Skocz do zawartości
TMK

Mikser a kalkkreator

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie było, ale jakoś nie mogę znaleźć konkretów.Jak przeszukuję forum to wszędzie piszą, że już było wiele razy :)(:)_o Co lepiej dać do około 300 l planowana obsada miękkie i trochę twardych. Co będzie lepsze, co jest droższe, i jakiego sprzętu nie kupować. Mam Lajona do pH ale wapno dozowałam tylko czasem ręcznie


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andreniew w moim topicu twierdzi ze jak stosowac, to obydwa ustrojstwa. patrzac na jego baniak (:yes) jestem sklonny powiedziec ze ma racje :). ja od poczatku do katastrofy uzywalem reaktora i tez sobie radzil, ale ponoc nie jest to rozwiazanie optymalne


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym powiedzial, ze nie ma reguly. U niego sie sprawdza, u TMK niekoniecznie :)

@TMK, jestem zdania ze i mixer i reaktor to nie beda zmarnowane pieniadze.

Ale trzeba w praktyce wyprobowac, co sie lepiej sprawdzi w TWOIM baniaku.

Mixer jest zdecydowanie tanszy.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście miało być reaktor. Z tego co wyczytałam to mikser jest usprawnieniem ręcznego dodawania. Ala jak wiadoma automatyka zmniejsza wahania parametrów, w porównaniu ze sterowaniem ręcznym.

dwa do 300l ze średnią obsadą to nie jest armata na komara? Zatanwiam się czym się różnią chemicznie (wkońcu podają wapń)że wskazane jest posiadanie obydwóch? coś czytałam o fosforanach, ale niezbyt rozumiem. cena tych ustrojstw ( kawał rury z dodatkami ) też jest lekko porażająca.

Czasem dodawałam wapnia metodą ballinga, ale ponieważ nie mam odpieniacza i jadę na podmiankach więc najczęściej bez dodatków. ale mam 33 l a będzie 300 + sump


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Zatanwiam się czym się różnią chemicznie (wkońcu podają wapń)

(...)

cena tych ustrojstw ( kawał rury z dodatkami ) też jest lekko porażająca.

Ad.1.

http://www.cypnyk.republika.pl/wapnox2.htm

Ad.2.

Dlatego tak wielu robi samodzielnie.

Konstrukcja i zasada dzialania - szczegolnie mixera, jest prosta jak budowa czajnika.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TMK@

Harnaś ma ładny zestaw za dobre pieniądze


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mnie pozbawić przekleństwa i radości planowania nowego akwa? toż to stan prawie jak zakochanie... :)

a serio to rozglądam się z jakimś mikserem lub reaktorem ale używanym


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TMK jak juz ktoś napisał ....." w morkiej akwarystyce nie ma miejsca na kompromis i pół srodki " ....sądzę że miał rację , na pewno się uniesiesz i przynajmnij pomyślisz a może i napiszesz że można i tak za tanie pieniądze i minimalne środki ale to i tak zawsze będą pół środki które albo Ci się znudzą albo Cię zmęczą a na pewno kiedyś zawidą .... Osobiście nie wyobrażam sobie prawidłowego biotopu na dłuższą metę bez miksera i reaktora . Może się mylę ale solniczka ma nas cieszyć i jak najmniej męczyć przez to ....przynajmniej ja staram się wszystko jak najdalej zautomatyzować

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie

Pozdrawiam:D


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.