Skocz do zawartości
Darekn12

dzisiaj startuje!!!!!

Rekomendowane odpowiedzi

czy obstawialisbyscie jeszcze boki komina?te krotsze?i pomka juz przestawiona z tylu zaraz wkleje zdjecie.a i bardzo prosze o opinie nt skaly poki co to jest dla mnie najwazniejsze czy dobry zakup czy bubel?1297-pompa po zmianie.jpg

i jutro ma byc wyslany jakis drobiazg do odpieniacza zeby nie szlo tyle babelkow do akwarium.bo w tej chwile to prawie jak mleko...


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli planujesz piasek to proponuję podnieść skały z dna, tak aby jak najmniejsza powietrznia styku była skały z dnem. Unikniesz w przyszłości zbierania sie tam syfku. Jak będziesz miał powiedzmy przestrzeń (skała - dno) 2 - 5 cm zawsze będzie tam ruch wody a i jakąś małą pomką wydmuchasz co jakiś czas zbierające się odpady.

A co do skały, porowata, lekko fioletowa - widać na dobrą jakość towaru :)


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skala bym sie nie martwil. Nie bardzo sie znam, ale sam kupilem z tego samego zrodla, a nawet z tej samej dostawy!

Z ta roznica ze moja skala wyruszyla do mnie tego samego dnia kiedy on dostal - czyli chyba cos okolo 3 tyg temu.

Jak przyjechala to oniemialem :) - przpiekne glony, krasnorosty i kupa innych rzeczy, ktore niestety trzeba bylo poobrywac :)

Ale i tak wyszly z niej krabiki, krewetki, kupa kielzy, slimak, mnostwo rorowek i roznych robakow, a teraz zaczynaja odrastac rozne glony.

Minus byl taki ze mimo ze juz posiadalem w akwarium dwa razy wiecej skaly niz przyjechalo to w dwa dni zrobilo mi sie zielono - walcze z tym do dzis ale idzie ku lepszemu.

Tazke mysle ze zrobiles swietny zakup - taka skala po 3 tygodniach lezakowania zapewni "miekki" start, a i napewno cos z niej jeszcze Ci wyjdzie - ja do dzis jestem zaskakiwany :)

Jeszcze raz podkreslam - jest to wylacznie moja opinia, a jestem poczatkujacy, wiec moge sie bardzo mylic!

Zycze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek, nie zapomnij o przedmuchiwaniu skałki pompką, żeby poodtykać małe kanaliki i pozbyć się syfu - skała dobra, ale obawiam się, że na początku może trochę się kurzyć:) Normalna rzecz...

NIe martw się, życie wyjdzie za jakiś czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie wczoraj wieczorkiem za namowa mojej "lepszej" polowki poprzestawialismy skale.tak zeby byla ciut lepsza cyrkulacja pod skalka oraz jak juz ktos wczesniej napisal jak bedzie zwir bedzie wiecej luzu od dolu.z przodu patrzac jest bardziej wyeksponowana porowatosc skaly tzn jej ksztalt.zreszta zobaczcie sami.j ai tak bardziej czekam na pierwsze oznaki zycia z nosem przy szybie ale wiem ze morskim to trzeba cierpliwosci....

1297-p7200005.jpg1297-p7200006.jpg

sorki z ajakosc zdjec ale to bylo rano przed wlaczeniem lamp.a co do kurzu to jest taki pyl jakby zmielona skalka.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wlasnie wymienialem zdania wczesniej z moja kobita.twierdzi ze dupowate zdjecia zrobilem.:):Dale tak na serio bede dzisiaj zmienial co sale poprzedni uklad.fakt ze teraz patrzac od przodu akwa jest wyeksopnowany ciekawy ksztalt samej skaly ale calosc juz nie jest tak ladna jak poprzednio.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie do obsadzania koralowcow to tez bedziesz zmieniał nie ma siły, ale przynajmniej jest co robić. Stwierdzam zresztą że jak juz w baniaku nie masz co robic to sie szybko nudzi. Więc nie warto od razu robić wszystkiego dobrze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1297-p7200007.jpg1297-p7200008.jpg1297-p7200009.jpg1297-p7200010.jpg1297-p7200011.jpg1297-p7200012.jpg

