Skocz do zawartości
swish

Sarcophyton coraz mniejszy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Zakupiłem korala dwa tygodnie temu, przez pierwsze dni polipował, obsiadła go krewetka czyszcząca która na nim zrzuciła wylinkę. Obecnie od 1,5 tygodnia jest coraz mniejszy, zauważyłem, że po jego powierzchni która zrobiła się błyszcząca chodzą jakieś małe robaczki wielkości 2mm, można zaobserwować około 5 szt. Czytałem posty, że potrzebuje czasu, że jest też barometrem, a za oknem jak jest każdy widzi. Moje zapytanie czy zostawić go po prostu i obserwować? czy coś robić? nadmienię też, że zbiornik świeży ma jakieś 1,5 miesiąca, reszta korali euphylia, cladiella, rhodactis i sinularia są okey.

Dzięki,

pozdrawiam Swish

post-23169-0-06231400-1428007796_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Zakupiłem korala dwa tygodnie temu, przez pierwsze dni polipował, obsiadła go krewetka czyszcząca która na nim zrzuciła wylinkę. Obecnie od 1,5 tygodnia jest coraz mniejszy, zauważyłem, że po jego powierzchni która zrobiła się błyszcząca chodzą jakieś małe robaczki wielkości 2mm, można zaobserwować około 5 szt. Czytałem posty, że potrzebuje czasu, że jest też barometrem, a za oknem jak jest każdy widzi. Moje zapytanie czy zostawić go po prostu i obserwować? czy coś robić? nadmienię też, że zbiornik świeży ma jakieś 1,5 miesiąca, reszta korali euphylia, cladiella, rhodactis i sinularia są okey.

Dzięki,

pozdrawiam Swish

Możesz go "wypłukać" pod pompą cyrkulacyjną "falownikiem" naszemu to pomogło. Cały syfek z niego wyleciał i znowu zaczął polipować I tak nam doradzili forumowicze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Podaleś za mało danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaleś za mało danych.

Jestem nowy więc jeśli nie sprawie kłopotu proszę podpowiedz mi co potrzebujesz, postaram się zamieścić dodatkowe informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradowi zapewne chodziło o jakieś podstawowe parametry wody..


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradowi zapewne chodziło o jakieś podstawowe parametry wody..

Adrian nie śmiejcie się, ale jedyne co mam to NO2 i NO3 (JBL), nie mam jeszcze laboratorium w domu :), wiem że powinienem się zaopatrzyć w KH, PO4 Mg i Ca, ale tak jak piszę, akwa dopiero co zalane, troszkę życia wprowadzone na start, nie mam żadnych plag, podmieniam wodę co tydzień po dojrzewaniu około 5% plus bakterie biodigest, sól ciągle instant, nie mam glonów, wszystko zjadły tektusy i strombusy, więc na razie odpukać, NO2=0 NO3=1 według testów, zasolenie 1,024 , temp.26

Edytowane przez swish (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt się nie smieje !! ;)

Nie wiem..ale jak dla mnie to sarco potrzebuje jeszcze czasu. Może to trochę potrwać, bo czasami są grymaśne.

Ja pamiętam miałem kiedyś sarcophytona zamkniętego spokojnie ponad miesiąc i jakby nie moja druga połowa :) to bym go wyrzucił .. teraz go właśnie sprzedałem ponieważ nie miałem już na niego miejsca.


Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sarco "zrzuca skórę". Mój jest wielkości około 20x20cm i co pewien czas zrzuca "skórę", błyszczy się jak wylakierowany , kurczy o około połowę. Poczekaj jeszcze kilka dni i zobaczysz co się będzie działo.

Edytowane przez markus86 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Moim zdaniem masz za niskie NO3 i pewnie też PO4. Moze tez chodzic o mikroelementy ale to jest bardziej skomplikowana sprawa - musiał byś zrobić badania na ICP-OES. Karm trochę mocniej.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem masz za niskie NO3 i pewnie też PO4. Moze tez chodzic o mikroelementy ale to jest bardziej skomplikowana sprawa - musiał byś zrobić badania na ICP-OES. Karm trochę mocniej.

NO3 dziś = 0, PO4 jak zakupie testy to dam znać :). ICP-OES? Nie wiem o czym piszesz ;). Chyba nie potrzebuje doktoratu z biologii żeby mieć przygodę ze zwierzątkami morskimi? :)

pozdrawiam serdecznie

Kochani mieliście racje, zobaczcie co dziś mnie zastało w akwarium :)

post-23169-0-42703400-1428313328_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-23363-1428787429,49_thumb.jpg.

Mój niedługo przerośnie zbiornik :-)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.