Skocz do zawartości
grbsmith

Sump jako refugium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pudełko przelewowe i na wylocie 32mm oraz 25mm "pimtas"

teraz muszę doprowadzić przeloty na sumpa, gdzie mogę dokupić niezbędne kolanka oraz śrubunki aby wszystko grało jak trzeba... i czy to się zgrzewa? klei?

i czy ewentualnie można polecieć dalej innym systemem od pudełka

Edytowane przez grbsmith (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak podlaczyc silikonowe weze o dobranej srednicy, to nie potrzeba kolanek, rur, urzadzenie bedzie rozbieralne...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Stani, na wężykach jest najłatwiej bo idzie to zgrabnie poukładać, tylko trzeba na całej długości zachować chociaż by minimalny spadek.

Na koniec spływu wystarczy dać kawałek rurki z zaworem i naciągnąć na wężyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomocne info,

DamianRadom tak się złożyło że akurat zamówiłem wcześnie parę rzeczy właśnie z erybka.pl

plan mam taki ażeby właśnie to wyglądało tak jak na moim małym rysunku:

4e12b73806b30805m.jpg

przed zadaniem pytań czemu tak...??!!, to są dwa powodu, sump stoi obok akwa na tej samej wysokości i to pierwszy powód, a drugi to przy braku prądu pudełko mi się nie zapowietrzy bo woda nie ucieknie ze środka, ponieważ rurki które idą w górę utrzymają poziom wody w pudełku.

I pytanie czy jest jakieś połączenie tego schematu tak aby w przyszłości móc to zdemontować tuż za pudełkiem? bo jak mówicie kleić to znaczyło by że wszystko będzie na stałe... to muszę coś za mufą która wychodzi z pudełka dać jakąś złączkę na uszczelce rozkręcaną oczywiście ...

są jakieś dość szczelne? bo jak widać woda będzie stać w rurkach i pudełku więc musi być szczelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc już sobie poradziłem z hydrauliką więc teraz pytanie co byście zaproponowali ciekawego>?

wstępnie myślałem nad mangrowcem, ale może coś jest jeszcze ciekawego o czym nie wiem?

daa7062f6d807a58m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.