Skocz do zawartości
adamoo

Jak radzicie sobie z temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim baniaczku o pojemności 550 litrów zaczyna sie gotować temperatura dochodzi do 29 st zbijanie jej za pomocą wentylatorków i butelek z mrożoną wodą na nic sie zdaje temp spada ale na krótko przez dwa dni straciłem piękną niebieską Acroporę która zbielała cała i jest martwa nie stać mnie niestety na chłodziarkę wiec jestem Ciekaw jak wy sobie z tym radzicie .Pozdrówa


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewnij przewiew w pomieszczeniu i dmuchaj na powierzchnie wody wentylatorem pokojowym - ja trzymam temperature w granicach 25-27...

Tyle, ze to dodatkowe 50W przez 19 godzin na dobe.


Dom bez szumu odpieniacza jest dla mnie za cichy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie akwarium (65l)stoi przy oknie które jest cały czas otwatre,dodatkowo w pokrywie mam 10 wiatraków 12v 12-20 ma

temperatura z rana 25 popołudniu dochodzi do 28 ;/ czasami


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie chłodziarka to tylko wiatraki, wiatraki wiatraki. Ktoś tu mądrze napisał, że intensywne parowanie pochłania bardzo dużo energii (w sensie ciepła).

Jak i to nie daje rady to nie swiecić HQI w jakieś super upalne dni. Na rafie też bywają pochmurne dni, więc od 2-3 dni bez swiecenia nic nie padnie. Lepiej niedoświetlić niż przegrzać.


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak pokojowy nad lustrem wody :) przy HQI 150 W i 4x39 W T5 mam temp 25,6-26,6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ratuję sie wiatrakiem pokojowym i mam 25.5 do 26.2 .Muszę przyznać ,że bardzo skuteczny .Znacznie lepiej sobie radzi niż 4 małe wiatraczki. Jak dzisiejszej nocy zostawiłem włączony i to pierwszym biegu to rano miałem 24,7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzator za 1200 zł (zawsze to mniej niż za chłodziarkę a i w pokoju przyjemniej )w pokoju z akwa


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tak pieknie z tym klimatyzatorem z niego tez trzeba odprowadzic sporo ciepla, jest w nim taki specjalny przewod (spira) ktora trzeba wustawic na zewnatrz bo inaczej bedzie bez sensu


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i u mnie miarka się przebrała, choć w akwarium 27 stopni (wentylator) to w całym domu 32:no

Jutro na ratunek przybywają fachmeni od klimatyzacji :yes Tylko wychodzi na to, że muszę zaistalować 3 szt. aby miało to ręce i nogi:cry


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Też ratuję sie wiatrakiem pokojowym i mam 25.5 do 26.2 .Muszę przyznać ,że bardzo skuteczny .Znacznie lepiej sobie radzi niż 4 małe wiatraczki. Jak dzisiejszej nocy zostawiłem włączony i to pierwszym biegu to rano miałem 24,7.

Hehhe dokladnie mialem to samo tylko juz o 5 rano mialem 25 :) wylaczylem i o 7 bylo juz 26,3

U mnie wyglada to tak :)

IMG_0283.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas co ty gadasz jakie odprowadzenie ...generator i tak musi być na zewnątrz to co za problem skraplacz tez tam wyprowadzić ???? najgorsze to to że te generatory to nic pięknego i całą chtkę z zewnątrz szpecą :)(


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwiatek :yes dokladnie taki sam patent mialem u siebie i smialem sie z temperatur. mialem podlaczony do termostatu z czujnikiem w baniaku i automatycznie mi go wlaczal i wylaczal w zaleznosci od potrzeb. nawet w najbarziej upalne dni temp nie przyekroczyla 26 stopni


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wieczorem, otwieram okna - zamykam rano - schladza sie pomieszczenie. Do tego 8 wentylatorow, maksymala temp, 29C przy temperaturze pomieszczenia dochadzacej do 28C. Akwarium typu delta ponad 360W swiatla, dodatkwo w pompach z 50-70W. Wentylatory sa naprawde sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Nie mam klimy ale fakt faktem założe. Nawet mieszkając na 9 pietrze i mając generator to bloku nie oszpece. A te 100zł do rachunku spokojnie dopłace. W końcu to klime sie włącza przez lato a nie przez cały rok.

Po za tym zabawa w takie wiatraki ma "małą" wadę. SMRÓD W DOMU NIE DO OPISANIA. Także klima musi być. A i ja skorzystam a nie tylko rybki


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi ladnie pachnie morzem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mario-sz :

Powiem tak. Nie mam klimy ale fakt faktem założe. Nawet mieszkając na 9 pietrze i mając generator to bloku nie oszpece. A te 100zł do rachunku spokojnie dopłace. W końcu to klime sie włącza przez lato a nie przez cały rok.

Po za tym zabawa w takie wiatraki ma "małą" wadę. SMRÓD W DOMU NIE DO OPISANIA. Także klima musi być. A i ja skorzystam a nie tylko rybki

a co tam ci śmierdzi? Baniak morski nie powinien smierdzieć, chyba że jest w fazie dojrzewania.


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario-sz co Ci tam śmierdzi,sama woda :) ? bo skały chyba jeszcze nie masz


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.