Skocz do zawartości
Halik

Świeżak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Myślę że ju……ż nie długo skończę remoncik w mieszkaniu i zacznę kompletować sprzęt. Ale póki co to proszę o poradę (póki czas) co do „konfiguracji” sprzętu.

Zamierzam posiadać 144 L i sump. Jeżeli chodzi o wymiary to brałem pod uwagę takie: h-48; szer-100; dł-30. Czy są to dobre wymiary?

Odpieniacz:

Weipro SA-2011- szczerze to pasuje mi bardziej ten gdyż jest zewnętrzny.

Lub

AquaMedic Miniflotor

Pompy:

Szczerze to zastanawiałem się nad dwoma sztukami: Aquarium Systems Maxi Jet 750

Oświetlenie:

to 4x39W T5 ( 2 aktyniczne i 2 białe)lub 2x80W T5;

Nie jestem pewien czy potrzebuje pompy obiegowej?

Automatyczna dolewka DI

Jestem ciekaw co sądzicie o żywej skale z Fiji?

No i oczywiście szkło Opit white (tylko ścianka przednia i 2 boczne)

Czegoś brakuje ze sprzętu na początek pasji??!?!?!? Proszę o podpowiedz

DZIEKI i POZDRAWIAM


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Je?eli chodzi o odpieniacz, to my?le, ?e miniflotora nie ma co pod uwag? bra?. Zdecydowanie za s?aby na ten litra?. Lepiej zaopatrzy? si? jak ju? wspomnia?e? w Weipro SA-2011, lub poleca?bym Beast'a 400P. Co prawda troch? dro?szy, ale za to wyj?tkowo wydajny.

Co do o?wietlenia, to radzi?bym da? 3 bia?e i jedn? aktynik?. Pomys? z wykorzystaniem belek 80W nie jest chyba najlepszy. Przy d?ugo?ci zbiornika 100cm, belki 145cm b?d? jednak psu?y efekt wizualny, a ?wiat?a tyle samo, co 4 x 39w.

Je?eli chodzi o cyrkulacj?, to r?wnie? radzi?bym si? zastanowi?. Cyrkulacja w postaci 2ch MJ 750 mo?e by? za s?aba. Proponowa?bym 2 x marea 2400 ( Opcjonalnie 1 x marea 3200 ) Je?eli chodzi o pomp? obiegow?, to jest niezb?dna. JAk sobie wyobra?asz akwarium z sumpem bez obieg?wki ? W?a?nie po to ona jest. :)

Na temat ska?y Fiji, to...No c??. jest wiele komentarzy na jej temat. Tych dobrych i tych z?ych. Jedni mowia, ze jest swietna, inni, ze nie rozni sie niczym od indonezji. Wyb?r nale?y do Ciebie.

Moim zdaniem reszta jest jak najbardziej okej. Aaa i jeszcze na koniec. NIe DI , tylko DIY :)

Pozdrawiam. :)


112L + Miniflotor + HQI 150W 10000k. + 2x18 blue osram + 1xph 1000 + Aquaszut 700l/h + Surface Skimmer + 18kg LR + 9kg LS | Rozgwiazda Piaskowa, Salarias Fasciatus,2 x ocellaris, Jaki? krabik, 3 turbosy, 1 wężowidł, | koralowce : sarcophyton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

jak na sam poczatek 144l jest OK

Ale te wymiary sa straszne

Wysokość 48 szerokość 100 a dugość 30 ??

Chyba coś pomyliłeś.

Pomysl nad wymiarami 100x40x40 (to takie zbliżone 160l)

Jak bedziesz w stanie utrzymać np. 100x45x45 (202l)

To już by było OK napawdę nie rób takiej "kiszki"bedzie cieżko ułożyć skałe.

Sump to podstawa (ja mam tylko panel)

Odpieniacz (zalezy ile kasy masz- i co tam bedzie) Wiepro SA-2012 minimum lub Beast 400 (przy 200l)

Pompy 2x750 ? nie to zbyt mało

Ja mam 3 pompy + obiegowa (razem około 4000-4300l/h)

jak bedzie 100 dł. to daj mini. 1000-1200l/h x2

Lub Marea 2400 + AM PF-1000

Przy panelach , sympach musi być pompa obiegowa (zalezy jak nisko bedzie sump)o wydajności około 1600-2200 l/h

Oswitlenie dobrzeż do długości akwarium by było 80-90 cm długie.

3 świetlówki powinne styknąć.

Doleka jak musi być (ja juz nie wyobrazam sobie nie mieć dolewki)

Skała zależy od jakości (moze być zwykła indonazja wysokiej jakości)

Ja mam około 0,5 kg fiji (na poczatku kupiłem)

i wyglądała super.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zgadzam się z przedmówcami – my mamy Mareę 2400 + 3200 + Aquaela 1100 (zbiornik 100x50x45h) i myślimy o zamianie 2400 na silniejszą. Prąd wody wydaje się duży przy pustym zbiorniku, po włożeniu skały okazuje się nagle , że panuje cisza. Moim zdaniem warto kupić mocniejszą pompę w razie czego Mare ładnie daje się stłumić choć wątpię aby trzeba było to robić przy zbiorniku o długości 100cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. @Tynio jakie wymiary proponujesz tak do 140L.??? I zastanawiam sie nad ta skałką, czy jest sens ????


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Halik :

Dzieki za pomoc. @Tynio jakie wymiary proponujesz tak do 140L.??? I zastanawiam sie nad ta skałką, czy jest sens ????

Wiec jak około 140l to można dać takie jak ja mam ale z sumpem samo akwarium 80x45x40 (daje to 144l)

Ale myśle lepiej dać dłuższe i 100x40x40 (tak jak pisałem wyżej) bedzie lepsze to tylko 16l wiecej niz to 80 cm a jednak bedzie można dać dłuższe świetlówki.

Dla rybek bedzie lepiej do pływania.

To moje propozycje.

Co do skały zależy czy masz kasę ale ja dałem 4 kg Tonga reszta indonezja.

Mysle że możesz dać np. 50/50 (jak podobna cena)

A jak nie masz kasy to kup skałe dobrej jakości indonezje.


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolege z bialegostoku widze ze powoli tam zaczyna sie cos ruszac. ja neistety swoj baniaczek stawiam w wawie. mysle ze za miesiac moze juz wystartuje. niestety co do parametrow to ci nie pomoge bo nie chce cie wprowadzac w blad ( nie jestem na tyle doswiadczon jeszcze) a do swojego akwa uzywam sprzetu troche innego kalibru wiec nie podpowiem ci jak mam u siebie(ale mozesz sobie zajrzec do watku "stelaz pod 600ke")

jeszcze raz pozdrawiam i zycze powodzenia. oby tam powstawalo wiecej baniaczkow to moze jakis konkretniejszy sklep powstanie z morszczyzna


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @lukas

Jakoś sie ruszyło, ja także czekam na przeprowadzkę i kompletuje sprzęt- tylko tak jak napisałeś Trooooszkę na inny kaliber:)) Myślę że gdzieś tak około września będe mógł sie pochwalic własną solniczką.

ps: prześlij zdjęcia jaka twoja będzie gotowa


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie: z jakiego materiału najlepiej zbudować szafke pod akwa?? I czy tzrba dawać jakieś wzmocienia na baniacze o wymiarach 100x45x45 +60 L. sump


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halik wpadnij do mnie to pogadamy i wrzystko sobie oblukasz :yes tak będzie chyba najlepiej :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy ok, zagadam na gg w nastepnym tygodniu to sie ustawimy i pogadamy otym i owym:). Pozdr.


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.