Skocz do zawartości
jerzyk

jerzykowe 112l

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką masz pompę powrotną do akwarium? Nie hałasuje Ci spływ wody? U mnie wszystko działało super przez jakieś dwa miesiące - cisza, spokój, błogostan po prostu - a ostatnio wszystko jakby się przytkało - rozerwane na części i nic nie ma w środku, poprawione, posklejane i nic - do weekendu będzie już na pudełku to wszystko

Pompa to nj1200. Nic nie hałasuje, w ogóle nie mam żadnego problemu jeśli chodzi o overflowa.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nastał wielki dzień, żona mi oznajmiła że mega ją wk.... gdzie stoi akwarium i sump i mam coś z tym zrobić - od razu się miejsce znalazło :) Tylko nie spodziewa się że jak już przeniosę akwarium to postawie ciut większe 100x50x50 z kominem zewnętrznym a dotychczasowe posłuży jako sump :) Plan do zrealizowania na najbliższe 2 - 3 miesiące.

Muszę trochę wyregulować barwę światła bo jest bardzo niebiesko/fioletowo przez co wydaje się trochę ciemno, obecnie mam biale na 80% i niebieskie na 60% i wydaje się ciemniej niż jak miałem białe 45 i niebieskie 30.

W baniaku przez chwilę się źle działo, zszedł błazenek o którego walczyłem, lałem Preis Coly i pomagało na parę dni, zaczynał jeść ale jak anorektyk, po paru dniach znowu przestawał lałem preisa i zaczynał i tak aż w końcu znalazłem go między skałami. Do tego okazało się że za dużo jedzenia dawałem, na skałach był syf i któregoś dnia woda zrobiła się jak z kałuży - testy z najgorszych dni - PH8 KH8, NH4 0, NO2 0, PO4 0, i tylko NO3 - 50 - obecnie 5.

Przez 3 dni robiłem straszny syf i szczoteczka do zębów czyściłem skałę - po tym woda się wyklarowała i NO3 zaczęło spadać.

Niestety ale mam delikatnie na skałach okrzemki + coś jeszcze ale nie umiem określić czy to dino czy cyjano, w jednym miejscu były chwile bąbelki powietrza ale już ich nie uświadczam.

Przed problemami z wodą dokupiłem ukwiał quadri czerwony ok kolegi kribyd, mega mi się podoba ale straszny wędrownik z niego, zwiedził każdy centymetr skały, piachu i szyby aż usadowił się w miejscu z fotek poniżej 2 dni temu - + taki że zachaczył o miejsce gdzie spały błazenki i 1 z nich zamieszkał w nim.

Dzisiaj dokupiłem 2 błazenka oraz Esceniud Bicolor. Błazenek dogadał się z tym co miałem bez problemu i po 15 minutach oba ocierały się o ukwiał - bardzo się nam to podoba.

Fotki:

4.JPG

3.JPG

2.JPG

1.JPG

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.