Skocz do zawartości
ZiZi

Euphyllia glabrescens

Rekomendowane odpowiedzi

no to fajnie :)

Xeni mi nie zal i tak glownie sluzy za pozywienie dla porcelanki, ale sacro... szkoda.

Moze wiesz jakie ma wymagania swietlne? Bede go musial jednak przesadzic troche nizej blizej Nepthea - mam nadzije, ze sie nie pogryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Euphyllia divisa i jest blisko dna tak w 1/3 wysokosci akwarium i wyglada, ze jest tam jej dobrze. Moj jest bardzo malo agresywny, poniewaz ostatnio widzialem jak Zoanthus od Macka go zaczal wciagac, ale najpierw posmyralem Zoanthusa aby go puscil i przestawilem bardziej w prawo. Jednak widzialem go w sasiedzctwie E.glabrescensa i wygladalo to bardzo slabo. Glabrescens tak jak Andrzej pisal parzyl wszystko.

PS. Hydnopora nie jest czasem SPSem? Na tej stronie widnieje jako LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i tak klej mi sie skonczyl... poczekam zobacze, teraz jest jakies 10-15 cm pod lustrem wody - wczoraj w nocy wysunela cienka ciemna nic, mila z 12 cm.

Patrzylem przed chwila towarzystwo dosc zestresowane, nawet sniluraia - jest 15 cm od niego - jaks skurczona mocno.

Co do hydnophory - to fakt, potrafi sie nawet wkurzyc na ryby, wysyla biale wici, ale na szczescie jest daleko od innego zycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj go przesadzilem, wymeczajac go troche z braku odp. kleju - wydaje sie, ze w nowym miejscu mu jeszcze lepiej

za to sacro poparzony, ma dlugie ciemno brazowe plamy dlugosci ok 10 cm, xsenia tez niezle dostala, miala poskrecane polipy.. ale wiadomo, trudno zabic xsenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ZiZi :

ale wiadomo, trudno zabic xsenie

a udowodnić Ci że łatwo :)?


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biarac pod uwage zwykle warunki w baniaku dosc trudno (czyli odpada obrobka cieplna - np: smazenie, moczenie w wodzie krolewsiej, nauka przechodzenia przez jezdnie na jakielkowiek drodze w kierunku morza) :)

w nomralnych warunkach akwariowych radzi sobie:

porcelanka zjadla mi jeden krzaczek, zostawiajac przyklejony tylko fragment stopy xeni (2x1 cm).. minelo kilka dni i juz sie tworza male polipy - najpierw cos na ksztalt gesiej skorki.. a teraz juz widac ksztalt, chociaz jeszcze nie pulsuja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie bedziesz swiecil w zbiorniku przez 2-3 dni to napewno padnie


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie xenia (ta zwyczajna) nie rośnie wogóle(choć przez pierwsze 8 m-c pleniła mi sie tak że nie miałem co z nią zrobić i oddawałem za darmo) a inne korale mają sie OK, nawet SPS-monitoporka.

Jeżeli ktoś pisze że jakiś koral czy ryba jest nie dozajechania itp. to wydaje mi sie to być niepoważne


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

donosze, ze tytulowy koral ma w chwili obecnej lacznie zasieg o srednicy z 20 cm - juz nie wiem gdzie go przesadzic :(, jakis miekas go toleruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegos takiego jak tolerancja miekkich korali przez twarde. Poprostu bedzie sie pompowal i parzyl co moze. Probowales go nakarmic? Moze chwilowo wypompuje troche wody z siebie i zrobi sie mniejszy?

Dobrze jednak jest sluchac ludzi na forum i pytac o takie rzeczy przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo agresywny wykończył mi juz 2 korale.

Odgrodziłem go nawet skałą ale mało to pomogło.

Bedziesz musial sie go pozbyć albo zostawic duza strefe bezpieczenstwa.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonczyl tobie poprze dotyk? czy jakas chemia, bo chce juz ostatecznie rozwiac z nim problem i poprzestawiac reszte korali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam favitesa. Bardzo duzy. Jak go kupiłem to się zestresował i powypuszczał dookoła takie długie nitki, które parzyły nawet xenie. Sam sobie "wygospodarował" troche miejsca i siedzi zadowolony. Teraz xenie i grzybki się o niego ocieraja i nic im sie nie dzieje - ale nie wypuszcza tych długich polipów.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niteczek nie wiedzialem...w nocy popatrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecie przed chwila.. juz ma zasieg okolo 30 cm srednicy

1160-sv101295.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mój partner dziś kupił Euphyllia i zauważył jak czerwona krewetka przy nim coś majstruje. Czy ona może robić mu krzywdę czy tylko go czyściła? Wydawało nam się, że latały małe polipy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.