Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, jak często należy ją karmić i jakim najlepiej pokarmem ?

W ciągu dnia nie otwiera swojej paszczy, jest zamknięta, napompowana.

Po zgaszeniu światła rozwija swoją "koronę"

Na innym forum, gość pisał, że karmi raz na pięć dni.

Proszę o Wasze sugestie, z góry dzięki


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie karmię w ogóle tylko to co zlapie podczas karmienia ryb i ewentualnie podczas karmienia spsów wieczorem a przycinam bardzo często bo rośnie jak szalona


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Ja karmie swoją 2 razy w tygodniu czerwonym planktonem + Coral Food z AF.

Jeżeli nie masz wydajnego odpieniacza to uważaj z karmieniem żeby nie popsuć sobie NO3.

Proponował bym do każdego pyszczka po trochu po zgaszeniu światła kiedy się "otworzy"

Pozdrawiam

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja mrożonkę jakiś robaczków (mix morski) otrzymałem w sklepie w Wałbrzychu.

Rozpuszczam je w kieliszku.

Później pęsetą przysuwam małe skrawki pod same otwarte mordki i wtedy one je wciągają do środka.

Tylko pytanie jak często je karmić ? Codziennie skoro się otwierają ?

Baniaczek mam niewielki, dlatego z ilością pokarmów naprawdę staram się uważać :)

Co do CoralFood, faktycznie słyszałem że jest bardzo dobry dla SPS/LPS


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz niewielki to ja karmiłbym raz w tygodniu max 2. Pęsetą prosto do morki żeby nie zanieczyszczać wody.

Jeżeli się otwierają i zjadają to znaczy że wszystko gra :)


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zaczynałem przygodę z akwarystyką morską (jakieś półtora roku temu), i gdy akwarium miało już 3 miesiące i przeszło proces dojrzewania, kupiłem dwie Caulastrea (Furcata i Curvata). Ta pierwsza, intensywnie zielona miała dwa maleńkie polipy, może 7mm średnicy każdy, Curvata - bardziej sina w kolorze, była znacznie większa, może 1,5cm średnicy. Oczywiście zależało mi aby jak najszybciej urosły bo to były pierwsze koralowce w pustawym jeszcze akwarium. Po 6 miesiącach intensywnego karmienia (3 - 4 razy w tygodniu), Curvata mocno "utyła" do tego stopnia, że uległa deformacji (jedna, wielka na pięść bezkształtna bryła z licznymi otworami gębowymi), która w końcu zapadła się w sobie i zdechła. Frucata natomiast rosła baaardzo powoli po tym długim czasie miała dopiero może 1,5cm średnicy. Wówczas przestałem ją zupełnie karmić (tzn. podtykać pokarm do pyszczka). Dziwne ale właśnie wtedy Furcata ruszyła z kopyta, szybko przestałem liczyć jej kolejne podziały i nowe polipy, a teraz zaczynam się martwić czy nie czas jej podzielić bo zajmuje zbyt wiele miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Furcata (ta fluo zielona) mało kiedy się otwiera, raczej tylko raz ją nakarmiłem.

Ta druga odmiana, która ma być niebieska, a obecnie wygląda na siny róż, wieczorem ile bym nie pokarmił to by wciągała.

Dlatego faktycznie będę starał się karmić jak już raz na 4-5 dni :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Caula. fluo w nocy jest cała pokurczona, malutka i karmie ja w dzień, ale polipy wystawia tylko trochę i rzadko. Była już zdychająca i sie teraz powoli regeneruje od kiedy tak robię. powinienem zacząć ją karmić w nocy? I jak to wyczaić kiedy jest najlepszy moment?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją caulastreę karmię 3 razy w tyg, kawałkami krewetki koktajlowej z marketu. Świetnie pochłania mięsko. Polipuje rzadko , w nocy nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją caulastreę karmię 3 razy w tyg, kawałkami krewetki koktajlowej z marketu. Świetnie pochłania mięsko. Polipuje rzadko , w nocy nigdy.

Ja nie karmię i zapewne dlatego w nocy wygląda tak:)

caulastrea

Edytowane przez pasek (wyświetl historię edycji)

4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez nie karmie:

9yDA3zD.jpg


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei karmię wszystkim czym się da nawet ochotką i stynką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie karmicie, bo pewnie ryby są karmione i pewnie więcej ich. U mnie był problem , bo jedna rybka w tym moim słoiku i mało pokarmu , no i głodowały ; prawie zniknęły, ale już jest na prostej od kiedy karmię. Powiększają się i czasem wystawiają polipki , a te najmniejsze już nawet mordki kształtują i wyciągają (wygląda to jak przeźroczyste wypiętrzenie na szczycie tych główek). Karmię codziennie rano, ale to jest takie karmienie błazenka i całej reszty przy okazji i jedną stałą dawką mrożonek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.