Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Chciałbym żebyście rzucili fachowym okiem na ten projekt.

Wymiary sumpa to 72x32x40 cm, niestety większy się nie zmieści do szafki. Sump będzie obsługiwał 180 litrowe akwarium. Rezerwy policzyłem że będzie około 35 litrów, więc woda powinna się pomieścić podczas jakiejś awarii.

Od strony prawej:

1 komora: zrzut i odpieniacz Deltec SC 1351 28x32 cm

2 komora: na siporax 18x22 cm

3 komora: powrót i pompa Tunze Silence 1073.20 22x22

Na plecach zbiornik dolewki o wymiarach 42x40x10 cm. Między przegrodami będzie 1,5 cm przerwy.

i2inhg.jpg

2ngwq6v.jpg

Dzięki za wszelki sugestie :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie taki sam układ włącznie z komorą na dolewkę,tylko wywal te podwójne przegrody w miejsce pojedyńczych i zrób róznicę w ich wysokościach to będzie ładny przepływ na całej głębokości komory na siporax a zyskasz trochę więcej miejsca i zaoszczędzisz na póżniejszym czyszczeniu wąskich szczelin w tych podwójnych przegrodach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrezygnował ze zbiornika na dolewkę zintegrowanego z sumpem, teraz tak mam i jest porażka jeżeli chodzi o czyszczenie, właśnie zamówiłem nowy sump ale zbiornik na dolewkę będzie oddzielnie .

Pozdrawiam Łukasz


375l z sumpem, Maxspect Gyre 150, 1x Jeba WP-25,Jebao DC 1200,Vertex Omega 180i,34kg skały, 6x 54W T5+ 60W Led multichipy, , auto dolewka, RO+DI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałbym z podwójnych przegród. Zamiast tego zrobił sump jak u Debory. Ona też ma siporax i fajnie przemyślane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą drugą przegrodę wyrzucić z prawej strony i będzie OK,w drugiej komorze możesz zrobić refugium.Na dolewkę bym zrobił osobny zbiornik.Bo będziesz miał problemy z czyszczeniem a na pewno coś ci kapnie z solanki.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam posty @lukiscia i @jimiego to pomyślałem,że faktycznie nie zwracałem uwagi na kłopotliwość czyszczenia zbiornika dolewki w takim rozwiązaniu. Tak czy siak u mnie nie było miejsca na osobny zbiornik więc powstał taki a u ciebie pewnie to samo zaistnieje skoro przy wymiarach sumpa piszesz,że większy nie wejdzie do szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałbym z tych przegród ale sugerowałem się tym, ze podobno najlepiej jest jak siporax ma przepływ z dolu do góry lub odwrotnie. Jak wywalę te przegrody to nie będzie tak że w drugiej komorze woda będzie płynęła górą a na dole będą martwe strefy?

Edytowane przez nosens (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny tego SC 1351 ? - ja bym został przy SC 1350 - uprzedzając pytanie czemu - zaufałbym bardziej pompie DS 400 niż Jebao


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewny tego SC 1351 ? - ja bym został przy SC 1350 - uprzedzając pytanie czemu - zaufałbym bardziej pompie DS 400 niż Jebao

Nie jestem pewien, a pompy DC Jebao są awaryjne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego to nie wie nikt... - oby były dobre ale DSC są sprawdzone i pewne

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je bao dc od 10 miesiecy. Bez zarzutu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem, wywaliłem część przegród, dolewka osobno. Może być?:)

28w16hl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrode w komorze siporaxu daj pośrodku i masz tam ładny ruch wody góra-dół-góra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@komarek ma rację. Jak przesuniesz tą przegrodę to z obu stron masz miejsce na siporax z przeplywem laminarnym

@komarek ma rację. Jak przesuniesz tą przegrodę to z obu stron masz miejsce na siporax z przeplywem laminarnym

A co do dolewki to będzie stała w szafce razem z sumpem czy osobno? Jak w szafce to zrob w calosci z sumpem i poprostu obok komory pompy wygoslodaruj na nią miejsce a zawsze to mniej klejenia ciecia i kombinacji ze szklem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.