Skocz do zawartości
Darekn12

dzisiaj startuje!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

hejka dam fotke calosci jak sie wlaczy swiatlo.wczoraj juz nie dalem rady.

powiem wam szczerze ze tez ost robilem testy po dobrych 2 miesiacach.wode wymienilem raz w ciagu 5 tyg z uwagi na noge w gipsie i wyszly calkiem calkiem.nie idealna ale rozsadne.

Roman co do swiatla to mam tak am 10k am blue 15k ati 60/40 i PC osrama blue.

predzej ine widze w moich umiejetnosciach jako fotografa...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zdjecia calosci

wybaczcie ze kilka fot ale robilem je na roznych ustawieniach i roznia sie od siebie kolorami.

1297-dsc01093.jpg1297-dsc01095.jpg1297-dsc01096.jpg1297-dsc01099.jpg1297-dsc01102.jpg1297-dsc01105.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1297-dsc01140.jpg1297-dsc01141.jpg1297-dsc01142.jpg1297-dsc01149.jpg1297-dsc01150.jpg1297-dsc01152.jpg1297-dsc01153.jpg

jako ze wczoraj sie wysfobodzilem z piety z gipsu to moge troszke sie pobawic przyakwarium:D

a jutro juz kompletnie bez gipsu...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladnie, ale widac, ze na zywo 100% lepiej:).

Widze, ze lubisz grzybki:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w occie szczegolnie:D:D:D


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darekn12 :

w occie szczegolnie:D:D:D

hehehehehhe :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doszly mi dwie nowe rybcie:D:D:D

Pseudochromis paccagnellae

Pseudochelius hexataenia

a dzisiaj wylowilem jednego garbika z akwa i plywa w sumpie.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie ciesze Darku ze doszly ci dwie rybcie, ale moze tak fotki tych rybek bys pokazal? :)


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh to poczekajcie do jutra dzisiaj juz mi aktynika tylko swieci.a linkow nie chcialem dawac.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem mialem dac fotki rybek ale jakos nie moge sie za to zabrac.

dzisiaj odebralem ricordeefloridy od aquamaniaka.postaram sie jutro zapodac fotki.

pozdrowienia dla wszystkich.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dołożysz światła to seriatopora hystrix będzie różowa, zobaczysz :), już to przerabiałem.


160L + sump 40L, 150W HQI BLV Nepturion 14kK, 2 x ATI blueplus 39W i 2 x ATI actinic 39W, OR 2500, 5000 l/h, odpieniacz TUNZE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są różne odmiany barwne hystrix więc wcale niekoniecznie będzie różowa :) Dodatkowo jeśli parametry wody są dla niej niewystarczające to dołożenie światła może nie pomóc odzyskać intensywny kolor. W sumie może to taka odmiana barwna :)

Darek uważaj na ten badziew co rośnie m.in. koło tej seriatopory - przy sprzyjających dla niego warunkach jest nie do opanowania i ja kiedyś wywaliłem ok. 60-70 kg skały przez to ścierwo.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki rebciu ze mi mowisz a raczej piszesz jutro wycicacham troszke tego.

aswoja droga czy uszy slonia moga parzyc rico?jesli tak to jak to wyglada?kurczy sie grzybek czy jak?


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc niestety z moich ust nie uslyszysz slow pochwaly szkoda ze tak pozno sie zdecydowalem na pisanie bo bym ci pomogl akwarium wyglada nie obraz sie poprostu paskudnie zero finezji poprostu sbiornik wrzucona skala i wrzucone koralowce. Pisze stanowczym slowem dlatego zeby poczatkujacy akwarysci mieli z tego pozytek. Sam pomysl ulozenia ni jak sie nie ma do rzeczywistosci wiem ze jest to male akwarium ale mozna bylo zbudowac jakas konstrukcje z malymi grotkami jaskiniami wnekami itp. Wygladalo by lzej i ladniej druga sprawa to obsadzenie koralowcy poprostu tragedia za x misiecy lub lat bedziesz mial jeden wielki balagan jedno bedzie zabijalo drugie i nie bedziesz w stanie pozbierac sie. Akwa jest widoczne z 3 stron tak ? to czemu szyb nie czyscisz widac hydraulike oraz pompe ktora psuje efekt natury. Poczekaj jak zaczna ci sie grzyby mnozyc zycze juz dzisiaj powodzenia. Niestety moja ocena 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dołożysz światła to seriatopora hystrix będzie różowa, zobaczysz , już to przerabiałem.

to jest akurat taka brązowa odmiane więc tu raczej darek nic nie pomoże


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rs jakbys poczytal watek od poczatku to wiedzialbys ze jest to akwa doswiadczalne.pierwsze i na nim sie ucze i sprawdzam umiejetnosci.

