Skocz do zawartości
ziyo98

Panel filtracyjny

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobilem sobie panel do mojej 33 litrowki.

1228-szkic_panel.jpg

Z zalozenia mial on miec zabezpiecznie w razie zapowietrzenie przelewu, a mianowicie mial dzialac tak:

komora 1: tu wplywa woda z aqwa, grzalka

komora 2: tutaj moze kiedys jakies male refugium

komora 3: powrot do akwarium.

do komory 3 woda splywa gora , wg. moich przemyslen powinno mnie to zabezpieczyc przed wypompowaniem calej wody z panela do akwarium, a co za tym idzie wylaniem ok 13 litrow solanki na podloge. komora 3 ma okolo 1,5 litra wiec tyle w razie czego przyjmie akwarium.

Niestety cos nie jestem przekonany do swojego dziela.

Co myslicie o takim pomysle?

Mam zamiar dzisiaj to uruchomic, wiec niedlugo przekonam sie jak to dziala.

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po testach.

Wnioski?? NIE DZIAŁA!

Potrzebuje pomocy osob ktore uzywaly, badz uzywaja takie panele.

Mysle ze Przemek mogly mi tu pomoc , bo to Akwa z Artykuły > Akwarium mini-morskie jest bardzo podobne wymiarowo do mojego.

wymiary mojego baniaczka:

45x25x30 [dlxszerxwys]

wymiary panela:

45x10x30 [dlxszerxwys]

te 45 cm sa podielone tak:

komora 1: 14 cm

szyba dzielaca wklejona od gory ( przeswit u doku) - dl 25 cm

komora 2: 19 cm

szyba dzielaca wklejona od dolu ( przeswit od gory) - dl 25 cm

komora 3: 12 cm

pompa powrotna Aqua szut 8W

na wejsciu dalem przelew 1/2 cala , a nastepnie 2 x 1/2 cala.

Niestety cala woda z komory 3 zostala wpompowana do akwarium.

Kleia sie po mojej glowie rozne mysli, wiec moze ktos zna na nie odpowiedz i mi zdola pomoc.

Co powinieniem teraz zrobic?

wyciac ta druga szybke dzielaca i ja podniesc do gory robiac pomiedzy nia a dnem przeswit powiedzmy 1 cm?

czy moze skrocic ja o iles cm?

Prosze o pomoc!!!!

RoBERT


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz powoli, jeszcze raz....

Do trzeciej komory woda dostaje się górą, a wypompowywana jest przez pompę umieszczoną na dnie? czyli jeśli woda nie przelała się górą do komory to komora została pusta. Najprościej dolać wody do akwarium, ponieważ zmiejszenie poziomu w komorze trzeciej nie zwiększa o tyle samo poziomu w drugiej(i pierwszej),zeby się przelało.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TMK :

Najprościej dolać wody do akwarium

Też mi się wydaje, że jest za mało wody w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze nie do konca tak.

po pierwsze - jezeli z komory 3 pompa wypompowuje prawie cala wode do akwarium , to w akwa mam full ( poziom wody w komorach 1 i 2 w panelu powinien sie zwiekszyc - a wydaje mi sie ze tak nie jest).

po drugie - woda sie przelewa z 2 do 3 przez zacy cas. Ale mysle ze ilosc jaka leci jest za mala w stosunku do wydajnosci pompy. Czyli albo powinienem dac wieksza srednice na wejsciu ?? albo skrocic szybke pomiedzy komora 2 a 3.

co do wiekszej srednicy przelewu:

probowalem najpierw z 1 x 1/2 cala , pozniej z 2 x 1/2 cala - rezultat prawie taki sam.

Wniosek nasuwa sie tylko jeden : d*pa ze mnie , a nie konstruktor :)

Dalsze sugestie?


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Jeżeli poziom wody w akwarium wzrasta niebezpiecznie to rzeczywiście może być za mała śr. przepustu/ za krótki grzebień/ za mocna pompa. Skracanie przegrody chyba nic nie da. Spróbuj z inną, mniejszą wydajnością pompy. 33 litry to niewiele. Ja od niedawna mam akwa ok.20l + sump i byłem zdziwiony jak niewielkiej pompki potrzebuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem trzeba zwiekszyc ilosc wody dostajacej sie do panela.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj pompkę powrotną nie 600l/h tylko 350 l/h i będzie ok. Woda musi krążyć w panelu cały czas bez przerwy. Jeśli tak nie jest tzn że pompa jest za słaba albo przelew za mały. Przez panel powinno przejść tak 3-7 pojemności zbiornika an godziną. Podobno 5 razy to najlepsza wersja więc twoja pompa jest zdecydowania za mocna. Jeśli za mała będzie cyrkulacja to dołożysz najwyżej pompkę w ekspozycji tylko.


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewiem po co robic panel w tak malym akwa!!!dla mnie to niepotrzebnerozwiazanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano chocby po to zeby caly majdan wywalic z baniaczka glownego i zwiekszyc ilosc wody w obiegu. teraz mam 30 litrow w baniku glownym + 12 litrow w panelu.

Apropos - panel odpalilem. Zgodnie z subestia @Tomasza Młota, dalem aquela 350 i wsio udjela, @Stani tez mial racje - w tym momencie mam 2 rurki 1/2 cala ( ale zastanawiam sie czy sobie nie skleic takiego malego przelewu pudelkowego)

Dzieki za wszelkie sugestie.


-----------------

Przeszłość: 30 litrów, 54 litry

-----------------

AKTUALNIE: 160 litrów w obiegu (128l + 32l w sumpie),LED DIY, 4 blazny,1 pustelnik,4slimole, 15kg LR, różne miękasy, trochę twardych i niefoto ----------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.