Skocz do zawartości
thcskiba

Nastepna z zabawek :) mixer

Rekomendowane odpowiedzi

Oto kolejna z moich zabawek :) swiezo zlozony mixer

wykonany z rury 120 calkowita wysokosc to 62cm mieszanie za pomoca pompy aquabee 1000

1279-mixer.jpg

1279-mixer1.jpg

1279-mixer2.jpg

1279-mixer3.jpg

1279-mixer4.jpg

1279-mixer5.jpg

jak tylko wyschnie porzadnie zabieram sie za testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zajefajny :)

robisz takie zabawki tylko sobie czy też dla ludzi ??


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thcskiba, fajne zabawki strugasz :)

odnośnie tego mieszacza, mam pytanie:

1. czy kątowa niebieska złączka w górnym zaślepieniu, to odbiór/odciek kalkwasser ?

2. czy cyrkulacja ma się odbywać na całej wysokości komory mieszacza ?

ad.1 - jeśli odpowiedź jest twierdząca, to znaczy, że poziom wody w komorze będzie przez tą złączkę limitowany. wydaje się, że pompka będzie się zapowietrzać...

ad.2 - jeśli odpowiedź jest twierdząca, to długo będziesz czekać na sedymentację wsadu do wyklarowania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci - jak to sie uruchamia?

Mam na mysli pierwszy raz po wymianie wkladu.

Bo po zalaniu woda i zalozeniu pokrywy w gornych poziomych czesciach rur bedzie powietrze, a ten trojnik z odpowietrzaczem (o ile to jest odpowietrzenie) jest po stronie tloczacej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@piotr po wymianie wkladu wystarczy podniesc wyzej wezyk wyplywu reszte zrobi woda z RO gdy powietrze wyleci mozna uruchomic pompe bardziej radykalnym sposobem jest przechylenie mixera i zalaczenie pompy :)

to cos w trojniku to nie jest odpowietrzenie jest to przepustnica cos jak zawor kulowy mozesz w ten sposob wyregulowac moc pompy a co za tym idzie kontrolowac poziom zawiesiny w mixerze

@jan spokojnie caly uklad sie nie zapowietrza rura ssaca w obecnej chwili jest ponizej wylotu z mixera okolo 8 cm na fotce nie widac ostateczna dlugosc dobiore po testach

co do cyrkulacji bedzie sie odbywac tak jak nastawisz na zaworku zamontowanym w troniku dzieki niemu mozesz plynnie regulowac wydajnosc pompy z jednoczesna wysokoscia cyrkulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajna sprawa z t? przepustnic? i niech Ci si? sprawdza; to jednak nie reaktor tylko mieszad?o wodorotlenku, wi?c jak za du?o zmniejszysz '?wiat?o' rury, to sedymentacja b?dzie si? r?wniez odbywa? w tej przepustnicy - ju? takie cosik zdarzy?o mi si? naprawia?...

[...]

w ka?dym razie, powodzenia w u?ytkowaniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladna zabaweczka , i jak zauwazylismy praktyka przewaznie pokazuje nam cos innego .

Mixer jest wysoki , po zdlawieniu zaworkiem nie ma sily podbijac wapna pod sam dekiel , chociaz to jest tez zastanawiajace...

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie naprzyglondac na ten mixerek taki Ci cacy wyszedl , zeby Cie troche pobudzic do daleszej dlubaniny to Ci podrzuce ze dwie foty fajnego reaktorka , chociaz wiem ze w przygotowaniu masz ten piecio kolumnowy i mnie poznije zastrzelisz :(:) ale pomimo tego , wiem ze lubisz patrzec na sprzet DIY podobnie jak i ja , wiec lap :)

Jedna wada takiego dekielka , o-ring musowo zalozyc na sucho i dokaldnie skrecic wtedy jest pierunsko szczelnie , inaczej to sie moze uszczelka wysunac , po raz pierwszy zroilem w ten sposo zamykanie reaktora , pewniej bedzie jednak wpuszczenie uszczelki w rowek tak tez bede teraz robil .(sruby sa do skrucenia)

nowy.jpg

nowy1.jpg

pozdr...

Ps; Jeszcze raz dzieki wiesz za co :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.