Skocz do zawartości
Sev

Cyrkulacja w kostce

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie moje akwarium to kostka 300l na razie mam dwa cyrkulatory poradzono mi żeby ustawić je jak na załączonym zdjęciu, jednak na powierzchni na przeciwnej ściance od spływu do komina zrobił się kożuch

i woda jest czysta tylko lata tam mnóstwo jakiegoś drobnego badziewia i nie może trafić do komina.

moje cyrkulatory to Wave motion 4000 wcisnęli mi go w erybce i jebao 25 od Komarka, powiedzcie czy dokupić jeszcze jakaś i jak je ustawić.

post-24750-0-57051500-1422791144_thumb.jpg

post-24750-0-33864300-1422791150_thumb.jpg

Edytowane przez Sev (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam wp-25 w waveboxie i jvp 101


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze widzę to na zdjęciu widać tzw film na wodzie czyli cienką warstwę zanieczyszczeń ustaw cyrkulację tak aby nie tworzył się kożuch na powierzchni wody proponuję podnieść cyrkulatory wyżej


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytam właśnie jak je ustawić żeby zlikwidować ten kożuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj te cyrkulatory wyzej .

Skieruj je na powierzchnie wody .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam ta jvp skierowana w stronę powierzchni i nie mam filmu (kożucha)


160x60x75h Deltec SC 2060, ATi 8x54w i inne graty

Wykonuje stelaże pod akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma dmuchać na komin czy na przeciwległą szybę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci dokładnie nie powie jak mają być ustawione ,sam musisz sobie dojść do tego .Ustawienie i tak będziesz zmieniał jak dodasz korale do akwarium . Możesz spróbować ustawić cyrkulatory na tylniej szybie lekko skierowane na powierznie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra przestawiłem na tylnia szybę i ustawiłem ku górze zobacze co się zmieni

Dobra kożuch zniknął po ustawieniu jebao na tył, zastanawiam się czy tą mniejszą dać z przodu żeby dmuchała na komin żeby pozbyć się tych farfocli z wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi ja mam kostkę i ustawienie cyrkulacji nie jest proste. Wczoraj próbowałem coś poprzekładać, bo stwierdziłem, że za słabe falowanie trochę jest i też kożuch mi się trochę robi. No i tak poprzekładałem, że wróciłem do poprzedniego punktu wyjścia, bo za mocno wszędzie wiało. Chyba muszę zamienić swój większy cyrkulator na dwa mniejsze.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie to samo w kostce . Ustawic falowniki odpowiednio graniczy z cudem :) tez wczoraj bawilem.sie w ustawinie inaczej falownikow a i tak doszlo do tego ze pierwsze ustawienie bylo najbardziej odpowiednie poki co. jeszcze jvp 110 jest ok ale drugi mam newa 2.7 i jest za mocny i mysle czy by go nie wymienic na jebao rw-4 albo rw -8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam kostke 55X55X60 i jedna pompe 2800l/h i za bardzo wali jakbym nie chciał jej ustawić ;) masakra jakas, na dwie 1600 ją wchyba wymienie. Do tego obiegówka jest i jeszcze koralia 900 ;).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyrwane z kontekstu:)

po ustawieniu jebao na tył

:thumbsup::offtopic::rofl: :rofl:

Nie mogłem się powstrzymać

Co do kostki taką także posiadam i ustawienie cyrkulacji u mnie zajęło ok 3 miesiące. Teraz jak coś zmienię w ustawieniach to zaraz na piachu się coś pojawia:)

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek a możesz fotke mi zapodać jakąś, bo masz podobne rozmiary kostki. U mnie było długo ok i raptem nie przestawiając zaczęło inaczej falowac i teraz na nowo ustawić d*pa. Pompy wyczyściłem i cholera wie, teraz to już nawet nie wrócę idealnie do poprzedniego ustawienia. Na razie jakoś idzie, ale możę też dlatego, że skały inaczej teraz są i korale i pewnie dlatego się zmieniło.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.