Skocz do zawartości
jaro1970

Galaxea poparzenie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie, czy Galaxea moze poparzyc czlowieka? I czy zawiera duzo toksyn oraz czy jest bezpieczna dla ludzi ?

post-24313-0-18478900-1423424381_thumb.jpg

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z tym koralem (nie głaskałem go długo i intensywnie), ale osobiście wkładałem szczepkę do akwarium gołą ręką i nic mi się nie stało. Czy ma dużo toksyn? nie wiem. Czy jest bezpieczna dla ludzi? Jeść tego nie próbuj a będzie dobrze ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z tym koralem (nie głaskałem go długo i intensywnie), ale osobiście wkładałem szczepkę do akwarium gołą ręką i nic mi się nie stało. Czy ma dużo toksyn? nie wiem. Czy jest bezpieczna dla ludzi? Jeść tego nie próbuj a będzie dobrze ;)

Nie bede jadl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musisz mieć na uwadze, to jest to, że ten koral to killer i może wykosić wszystkie inne w promieniu 15cm wokół siebie. Podobno, bo u mnie rośnie sobie "na styk" z Xenią i nic się nie dzieje. Liczyłem, że Galaxea zapanuje jakoś na rozrostem Xeni, ale wygląda na to, że bez nożyczek się jednak nie obejdzie.


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co musisz mieć na uwadze, to jest to, że ten koral to killer i może wykosić wszystkie inne w promieniu 15cm wokół siebie. Podobno, bo u mnie rośnie sobie "na styk" z Xenią i nic się nie dzieje. Liczyłem, że Galaxea zapanuje jakoś na rozrostem Xeni, ale wygląda na to, że bez nożyczek się jednak nie obejdzie.

Wiem ze w kolo nic nie moze byc ciekawe czy duze rosna na reeflex czytalem ze 500cm dzieki za info reka mnie swedzie ktora go wkladalem moze zbieg okolicznosci

Edytowane przez jaro1970 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam spora bo wielkości ok 17 cm na 12 cm wysokości ok 8cm nie mam żadnych problemów.... Blisko jest euphylia i goniopora czerwona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką jak pięść, wkładałem gołą ręką i nic mnie nie było , w jej okolicy zrobiłem trochę luzu więc nie mam problemów z porażeniami. A tak przy okazji zapytam czym dokarmiacie swoje galaxee???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki to musial byc zbieg okolicznosci z reka juz w porzadku ciekawe czy ja sie dokarmia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla człowieka raczej bezpieczna chyba że dla jakiegoś hiper-alergika , ja umiejscowiłem ją na skałce aby zapobiec rozrostowi brailum ale jakoś specjalnie nie widzę aby ją parzyła i ograniczyła ekspansję - pozostało drapanko skały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrożonki plankton zielony, czerwony, mikroplankton, coral food z AF i to co wyłapie z mrożonek dla ryb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.