Skocz do zawartości
blyx

(KRK 360L) w stylu low tech na miękko i z LPSami

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze nie wiem czy sie zrozumielismy- jako prefiltr u mnie dziala osobny mini kubelek z wata na osobnych zaworach, wiec to co wlatuje do kubla wlasciwego jest juz dosc dokladnie mechanicznie oczyszczone- jak dla mnie sam kubel bez dodatkowego prefiltra mija sie z celem, chyba, ze chce Ci sie co tydzien czyscic caly duzy zawalony detrytusem filtr. U mnie czyszczenie prefiltra zajmuje jakies 5-10 minut...

niestety mam kubła model Unimax 700 (który posiada 4 węże) wiec trzeba będzie dopasowac do niego dwa mniejsze równoległe filtry kubełkowe jako prefiltr.(na co niestety potrzebuje więcej miejsca). Zobaczymy... albo może osłonić wloty węży zasysających gąbką i watą...może to wystarczy, od tyg wloty węży zabezpieczyłem b.drobną siatką aby kiełże nie dostawały się do środka, padająć wewnątrz filtra obciążały system :(

Z nowości, jako że prowadzę akwarium bez sumpa miewałem problem z filmem bakteryjnym, odpieniacz Tunze 9004 średnio sobie z nim radził, podnosiłem go do góry, ale to niewiele pomagało, a przy tym tak jakby odpieniacz gorzej pienił, ustawienie cyrkulatorów w lustro wody u mnie się nie sprawdziło poza tym ustawione są bardziej pod kątem korali :) Eheim skim350 rozwiązał sprawę w 15min, polecam mały cichy i b.wydajny.

Z życia doszła piękna małż Tridacna

post-10795-0-84693100-1427645756_thumb.jpg

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj żona sprezentowała mi nowe zwierzaki...nieco wg swoich upodobań :thumbup: :thumbup: :thumbup:

- rozgwizada fromia monilis red

- wężowidło ophiolepsi superba

- krab neopetrolisthes oshimai

z nowości: wloty filtra zabezpieczyłem dość pokażną gąbką (jest za szybą/przegrodą, więc nic nie widać) jako prefiltr. Gąbkę czyśił będę co tyg przy podmianach, kubeł co 3/4tyg...póki co nie mam problemów z PO4 oraz NO3 prawie niewykrywalne. :smiling:

martwi mnie natomiast niskie Ca (wynosi 350-370)przy pozostałych parametrach stałych i książkiowych, podbijam to obecnie AF Ca plus,na razie to wystarcza, zaznaczam, że nie dawkuje Ballinga...

02.05.2015 mała aktualizacja:

- niskie wskazniki Mg, Ca oraz już 8 miesięczny w miarę ustabilizowany zbiornik zaowocowały zmianą soli na bogatszą obecnie Red Sea Pro Coral - parametry wracają do normy

- z racji że używam filtra kubełkowego, po pewnym czasie wystąpił problem, co już wyżej opisałem z mętniejącą wodą - zastosowanie pokaźnej gąbki na wlotach węży zasysających jako prefiltra rozwiązał problem. Gąbke czyszcze co tydz podczas podmian, filtr kubełkowy co miesiąc, woda czysta No3 - 2-5, Po4 0,02 < Sprawdziło się w/w rozwiązanie.

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilka dni upłynie 9miesięcy od startu mojego pierwszego morskiego zbiornika. Momentami była to droga przez mękę. Oczywiście popełniłem wiele błedów i dalej wiem że nic nie wiem, ale finalnie zadowolony jestem z efektów...Przede mną kwestia niewielkiego zautomatyzowania obsługi (dolewka wody, Mg+, Ca+, bakterie i inne suplementy) na horyzoncie wakacje, poza tym moj kilku miesięczny syn domaga się większej uwagi o zonie nie wspomne :smiling:

Proszę o propozycje dolewek oraz pomp dozujących godnych polecenia oraz karmidełka dla ryb (na czas mojej ewntualnej nieobecności)

Niestety jakość zdjęc nie powala - telefon nie jest najlepszym aparatem.

post-10795-0-94307800-1432800086_thumb.jpg

post-10795-0-05608600-1432800101_thumb.jpg

post-10795-0-75224700-1432800152_thumb.jpg

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pięknego akwa - szczególnie przypadł mi do gustu patent z szybą - proste i estetyczne rozwiązanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek takie dwa pytanka : Czy szyba maskująca sprzęt jest przyklejona tylko do dna czy również ma u góry "poprzeczkę" do tylniej szyby ? Co do odpieniacza - cały czas Piszesz o odpieńku Tunze 9004 natomiast w podpisie Masz 9012 - błąd czy też zmieniłeś na wyższy model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2016 o 13:22, Xionc napisał:

Tomek takie dwa pytanka : Czy szyba maskująca sprzęt jest przyklejona tylko do dna czy również ma u góry "poprzeczkę" do tylniej szyby ? Co do odpieniacza - cały czas Piszesz o odpieńku Tunze 9004 natomiast w podpisie Masz 9012 - błąd czy też zmieniłeś na wyższy model ?

Czesc,bylem nieobecny dosc dlugo w morskim swiecie, akwarium opisane powyzej juz nie istnieje...ale odpowiem. Szyba przyklejona byla od dolu i waskimi pasami po bokach (po 1 z kazdej strony) od gory nie bylo takiej potrzeby poza tym utrudniloby to swobodne grzebanie w sprzecie.

Odpieniacz to pozniej T9012

Edytowane przez blyx (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.