Skocz do zawartości
miszak

wstępne dojrzewanie

Rekomendowane odpowiedzi

A tak sobie dzisiaj pomyślałem, czy przed odpaleniem nowego zbiornika za ok.2-3 m-ce nie zalać jakiś z200 czy 300l solanki i nie wrzucic tam tufu albo martwej skały? Tak by sobie śmigało a w odpowiednim czasie cyk do nowego akwa.

Robił ktos tak z sama martwa skałą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co . Przecież to będzie cały czas martwa skała nic na niej nie ma i nie będzie.Można ją co najwyżej opłukać przez chwilę .kiedyś kupiłem parę kilo z Aquamedic jako wypełnienie ale zrezygnowałem . Nie warto jeskli ma się kase lepiej po troche dokladać. Jeśli już to albo bym pomieszał zywą z martwą i taką trzymając starałbym się ją orzywiać. Albo skała prosto z frachtu i niech się odpienia. Zobaczysz co jest wyłapiesz szkodniki np. modlichy i włozysz już skałę po cyklu dojrzewania .Ale to mozesz zrobić już w akwa docelowym.Martwej nie ma po co według mnie.Taką od razu do akwa.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwa będzie w chwili włożenia. Potem można zaszczepić bakterie. No i to już się jakos ustabilizuje. Potem dołożenie LR wywoła juz mniej dynamiczne skutki. Czy jest w tym rozumowaniu jakis błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby bakterię mogły fonkcjonować muszą mieć pożywkę. Z samym tufem i wodą nic ci nie wyjdzie. Co innego jakbyś wsadził tam jakieś rybki co by amoniak produkowały.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym - chyba nie :)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu ma racje. Ale gdybys dodal zywa skale to pozywka tez sie znajdzie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z amoniakiem lepiej uwazaj. Mozna sie latwo przeliczyc.:)

Doloz swieza zywa skale, cos na niej zdechnie i juz masz pozyteczna pozywke.:lampka


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miszak :

przed odpaleniem nowego zbiornika za ok.2-3 m-ce nie zalać jakiś z200 czy 300l solanki i nie wrzucic tam tufu albo martwej skały?

Bardzo dobry pomysl, z tym ze wrzuc kilka kg LR zamiast tuf czy DL. Ladnie Ci sie to odpieni i bedziesz mial super starter.

Chyba ze zalozysz akwa FO z dobrym odpieniaczem, i dolozysz tuf i troche bakterii na start - wtedy to ma sens.

W pozostalych przypadkach bedziesz mial prawie akwarium morskie

- PRAWIE robi ogromna roznice

(jak to pokazuje pewna reklama :))


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miszak

Nie masz jeszcze zbiornika? W czym chcesz to zrobic?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik ale jeszcze pewne prace będą w nim robione i wokół zbiornika również ( mała modernizacja budowlana ). Mam też inne akwaria. Teraz tam jest woda słodka ale tak sobie pomyślałem, że jakbym przed urlopem zasolił i puścił sama DR to może miałoby to jakiś sens. LR dołożę dopiero po wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zacznie nabierac sensu gdybys wlozyl chociaz kawalek swiezej zywej skaly. Chyba ze sie boisz, ze te kamole moga cos oddawac - wtedy by mozna je moczyc ale trzeba co kilka dni zmieniac wode.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.