oglada sie je z 2 stron-przod i jeden z bokow.

poki co korale to male szczepki wiec mam nadzieje ze juz nie dlugo przeniose je do wiekszego akwarium.

a swoja drogaskoro teraz zdecydowales sie pisac to zapraszam do pomocy i moze wspolnie zrobimy ladniejsze akwa?

mnie sie podobai to jest najwazniejsze aleskoro moze byc lepiej to chetnie przyjme pomoc.

pozdrawiam


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1297-dsc01292.jpg1297-dsc01293.jpg1297-dsc01306.jpg1297-dsc01320.jpg1297-dsc01328.jpg1297-dsc01330.jpg1297-dsc01338.jpg1297-dsc01339.jpg1297-dsc01321.jpg

od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma znaczenia czy to akwa doswiadczalne czy nie ma byc ono ladne i funkconalne na cieszy oko i sprawiac ze czlowiek bedzie chcial je ogladac godzinami. Sorry ale to tak nie wyglada. Ja budujac cokolwiek staram sie dolozyc wszelkich staran aby wygladalo jak najlepiej dlatego twoje podejscie akwa doswiadczalen jest wielce niezrozumialem. Rozumiem ze wepchnalems x tys w bloto ? moje pierwsze akwarium ciekawe ktory debil tak to ocenenial ( zazdrosc ) http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=113 lub nano bez jakiegokolwiek budzetu bylo zalane zero sprzetu kawalek mojej skaly i zyje http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&id=281

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rsnie obraz sie ale te twoje 1 akwa niepodbami sie.piszesz o grocie ale w tym akwa wyglada to dziwnie.

a skad wiesz ileja kasy w to wpakowalem?moze nieporownywalnie malo do tego co widzisz?

jesli masz pomysl napisz i moze cos ciekawego wyjdzie.poki co piszesz ze brzydkie ale nie widze propozycji pomyslow cozrobic zeby bylo lepiej ladniej.a ze grzybki sie mnoza to ja sie ciesze bedzie dla innych.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ktiorym zdjeciu widzisz tam grote bo jakos nie widac z bliska ulozenia skaly i grot wiec widze ze bronisz sie w glupi sposob tym bardziej mowiac ze to akwarium jest brzydkie http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=2179 tym bardziej utwierdzam sie w przekoniu ze dobrze zrobilem przestajac pisac na tym forum bo poza kilkoma majacymi wiedze osobami jest tu cala masa ludzi pokroju Ciebie ktorzy nie majac zielonego pojecia o akwarystyce morskiej pisza takie bzdury. Dzieki twojemu ostatniemu postowi wykluczyles wlasnie moja pomoc w budowaniu twojego akwa a i zycze ci takigo wygladu akwarium jaki ja mam i takiego zycia. Do akwarystki trzeba miec reke ktorej wlasnie ty pokazujac swoje akwa nie masz zycze powodzenia bo bedzie ci potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisalem konkretnie o tym zdjeciu

http://www.nano-reef.pl/plug.php?p=gallery&pic=2160

z galeri.

nie pisze ze to akwariumjest brzydkie bo nie o nim pisalem w poprzednim poscie.i jedyne conapisalem ze ni epodoba mi sie.a tojest rzecz gustu tylko i wylacznie.

nawet jesli jest na tym forum calamasaludzi mojego pokroju to ciesze sie ze sa i moge z nimi porozmawiac badz powymieniac sie szczepkami i liczyc na ich pomoc skoro na twoja nie mam juz co liczyc.nawet nie jest mi jakos sepcjalnie zal czy tez przykro:D.widac nie bardzo chciales pomoc skoro tak szybko sie wycofales.moze to i lepiej.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rs4 :

tym bardziej utwierdzam sie w przekoniu ze dobrze zrobilem przestajac pisac na tym forum

rs....może by tak postanowienie noworoczne ????


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie jest grota. To akwa ma 30l a mialy byc tam 4 ryby wiec trzeba bylo i m miejsce do plywania zrobic :) Wesolych swiat :)

na tym etapie ciezko jest pomoc trzeba by to od nowa zakladac a to bezsensu skoro to baniak " doswiadczalny "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i ty doswiadczony czlowiek morski chciales dac 4 ryby w 30 l?to wiesz co ja dziekuje za twoje rady.to wole sie potykac i robic bledy w swoim.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek szkoda z gosciem w rozmowe sie wdawac, wiem ze wkładasz duzo serca w swoje akwarium. Wyglada tak jak Tobie sie ono podoba co jest najwazniejsze. Nie kazdy jest artysta a jesli nawet to nie kazdemu sie ta sztuka moze podobac.

rs4 poprostu ma kłopoty ze soba i stara sie swoje frustracje rozladowac na forum.


początek 300 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.