Skocz do zawartości
miszak

uzdatnianie wody w basenie

Rekomendowane odpowiedzi

Zalewam basenik ok. 4m3 wody. Macie jakieś doswiadczenia w uzdatnianiu wody? Stosowaliście może tabletki tlenowe? Czy jest sens kupowac jakaś super chemię czy wystarczy wlać np. podchloryn sodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm takiego małego to chyba nie warto, ma ten basen jakiś filtr??


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No maleństwo ale na tyle duże, że już nie da sie co 2 dni wylewać całej wody. Ma jakiś tam filtr kartuszowy. Jak nie miałem basenu to poleciłem znajomemu podchloryn. No i on na tym jedzie już 3 rok. Na zimę wody nie spuszcza naewet. No ale lekko czuć chlorem. Teraz poczytałem o metodzie tlenowej. Choć nie mam do niej dużego przekonania. Podobno jest tez metoda solna oparta na zwykłej soli kuchennej ale to zupełna nowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dac soli, odpieniacz i silna cyrkulacje. Na srodku z zywej skaly fontanne. Tylko ryby dopiero po jakims czasie.:)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee ryby ( a raczej zwierzaki :) ) pójdą jako pierwsze - wieloryb 1 szt., syrenka 1 szt. i błazenek 1 szt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na smutno i bardziej powaznie. W duzych sklepach z dzialem ogrodniczym widzialem jakies srodki ktore sie dodaje do wody w basenie.

I spiesz sie bo deszcz idzie:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc stosuje sie chlor uderzeniowy(dostępny w sklepach z basenami) chyba 1 tabletka na 2000l oraz chlor wolno rozpuszczający sie też w tabletkach (tyle że wiekszych). muszisz mieć pływający kopszyk do tego typu środków i uważać żeby nie opadły na dno wieksze kawałki bo "palą" folie


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.