Skocz do zawartości

Historia edycji

CNCRob

CNCRob

Paragon, nie rozrozniasz pojęć jak na moje oko. VDR ma rację PLA jest wytrzymały materiałem. To tak jakbyś porównywal tytan np z inconelem jeśli chodzi o stale. Każda ma inne temperatury topnienia jak i inna sztywność. A sa zastosowania w ktorych nie dasz rady zastąpić tytanu inconelem i odwrotnie. Obie stałe są na samym szczycie wytrzymalosciowym a jednak maja inne właściwości.

Znam zastosowania gdzie PLA bije na łeb petg. Ty wszystko bierzesz ogólnie a tu trzeba dobierać materiał do danego zastosowania i tyle. PLA jest mocniejsze i tyle. Petg zadrabia miękkościa i sie po prostu wygnie a nie pęknie, ale ma słabszy moment do chwili wygiecia niz PLA. Ja osobiście posiadam własne dwie drukarki, które chodzą od miesięcy 24h/dobe i robię typową produkcję. Robiłem tez testy wytrzymałościowe i petg dawał za przeproszeniem d*py. W firmie, gdzie pracuje tez mamy drukarki do robienia prototypów przed wykonaniem części do samolotów z tytanu czy innych egzotycznych materialow.  

CNCRob

CNCRob

Paragon, nie rozrozniasz pojęć jak na moje oko. VDR ma rację PLA jest wytrzymały materiałem. To tak jakbyś porównywal tytan np z inconelem jeśli chodzi o stale. Każda ma inne temperatury topnienia jak i inna sztywność. Znam zastosowania gdzie PLA bije na łeb petg. Ty wszystko bierzesz ogólnie a tu trzeba dobierać materiał do danego zastosowania i tyle. PLA jest mocniejsze i tyle. Petg zadrabia miękkościa i sie po prostu wygnie a nie pęknie, ale ma słabszy moment do chwili wygiecia niz PLA. Ja osobiście posiadam własne dwie drukarki, które chodzą od miesięcy 24h/dobe i robię typową produkcję. Robiłem tez testy wytrzymałościowe i petg dawał za przeproszeniem d*py. W firmie, gdzie pracuje tez mamy drukarki do robienia prototypów przed wykonaniem części do samolotów z tytanu czy innych egzotycznych materialow.  

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.