Skocz do zawartości
Cerb

60 x 35 x 36 czy może 60 x 35 x 40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post chociaż forum czytam od dość dawna. Mam pytanie o rozmiar baniaka, który będzie lepiej pasował do morskiego:

1. 60 x 35 x 36 (długość x szerokość x wysokość)

2. 60 x 35 x 40 (długość x szerokość x wysokość)

Rożnica w litrażu niezbyt duża ale widziałem sporo baniaków które były dośc wysokie i wyglądały ok. Dodam też, że akwarium bedzie z panelem ponieważ na sumpa nie znajdę miejsca.

Mam jeszcze pytanie czy warto pchać się w morskim w optiwhite? Dodam, że nie jestem nowicjuszem w akwarystyce bo jakis rok temu zlikwidowałem roslinne 128 l właśnie z OW (robione w firmie akwarlux - polecam). Ale OW to z jednej strony piekny wygląd a z drugiej pewnie i tak na gorze wyląduje korona i praktycznie cały efekt OW zniknie:).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja 2 , moim zdaniem przy takim małym akwa nie warto pchać się w ow

Edytowane przez erda (wyświetl historię edycji)

299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz akwarium wyższe.

Jakie planujesz oświetlenie? :baby:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli możesz to dołóż głębi a OW przy szkle powyżej 10mm ma sens.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do głębokości to niestety szafki nie powiększę:

post-24964-0-88886900-1426361472_thumb.jpg

Ten papier to obrys akwarium 60 x 35 :)

Szafka ma wymiary 120 x 37 x 80, jest to zwykła komoda. Z tylu planuje dać w czterech narożnikach blachy żeby ją wzmocnić. Stawać na nią stawałem i wytrzymała obawiam się jednak żeby się nie rozjechała. W sumie akwarium ma być tylko na jakiś czas (rok?), jak dam z nim radę to komoda wyleci a na jej miejsce stanie większy baniak i będę miał wodę i życie na start nowego.

Co do OW to zdaję sobie sprawę, że im grubsze szkło tym lepiej wygląda ale w poprzednim akwarium już przy 8 mm wyglądało pięknie. Kilka dni temu kumpel wystartował kostkę na 6 mm i też ładnie się prezentuje. Nie ukrywam, że wygląd akwarium i ogólna jego estetyka muszą być nienaganne:).

Szkło już zamówiłem, w rozmiarze 60x35x40 tym razem w NACD.pl ze względu na to jak wykonane są akwaria i bezproblemową wysyłkę.

A co do światła to planuję Kessil A160WE z tego co czytałem da radę oświetlić nią taki baniaczek bez problemu, myślałem o jakieś lampie ze świetlówkami T5 np 3x24W ale chyba Kessil będzie najlepszym wyjściem - światło, bliki:), kompaktowe rozmiary i bezproblemowe zamocowanie dzięki dedykowanemu uchwytowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.