Skocz do zawartości
rpp

Dojrzewanie akwa - amoniak/NO2/NO3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczyna mnie mocno zastanawiać co się dzieje w moim akwa. Zbiornik ze skałą stoi już 2 miesiące. Co jakiś czas robię testy i cały czas mam podobną sytuację - czyli:

- amoniak - na poziomie 0.1-0.2 - wg TM powinien być praktycznie niewykrywalny

- NO2 - niewykrywalne

- NO3 - j.w.

Zgodnie z cyklem azotowym powinno to wyglądać trochę inaczej (amoniak bliski 0, NO2 tak samo, NO3 rośnie pomiędzy podmianami wody [zależne mocno od obsady]).

U mnie wygląda to jakby to był dopiero początek cyklu a przeszedłem już plagę glonów nitkowych więc na pewno coś się zadziało.

Zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest wina testu (Tropic Marine)? No chyba, że przyczyny powinienem szukać gdzieś indziej - tylko gdzie?

Pozostałe parametry: pH ok. 8.3-8.5, kH ok. 8, magnezu i wapnia jeszcze nie mierzyłem bo w baniaku na razie mam tylko szczepkę Xeni i niedużą Ricordee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rpp :

- amoniak - na poziomie 0.1-0.2 - wg TM powinien być praktycznie niewykrywalny

Mam to samo z JBL :) poprostu blad testu. Jabym na to stawial. U mnie miedzy 0,1 a 0 nie ma prawie roznicy.

Tak jak dzis moj drogi kolega powiedzial Xenia to najlepsze zwierze ktore pokaze jesli cos nie tak. Jesli ona wyglada ok to nic sie nie martw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w testach TM na amoniak rozróżnienie pierwszych kilku wartości graniczy z cudem...kolor jest zielono-żółty cały czas.

Jak masz NOxy=0 to spróbbuj zapodać jakieś podstawowe życie i zobaczysz. Drastyczniej (co poniektózy tak powiedzą) wsadż krzaczek xenii, jak będzie żyła to inne organizmy sobie też poradzą (of course nie SPSy czy inne "trudniejsze")

pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xenie mam już w baniaczku od trochę ponad miesiąca. Parę dni temu miała "kryzys" i nie wyglądała najciekawiej (trochę sflaczała i na stopce pojawiły się plamy) ale generalnie nie zwijała się tak jak podczas stresu.

Dzisiaj wygląda już o wiele lepiej :-)

Dodatkowo zdążyła się przez ten miesiąc podzielić na dwie więc chyba tak źle u mnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem jak to jest z T.Marin - najnizszy wynik jest 0,2 czy 0,02? Wiem, ze ten najnizszy wynik jest prawie zawsze pokazywany.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Stani - najniższy to 0,05 z tego co pamiętam (akurat nie mam pod ręką tego testu), później jest 0,1 i 0,2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.