od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przed chwilka poprzestwialem tak jak bylo na poczatku tzn cos ale poczatek i mam pyt czy dokupic jescze z 2-3 kg skaly i dac na gore?nie chcialbym poznije za np 2-3 miesiace po dokladaniu przechodzic ponopwnie jakby procesu dojzewania zbiornika.dokupic jeszcze czy darowac sobie?

1297-czy jeszcze skaly.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że część zycia kupisz ze skałkami więc lepiej juz nic nie kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amphiprion nie przesadzaj,jak byś wsadził jeszcze te 4 kg i ze dwa korale na skałkach to by ryby nie miały gdzie pływać!


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale przy metodzie berlińskiej liczy się, że skała powinna ważyć około 20%objetości akwarium. Czyli dla akwarium 100l powinniśmy dać 20kg skałki, a przy 115 litrach 23kg. Czyli przy 16 włożonych brakuje jeszcze 7 kilogramów, a to juz sporo. Co ci po przestrzeni dla rybek, jesli system filtracji biologicznej nie pociągnie takiego obciążenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam nie wiem czy zrobilem dobrze czy zle ale raczej in plus dokupilem przed chwilka 4 kg skaly w am w bogucinie bo mam do nich jakies 25 min drogi.i poukladalem to odrazu.w sumie pojechalem tez z ciekawosci jaka maja skale i chcialem zejsc do tego zbiornika co jest w piwnicy.w sumie bardzo duzo kawalkow ale duzych i nie sa lepsze od tej co dostalem wczesniej.tzn moze i znalazly by sie takie ale trzeba by dlugo szukac.i fotka po dolozeniu skaly

1297-kgp7210008.jpg1297-20kgskaly.jpg

a co do miejsca do plyweania rybek ja raczej bede chcial tylko parke blazenkow...przynajmniej taki mam plan.....cosbyscie zmienili?bo mnie caly czas cos kusi zeby poprzekladac...:):):)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem skala jest OK. Teraz jest bardzo fajnie ulozona i wedlug mnie dobrze, ze dolozyles te 4 kg. Zarowno dla estetyki zbiornika, ktora wedlug mnie poprawila sie jak i dla poprawy filtracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za mile slowa.bo juz mam dosyc przekladania i grzebania teraz daje czas zeby zycie wyszlo

pozdroawiam pozniej wkleje foty przy pelnym swietle a i dzisiaj wywalilem pierwszyy kubek syfu z odpieniacza nastawilem na mokra piane.

1297-20kg pelen swiatlo.jpg


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde :)_o

Ciekaw jestem gdzie Ty teraz te korale poukladasz? :)

Cnyba, ze same szczepki bedziesz kupowal! :)_o

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tym to sie ni eprzejmuje pewnie z ebede wolal szczepki jak rosna a nie przejmuje sie tym dlatego ze jest taki jeden kawalek skaly ktorymi mi si ekompletnie nie poodba i najchetniej wrzucilbym go do sumpa.:).a konkretnie ten na samym dole po prawej stronie(nie mialem wplywu na wybor -skala z zamowienia z erybki)


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

martwi mniejedno poki co powiedzcie mi jaka moze byc max temp jak mam sama skale?bo czekam i nie moge sie doczekac na wiatraki...poczta jest jednak mowiac brzydko do (I)...ja mam 29 st i troszke si eboje o skale.


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie do końca, przy 31 straciłem część blastomussy i 2 piekne ricordie mam jeszcze 2 które nie wiem czy dojda do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie podwyższon temperatura powinna sprzyjać przyrostowi bakteri nitryfikacyjnych i denitryfikacyjnych, dzięki temu baniak powinien szybciej dojrzeć


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.