Skocz do zawartości
Agnieszka.k4

pomoc z filtrem RO/DI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - bo zaraz mnie cholera trafi..

Mam filtr, zamontowałam go do wodociągu i do ściany i chciałam włożyć membranę wiec muszę odkręcić tubę a ona jest już wężykiem połączona z inna wiec musze odłączyć wężyk i albo ja jestem jakas przyglupia albo cos jest nie tak.. Bo nie da się za chiny wyciągnąć wężyka. Jest takie cos niebieskie co ulatwia wyjecie rureczki do której wlozony jest wężyk i działa to niebieskie super jak nie ma wężyka. Wystarczy nacisnąć i wychodzi. Ale jak juz włożyłam wężyk to wyjąć sie nie da żadnym sposobem.. Nie działa tez sposób na sile i z użycie ostrych elementów ;) błagam o pomoc bo jak wężyka nie wyjmę to filtr mogę wyrzucić do śmieci :( poniżej zdjęcie felernego połączenia

post-24644-0-53398000-1424636101_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym mocowaniu masz zawleczkę niebieską. Musisz ją wyjąć wtedy biała obwódka w którą włożony jest wężyk da się wcisnąć do środka a wtedy można wyjąć wężyk :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niebieskie to zabezpieczenie przed przypadkowym wypięciem. Jeżeli chcesz wypiąć wężyk musisz w pierwszej kolejności usunąć niebieskie zabezpieczenie poczym docisnąć kołnierz gniazda i wyciągnąć wężyk. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Lewym kciukiem wciśnij element po prawej stronie niebieskiego elemenu i delikatnie pociągnij wężyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij niebieski klips docisnij obejmę wężyka do kolanka i wyjmij wężyk. Tak to powinno działać może kręcenie wezykiem pomoże.


63l + 14l i 27l cube po nich są już tylko wspomnienia (i graty po szafkach)

144 litry pasji 80x45x40h

pacific sun 120w + 2x24w

odpieniacz deltek mc500,

koralia 2+ jebao rw-4,

jager 200w, obieg tunze 2400

refugium z piachem +6w led

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O matko DZIĘKUJĘ!!!! Już dostawałam szalu :) czyli jednak jestem matoł hihi jeszcze raz dziękuję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :)

Kto pyta nie błądzi :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

nie zapomnij zdjąć ogranicznika spływu na kilkadziesiąt minut "płukania"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ten ogranicznik jest? Plukac mam bez membrany z tego co doczytałam. Zastanawia mnie tylko jedno. Wszędzie sa info ze nie wolno dopuścić do wyschniecia membrany czyli co? Codziennie mam puścić wode czy np raz na tydzień wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ogranicznik to "to coś" na rurce spływu - odepnij i płucz

(powinno to być w instrukcji)

nie wyschnie tak łatwo - raz w tyg wystarczy tylko wężyki w górze żeby nie kapało

a przed szykowaniem wody do akwarium / dolewki / czy solenia

zawsze odkręć i spuść trochę (juz normalnie z ogranicznikiem) niech leci w ściek - tak z litr - dwa bo "stara" woda sie "brudzi"

u mnie jak odkręcam to TDS pokazuje 6-8 a po kliku chwilach spada do 0,0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko jedno. Wszędzie sa info ze nie wolno dopuścić do wyschniecia membrany czyli co? Codziennie mam puścić wode czy np raz na tydzień wystarczy?

Wystarczy zamontować zawory - przed pierwszym filtrem, po mempranie (lub DI) i na ścieku. Cały system będzie w wodzie i po sprawie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed pierwszym filtrem każdy ma zawór bo inaczej woda płynęła by cały czas a po membranie i na spływie niepotrzeba żadnych zaworów tylko przewody spływu i czystej wody powinny być chociaż trochę podniesione powyżej poziomu membrany i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.