Skocz do zawartości
Riu

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

jakies 2 tygodnie temu zalałem moją kostke 60l sól IO wyszło jakieś 39g na litr , żywą skałe mam od tygodnia i teraz tak po włożeniu było widać jakieś życie wieloszczety prawdopodobnie aiptasie ,którą widać na zdjeciu, niestety na drugi dzień wszystko tak jakby umarło zero życia i tak jest do tej pory, Miejsca w ,kórych było widać jakieś zalązki korali itp. wypełniły się ślizem (przezroczystą galaretką) Dobrze to widać na podstawie aiptasi zaznaczona na zdjeciach. A i jedyne co żyje to te czerwone prawdopodobnie glony wapienne ?? Zastanawiam się czy nie popełniłem jakiegoś błędu na samym starcie, chyba że tak wyglądają początki żywej skały, co o tym śadzicie ??

post-25024-0-78835300-1425553660_thumb.jpg

post-25024-0-65837200-1425553666_thumb.jpg

post-25024-0-33838700-1425553670_thumb.jpg

post-25024-0-88200300-1425553674_thumb.jpg

post-25024-0-09850400-1425553679_thumb.jpg

Edytowane przez Riu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasolenie mierzyłeś, bo podajesz tylko ile soli wsypałeś? No i o zdjęciu chyba zapomniałeś ;)

Ok widze, że zdjęcia dodane :) Na tym pierwszym to albo aiptasia mocno zwinieta albo coś z zoathusów. Na pozostałych to ja generalnie gąbki widze.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zasolenie mierzyłeś, bo podajesz tylko ile soli wsypałeś? No i o zdjęciu chyba zapomniałeś ;)

Już są zdjęcia tak zasolenie mierzyłem mam 1.025 SG,

Edytowane przez Riu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował :) Jeśli chodzi Ci o to czerwone na czwartym zdjęciu to mi to wygląda na gąbke.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na tym pierwszym widac tą aiptasie w pierwszy dzień po włożeniu skały a drugie zdjecie robione wczoraj tej samej aiptasi ,która skurczyła się do zera i zaszła taką bezbarwną lekko siwą galaretka, i zauważyłem dużo takich miejsc, w których coś tam było na początku a teraz jest wypełnione tą galaretą :)

Edytowane przez Riu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się nie przejmował aiptasia. Jest spora szansa, że jeszcze do Ciebie wróci. O ile nie włożyłeś skały do RO i potem na bieżąco dosalałeś to problemów nie powinno być.


Akwarium 120x60x50 360l

Lampa: DIY 170W LED COB

Odpieniacz: APF600

Cyrkulacja: Jebao wp-25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie czekam co się bedzie działo dalej narazie pojawiły sie okrzemki może niedługo wprowadze ekipe czyszczącą, Co do aiptasi to żadna strata :) bałem się tylko czy nie mam czegoś w wodzie co powoduje obumieranie korali. Przed włożeniem skały solanka stała jakieś 3-4 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.