Skocz do zawartości
kamyczki

Nasze 380 litrów w obiegu :)

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jak zaczely plywac przy dnie to wiedzialem ze to juz koniec ciekawe skad sie wziela u was ospa kupywaliscie jakas teraz rybe z rego co wiem to w e rybce tez nie ma kwarantanny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiliśmy Henika jeszcze w Aquario i to on to przywlekł :( masakra wysypało go po 3 dniach jak go wpuściliśmy. I tak już się z tym bujamy 3 tydzień praktycznie dlatego podjęliśmy decyzje o lekarstwach bo nic innego nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już wiem że tam się nic nie kupuje kompletnie :( załamana jestem zaczyna nas to przerastać żal nam rybków bo chore i to z naszej winy. I nie umiemy im pomóc :( do du..py

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty masz pierwszy baniak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pierwszy chyba troche przesadziliscie z iloscia ryb w tak niedojrzalym jeszcze akwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadnij do czyich rad się stosowaliśmy :) teraz to wiemy naprawdę bardzo żałujemy, że tam poszliśmy. I szybko zmieniliśmy sklep jak tylko powychodziły jakieś chocki klocki. Ale to już było za późno. Teraz stosujemy się do rad. Ale efekty są marne i zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy winni. Zobaczymy może te leki dają efekt. Dobre jest to, że dino chyba zniknęło przynajmniej na razie nie ma nigdzie na skale i na pisaku czystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tam sie kompletnie na morskim nie znaja rozmawiajcie z Pawlem z AKWA SWIAT zadzwon jutro i on Ci powie co robic ale to ciezka sprawa moze pasc duzo rybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy coś zrobić.

wiesz co jest najlepsze mamy również papuge Żako, z którym przeszliśmy przygodę a mianowicie Erwin bo tak ma na imię miał problem z wyrywaniem sobie piórek i wszystcy nam gadali, że on już taki będzie, że taką ma nature. Ale my nie dawaliśmy za wygraną i walczyliśmy pół roku. Erwin się już nie skubie piórka odrosły tylko jeszcze na skrzydełkach mu odrastają bo tam to najdłużej schodzi. Ale ich juz nie wyrywa zaczął gadać dużo gadać, kląć naśladować dźwięki. Daliśmy radę, a wszyscy gadali, że taki jego urok, a nie potrafimy zapanować nad solniczką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy uczymy sie na bledach tylko szkoda ze na wlasnych w morskim pospiech nie wskazany uczy cierpliwosci moze jakos wam sie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damy radę jak z Żako daliśmy to i tu damy tylko czas czas i jeszcze raz cierpliwość :)

Trochę fotek obsypanego Henika i reszty na szczęście praktycznie nie wysypanych No i oczywiście obserwatora akwarium Erwina :)

post-24872-0-03297000-1423164184_thumb.jpg

post-24872-0-73310600-1423164199_thumb.jpg

post-24872-0-71432800-1423164217_thumb.jpg

post-24872-0-26462400-1423164238_thumb.jpg

post-24872-0-86881500-1423164249_thumb.jpg

post-24872-0-56007700-1423164273_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,mozesz sprubowac z czosnkiem.Zmiazdzyc 3-4 zabki czosnku,z miazgi wycisnac sok i do baniaka.Napewno nie zaszkodzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robimy tak i temp. wysoko i światło przygaszone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas na razie ospa trochę odpuściła. Ryby głodne na maksa a tu jeszcze 36 godzin bez jedzenia przed nimi :(

co to za leczenie?

jak u mnie była ospa to podniosłem temp. i podwójną dawkę żarcia dawałem, bez czosnku..chyba że na wampiry

strat zero, nawet chelmon bez problemu przeszedł ospę

ale żeby jeszcze głodzić :ninja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za leczenie?

jak u mnie była ospa to podniosłem temp. i podwójną dawkę żarcia dawałem, bez czosnku..chyba że na wampiry

strat zero, nawet chelmon bez problemu przeszedł ospę

ale żeby jeszcze głodzić :ninja:

dostaliśmy lekarstwo i stosujemy się do ulotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi właśnie o to z ulotki i co to za lekarstwo :)

na bazie miedzi, chininy, zieleni malachitowej...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heniek naprawdę nieźle obsypany, U mnie nie wiem czy czosnek zadziałał(moczyłem z żarciem), ale nie podawałem nic innego i w ciągu 2 tygodni miałem spokój


330L+sump,Deltec SC 1455,6xT5 39W,Jebao RW 4 i 8,obieg DCP6500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heniek naprawdę nieźle obsypany, U mnie nie wiem czy czosnek zadziałał(moczyłem z żarciem), ale nie podawałem nic innego i w ciągu 2 tygodni miałem spokój

My działaliśmy naturalnie dwa tygodnie... ale nic to nie dało :( dlatego leki poszły w ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My działaliśmy naturalnie dwa tygodnie... ale nic to nie dało :( dlatego leki poszły w ruch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw co to za lekarstwo

U mnie lekarstwo nic nie pomogło, mało tego wykosiłem wszystkie korale, a skałę tak załatwiłem że akwarium rok czasu dochodziło do siebie.

Nauczony doświadczeniem wiem że podczas ospy działa tylko:

Podwyższona temperatura,

Mniejsze oświetlenie żeby za bardzo nie stresować ryb - pomaga, nie leczy

Więcej pokarmu żeby ryby miały więcej siły walczyć z chorobą.

I podstawa to UV-ka lub Ozon które to jako jedyne wybiją cysty ospy.

Może i ryba jakoś przetrwa leczenie lekarstwem i będzie zdrowa, ale cysty ospy które odpadły od ryby siedzą w skale i czekają na ponowny kontakt ze swoim żywicielem.

Warto sobie poczytać na tema Ospy - jaki ma cykl


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem tego samego zdania przez 20 lat prowadzenia akwarium z małymi przerwami mam ten sam wniosek lanie lekarstw nic nie daje wręcz przeciwnie ,ja mamu siebie uv dodaje do jedzenia płynny czosnek i witaminy ,ryba jesli jest silna sama dojdzie do siebie,ale trzeba też przygotować sie na straty ,niestety tak to już jest w akwarystyce morskiej.,sama to przerabialam nie raz .Trzymam kciuki i powodzenia pozdrawiam serdecznie Edyta :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz weekend i jak zdrówko rybek? :)

Generalnie ospa się zakończyła, ale nie tak jak byśmy chcieli znaczy, Henio nie żyje :( dzisiaj rano go znaleźliśmy, reszta jest w świetnej kondycji.

Co do lekarstwa, to to my też wiem, że chemia to zło. Ale nie wiedzieliśmy już co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.