Skocz do zawartości
Dragokite

Senne 160L!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje założyć drugie akwa tym razem w pokoju i myślę o 128L 80x40x40 szkło 10mm + sump i mam kilka pytań w związku z tym, czy uciągnie to pompa Weipro WH-4000 bo taka mi została po zmianie pompy oraz odpieniacz Weipro SA-2013 który też został mam też dylemat co do oświetlenia myślałem o Blau Lumina 4x24W tylko nie wiem czy to starczy ponieważ chciałbym mieć w większości LPSy i SPSy i czy starczy do tego zbiornika cyrkulacja Tunze Turbelle Nanostream 6025, proszę o wszelkie rady.

Edytowane przez Dragokite (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł jednak na akwa 160L (80dł x 40szer x 50wys) + sump (60x30x30) do tego będzie pudełko przelewowe, i teraz proszę o radę co do oświetlenia bo przy LPSach i SPSach które chciałbym trzymać obawiam się że 4x24Watt mogło by nie starczyć, proszę o poradę i sugestią w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wybór padł jednak na akwa 160L (80dł x 40szer x 50wys) + sump (60x30x30) do tego będzie pudełko przelewowe, i teraz proszę o radę co do oświetlenia bo przy LPSach i SPSach które chciałbym trzymać obawiam się że 4x24Watt mogło by nie starczyć, proszę o poradę i sugestią w tym temacie.

Jesli myslisz o SPS,to swiatla zdecydowanie za malo. A i wymiar akwarium malo fortunny,przy T5 24W beda niedoswietlone boki, a pod T5 39W dlugosc akwarium powinna byc 85cm,a pozostale wymiary 50 (min.) glebokosc i 50 wysokosc. Jesli litraz robi sie za duzy,to lepiej zmien wymiary na kostke,np. 60x50x50wys. I wtedy oswietlenie 6x24W lub 8x24W :)

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Litraż jest dostosowany do pomieszczenia w którym będzie stał czyli do sypialni i taki wymiar akwa ponieważ nie chciałem wielkiego kloca zaraz przy drzwiach i przez to właśnie kostka nie wchodzi w rachubę, teraz dałeś mi trochę do myślenia z tymi nie doświetlonymi bokami choć widziałem już kilka zbiorników właśnie 4x24W oraz 5x24w i nie było nic widać żeby były niedoświetlone boki, i dla tego właśnie pisze żeby się poradzić bardziej doświadczonych akwarystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla sps-ow ustawionych w srodku akwarium, wystarczy 6 x 24 W. Niedoswietlone boki obstawisz lps-ami. Ale wyglad calosci bedzie dyskusyjny (ciemne boki). Moze golym okiem tego cienia nie widac, ale sps-y tam nie bada rosly.

Jarek dobrze Ci radzi, te 40 cm to naprawde malo. Lampa 8 x 24 W bedzie szersza niz akwarium...

Takze moze przemysl wymiary 80 x 50 x 50 i lampe 8 x 24W albo moze 100 x te Twoje 45 x 50 i lampe 6 x 39W.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik juz jest w moim posiadaniu wiec nie zmienię wymiarów to raz a dwa tak jak wcześniej pisałem zbiornik jest przystosowany do pokoju w którym będzie stał. A jak by zrobić samemu lampę 5x24 lub 6x24 tylko tak żeby świetlówki były przesunięte względem siebie? Wydaje mi się ze to rozwiązanie mogło by zniwelować brak światła na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.