Skocz do zawartości
remkowski

Jaki piasek?Żywy, martwy gorszy lub lepszy fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jeśli powieliłem temat to proszę do czyśca/usunięcia.

Czy jesteśmy z pełną świadomością stwierdzić, że piasek żywy (poza lepszym samopoczuciem), martwy "lepszy" lub "gorszy" ma wpływ na start i prowadzenie naszego akwarium. Zakładając, że pełni funkcję tylko ozdobną.

Mój piasek to zwykły wapień (0,3 do 1mm) za około 6 zł za kg. Warstwa od 1 do 6 cm. Wsypany od startu. Przekopuje go: dwie rozgwiazdy piaskowe, 10 ślimaków i babaka. Piasek w zewnętrznej warstwie czysty i ładnie wygląda.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. Powiem tak ze jak zakladalem akwarium 2 lata temu to nasypalem natures ocean bio activ live. Niby zywy z bakteriami. Po 2 tygodniach zaszedl ten piasek cyjano.Odessalem go i do kibla.Przemyslalem to i stwierdzilem ze jak by byly w nim bakterie to by sie tak nie stalo.Nastepnym piaskiem ktory wsypalem do akwarium byl piasek red sea,niby bylo lepiej ale znowu syf na piasku to znaczy osad brazowy bordowy i tak wkolo.Jestem w trakcie odsycania ,to znaczy w trakce podmianek sciagam go stopniowo.Stwierdzam ze w moim akwarium piasek stwarza tylko problem.Super piasek z super bakteriami w moim akwarium nie sprawdzil sie.Jest to moja prywatna opinia ,kazde akwarium jest inne .Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim miałem suchy. Teraz przy starcie nowego przeniosłem część piasku z poprzedniego i dołożyłem żwirek KZ. Nigdy nie miałem problemów z piaskiem - okrzemki czasem i nic wiecej

Edytowane przez Komarek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nowego pójdzie tylko suchy. Szkoda przepłacać za pół żywy lub pół martwy (jak kto co woli) produkt.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problemy z piaskiem często nie są winą samego piasku jaki zastosowaliśmy. Mój nie zawsze ładnie wygladał choć nie było z nim wiekszych problemów. Jednak kiedy parametry trzymam za ryj to piasek wygląda czysto.


Baniak 200x50x50, sump 93x50x35, odpieniacz WhiteSkim250, oświetlenie chińczyk LED 3x120W, obieg NJ4500, cyrkulacja Jebao RW-20 + JVP202, dozownik jebao DP-4, balling+pełen AF. Filtracja - siporax+odpienek+NP Pro+ocet. Sól Aquaforest FSRS

3f2f5d29da7db8bbe07873ee4d63922du483a445.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.