Skocz do zawartości
Filavandrel

karmienie mrozonka - jak przygotowac ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam i pytam :)

jak przygotowac pokarmy zamrozone do podania ryba ??

czy dobrze robie ze kawalek do podania rozmrazam w takim plastikowym naparstku za pomoca wody z akwa a puzniej wlemam do akwarium jak sie roztopi

czy robic to inaczej :) jak wy to robicie ???


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok pozatym, że wygodniej jest w sitku do cherbaty takim plastikowym wlewaj bez wody

pozdr


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lukasz.PL :

To znaczy co? Zeby solowca zalać wrzatkiem?

Lukasz czytaj ze zroumieniem nie wrzatkiem tylko ciepla woda roznica kilkudziesiecu stopni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam mrozonke do kubka i zalewam zimna kranowka. Gdy sie rozpusci to przez sitko wylewam wode a mrozonke plucze pod kranem.

Kiedys chcialem zmierzyc PO4 w wodzie w ktorej ropuszczalem Mysis ale skali zabraklo. :)(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
andrniew :

Ja rozmrazam w wodzie z RO , pózniej płukam w wodzie z akwa, nastepnie dodaje kilka kropli garlika , ze 2 kropelki witaminy c i po godzinie wrzucam do zbiornika.

Czy to jakis specjalny przepis??


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafal, to domowe przepisy Babci Andrzeja :)

ja mialem podobna miksture - mieszanka z czosnkiem, rozpuszczalem w sitku pod ZIMNA biezaca woda, dodawalem 2 krople Sanostolu (taka witamina dla dzieci), czekalem az nasiaknie, plukalem jeszcze raz z grubsza i siup do baniaka. Pod ciepla woda wolalem nie rozpuszczac nigdy - bakterie w cieplej dostaja ponoc niezlego kopa i mnoza sie jak wsciekle


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio nie daje kostek - zbyt duzo smieci; tre na tarce grenadiera, minaja, owoce morza (wszystko gdy jest zamrozone), wrzucam do kubka z woda z baniaka, czekam az sie rozpusci (czasami dolewam Delukse lub jakis inny) i wlewam do akwa, mam zamiar dokupic jeszcze jakis mrozonek, aby urozmacic jedzenie; oczywscie daje takze pokarm suchy (Glony, granulat, platki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem..., ale zawsze jakies urozmaicenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam specjalna mieszanke alg, do tego oczywscie i nori - chyba masz racje, zdecydowanie ogranicze granulki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem 2 tygodnie urlopu i automat sypal tylko granulki. I rzeczywiscie PO4 wzroslo. Chyba wsypie kilka do szklanki i sprawdze testem na PO4.:)(


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje granulki to JBL MariPers - na opakowaniu wyglada na pelen wypas - witaminy z 10% Dodatkiem alg :)

no i seaveggies - julian sprung's forumua - tez dodali witaminy :) - chociaz wyglada to jak pociete i wyszyszone kawalki alg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.