Skocz do zawartości
Pawel Gol

ph bufor -ile?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ph bufor Kenta 250g a testu na KH jeszcze nie mam. Ile sypać do akwa 250l (brutto) tak orientacyjnie?

Bo całą puszeczkę na raz to na pewno nie.

Ph mam 8.0 do 8.1

NO3 ledwo widać na teście.

Na dnie ok. 2cm żwirku kor.

Czy dodawanie samego ph bufora podniesie mi ph czy

wspomagać jeszcze kalkwaser?

Poza żywą skałą i dwoma zabiedzonymi grzybkami

nic jeszcze nie mam.

Jeszcze o grzybki zapytam.

Po przyniesieniu ze sklepu zmarszczyły mi się biedactwa

i nie chcą się w pełni wyprężyć. Mam je trzeci dzień.

Długo będą dochodzić do siebie?

:Dozingoff

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jeden grzybek dochodzil do siebie tydzien, jeden 3 dni, a kupione ostatnio na drugi dzien byly pieknie rozlozone, pamietaj po prostu o tym, ze grzyby generalnie nie lubia nawet sredniego przeplywu (choc tez nie moga byc w stojacej wodzie bo zabraknie wymiany gazowej) oraz raczej nie powinno sie ich umieszczac w bezposrednim swietle, u mnie staja pod grota i w miejscach gdzie koncza sie swietlowki T5, trzeba jednak pamietac by jednak swiatlo mialy

co do ph bufora to sam uzywam B-Ionica, ktory przy dodawaniu wapna stabilizuje Ph i KH, zatem przy Kencie Ci nie doradze, ale przeciez musi byc jakas instrukcja obslugi lub cos (chyba, ze kupiles w rafie, mam stamtad testy Tropic Marine bez polskiej instrukcji, totalna olewka z ich strony, a sprawa nadawalaby sie do Inspekcji Handlowej;) ale ja ich tez olalem-przyjdzie kryska na Matyska:D

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ludzki język :) bez łamania sobie szczęki i uśmiechów w sklepie:

Calciumchlorid Dihydrat = chlorek wapnia dwuwodny

Natriumhydrogenkarbonat = wodorowęglan sodu

Strontium = stront

Jod = jod (chyba się rozpędziłem) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Od kilku miesięcy śledzę wypowiedzi na tej stronie. Dużo już się dowiedziałem i proszę o wiecej.

Mam pytanie o podtrzymanie kh.

Powyżej napisaliście jakie odczynniki należy stosować. Proszę o uściślenie - jak je dozować, czy mieszać ze sobą wcześniej, w jakich proporcjach do siebie i ile po prostu lać i jak często. Może to głupie pytania ale proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Ale jak: sypę osobno - raz jeden raz drugi i co mierzę? Wytłumaczcie proszę jak małemu dziecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.