Skocz do zawartości
Norraf

Reef Master - wymiana odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze jak ktoś ma Tunze 9004 to tez poproszę fotkę.

Opieram się na wątku Grabsona, bardzo dokładnie to opisał i twierdzi ze zbiera "film" z wody.

Jak jednak nie to plan się rypnął. Moze jednak Tunze 9004 wchodzi w pierwsza komorę? Ten na pewno zbiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam zewnętrznego dalteca, takiego jak w tym wątku http://nano-reef.pl/topic/71800-deltec-mce600-do-reefmaxa/

Tylko u mnie zasysa wodę wężem z pierwszej komory a na wylocie jest rura, która wyrzuca wodę w miejscu gdzie robi to oryginalny odpieniacz. Pokrywy nie przerabiałem, ani nic nie wycinałem. Jedynie zdjąłem pojemnik od oryginalnego odpieniacza i klapka z wentylatorem zakrywająca 1 i drugą komorę jest położona luźno nad wlotem i wylotem wody z nowego odpieniacza. Po jakimś czasie jedynie zrobiłem otwór w płytce "zraszajacej" nad pierwszą komorą, aby tamtędy pobierać wodę do dalteca.

Taie rozwiązanie powoduje, ze nowy odpieniacz dodatkowo wspomaga obieg wody w panelu filtracyjnym. Dodatkowo Daltec posiada komorę na media filtracyjne, do której można coś włożyć, no i pojemność układu wzrosła o około 5 litrów...

Pozdrawiam

Jarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) jest tu: http://www.reefshop.pl/eshoper/pl/p/Hydor-Slimskim-odpieniacz/2707 i widać, że przepłaciłem w erybce :/

tak na moje to hydor wodę bierze z dołu a wycięty napis hydor i szczelinki na korpusie były opisywane już na forum, że miały zbierać "film" z powierzchni ale jakoś nikomu nie zbierają . :)

Jest "prawdopodobnie dostępny" czyli niedostępny :) Sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kończąc wątek. Jestem po instalacji. Odpieniacz Hydora wraz z dolewka Tunze oraz grzałka zamontowałem w drugiej komorze. Jakoś nikt, a przynajmniej nie zauważyłem, nie zaznaczył ze odpieniacz nie pasujące "wprost" czyli tak żeby magnesy były zewnętrznej stronie baniaka. Żeby zamontować odpieniacz w drugiej komorze trzeba magnesy wprowadzić do przelewu miedzy druga a trzecia komora. Mały szczegół, warto wiedzieć. Nie jest to idealne rozwiazanie, wiec nie ma co mowić ze Hydor "idealnie" pasuje do refmaxa.

Dolewka spisuje się super. Pompa jest dość szeroka wiec jak ktoś nie chce mieć wiadra na wodę, a zbiornik np. 20to litrowy z castoramy to pompa się nie zmieści, trzeba otwór powiekszyć.

Oczywiście, wyprzedzając komentarze jest tak ze cześć wody wraca z trzeciej do drugiej komory, ale mam to szczęście ze mam zasysanie wody z trzeciej komory do filtra kubelkowego wiec nie ma problemu.

Pompa od starego odpieniacza robi za pompę obiegowa i przewodem przerzuca wodę do trzeciej komory.

Jak będzie zainteresowanie to wrzucę fotki.

Pozdrawiam

Edytowane przez Norraf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj foty :)

ja będę robił przymiarkę w pierwszej komorze tak żeby spływ był jak najbliżej odpieniacza. :D


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

Proszę o pomoc od Kilku dni pojawiło mi sie coś takiego post-25272-1429555144,7_thumb.jpg.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Co to Za maź czy to coś poważnego ? Dziękuje za odp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawaj foty :)

ja będę robił przymiarkę w pierwszej komorze tak żeby spływ był jak najbliżej odpieniacza. :D

Taki był pierwotny plan, ale narazie zrobiłem jak wyżej. Poczekam jak Ci wyjdzie :) Foty wkrótce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.