekka i malo co wyropwna roznice oraz wsiaka wilgoc-wode.zdecydowanie lepsze bedzi epewnie styropian albo jakies inne tworzywo sztuczne -sa takie podklady czarne w sklepach akwarystycznych a ja osobisci emam korek tecjniczny 5 mm gruby.a co do laczenie tych kawalkow pcv spienionego jak ladnie dotniesz lub bedziesz dokladal tymi bokami cietymi fabrycznie -nie wiem jak to okreslic-to i tak nic nie widac sam mam tlo ktore jest laczone w kilku miejscach a pozatym to predzej czy pozniej to zarosnie glonami wapiennymi i nic nie bedzie widac.

pozdrawiam

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy sposób wspawania nóg szafki. Moim zdaniem, jeśli chodzi o podkładki pod akwarium, bezkonkurencyjne są tzw. karimaty. Te z hipermarketów nawet lepsze od firmowych Karrimora (bo bardziej miękkie). Z takiej pianki zrobione są właśnie podkładki dedykowane pod akwa. Korek nie ma żadnej zdolności wyrównywania niedoskonałości blatu. To już lepsza jest pianka pokazana na zdjęciach jeśli stół nie jest bardzo skręcony. Miękki styropian jest gdzieś w połowie peletonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co do tej karimaty to spradzę jak to wygląda, co do tła to zastanawiam się na tym Back cośtam Nature:Red Sea wysłałem link do nich spytać ile kosztuje bo na stronie nie znlalzłem cennikam a może zlecę komuś wykonanie tak jak napisał to @And ale jeszcze zobaczymy

P.S. teraz między szczytem akwarium a kominem mam 7 zm różnicy, to chyba wystarczy:dontgetit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rs moje poprzednie akwa 270 l stalo na korku 2 lata i nic si enie dzialo.wez pod uwage z ekorek tez ma rozne stopnie twardosci.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej a teraz mam do was pytanie w sprawie odpieniacza który pojawił się na forum: Beast 400P, myślicie że mógłby pociągnąc moje akwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaka bedziesz mial obsade. Na poczatek wystarczy. Jak wpuscisz 10 ryb to bedzie juz ciezko.

Jesli chcesz miec szybko odpieniacz i w rozsadnej cenie to go lyknij. Jesli masz czas i chcesz juz budowac konfiguracje docelowa to szukaj lepszego modelu.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie na początek planuję max 5 rybek, a mam jeszcze jedno pytanie:): czy jakby co to mogę dokupić jeszcze jeden odpieniacz w przyszłości tak żeby działały dwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna na dwa odpieniacze - tylko po co ? Dwie pompy - wiecej pradu, 2x wiekszy halas. Do pieciu rybek to moze byc troche maly. Zalezy jakie rybki :)) - pewnie pokolca jakiegos wpuscisz.

Jesli nie kupisz beasta to moze ja bede sprzedawal za jakis czas mojego delteca.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa slabe odpieniacze to nie to samo co jeden silny. Bedzie je ciezko ze soba zgrac.

Co do szafki: moim zdaniem tak calkiem fachowo to by bylo, gdyby ciezar byl rozlozony na cala powierzchnie dna szafki a nie na te kilka cm. kwadratowych jakie daja 4 nozki. Trzeba albo obciac nozki albo pod nie podlozyc b.gruba plyte dla rozlozenia ciezaru. Pod te plyte kladzie sie rowniez gabke niwelujaca nierownosci podlogi.

Mam od lat pompe zwrotna Eheim i jej nie slysze.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nużkach szafki mają być jeszcze podstawiki(takie kółka) które miałyby niwelować ciężar, ale uważacie że lepiej odciąć te nóżki? bo to trochę żal mi tak ciachać:con.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nie jest takie duze to pewnie nic sie nie stanie ale przy najlepszym ustawieniu na kazda nozke przypadnie 1/4 calego ciezaru a kazda z nozek ma moze 1cm kwadratowy... Kolka zniweluja szafke ale ciezar bedzie nadal na 4cm kw.

Przy nizszej szafce bedzie Ci latwiej pracowac w akwarium takze dobre strony to tez by mialo:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest.

Pod szafke bym podlozyl gabke. Troche szkoda, ze dno szafki nie jest przymocowane pod stelazem. Wtedy ciezar naprawde mialbys rozlozony nie tylko na ramy a na cale dno. Ale napewno na ramach jest lepiej rozlozony niz na nozkach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez dość długi okres nic tu nie wrzucałem i dzisiaj także nie mam nowych zdjęć (chyba że interesują was drewniane nóżki pod stelaż które dzisiaj dostałem;), ale wracając do głównego wątku, który dzisiaj chciałem poruszyć, muszę wam powiedzieć że kilka dni temu dopadła mnie deprecha i wrażenie że to nie ma sensu. Przemyślałem więc całą sprawę jeszcze raz i uznałem że stawianie tak wielkiego zbiornika nie jest dobrym rozwiązaniem może i uda mi się je utrzymać przy życiu stosując najtańsze testy, sole i pokarmy ale nie o to tu chodzi przecież chcę mieć piękne akwarium morskie a nie jakieś akwa gigant moloch.

Ale zbyt wiele daliście mi swoim wsparciem i zaangażowaniem bym mógł porzucić akwarystykę morską, postanowiłem zbudować panoramiczne 112 litra które z założenia będzie mogło się komuś spodobać. Jego projekt zamieszczę wkrótce gdyż już nad nim pracuję. Mam nadzieję, że ponownie wesprzecie mnie swoimi cennymi uwagami i radami.

Jeśli kogoś zawiodłem to pragnę go tu przeprosić:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwazniejsze to, ze bedziesz mial rafke :-)

Jak duza to juz mniejsza o to, wazne ze wlasna :-)

Ja tez kilka razy myslalem jak to bedzie, czy robie wszystko OK, czy nie pomylilem sie w obliczeniach. Glowa do gory, bedzie swietnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,ja takze chcialem najpierw zobaczyc czy podolam dlatego sprzedalem 270 l i powstalo 125 z sumpem.polowa mnie i jesli to uda mi sie ladnie utrzymac to kto wie...ale najwazniejsze zeby si enie poddac...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.