Skocz do zawartości
Darek S

Przedawkowałem Magnez

Rekomendowane odpowiedzi

przez miesiąc dozowałem troche za dużo chlorku magnezu i jego wartośc wg testu JBL wynosi 1900, no może 1850.

Przy dozowaniu preparatem TropicMarin bio-magnesium, nigdy nie udalo mi sie dotrzeć nawet do 1500. Szybko spadał do 1200 lub mniej i słabo rosły glony wapienne lub wcale nie rosły. Rozrobiłem więc chlorek magnezu w RO i po 10-20 ml dziennie dolewałem, tak jak wczesniejszego. Nie miałem testu, ale glony wapienne ruszyły z kopyta, więc się cieszyłem. Wczoraj ktoś grzecznościowo zrobił test i wyszło za dużo.

No i pytanie - co dalej. Dziś zrobie podmianę 20 l w moim baniaczku 200 litrowym. Wszystko żyje i ma się dobrze, ale pytanie czy na siłę podmieniać jeszcze wode czy zostawić by sam spadł. Wapnia jest ok 420-450.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaraj sie albo tego nie zmieniac (samo spadnie + cotygodniowe podmiany) albo gdybys chcial podmianami zmniejszyc to nie za szybko (20mg/l dziennie jest O.K.).

Zeby nie poprzesuwac sobie jonow powinienes mieszac dwie sole 8:1.:wink


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIałem to MgSO4, ale przełożyłem z oruginalnego pojemnika(bo był mi potrzebny) do dużego słoja i sie cos porobiło, że wysechł , zwiekszył swoja objętość i wykipiał z tego słoja. Wywaliłem go bo nie wiadomo z czym ew. przereagował. Kupie drugi.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku, ja bym zrobil takze tak jak Stani mowi :-) Tak jak masz w stopce tez :-) Powoli :-) Jak sie nic zlego nie dzieje, to OK :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zastanowieniu się to tak naprawdę poza podmianą wody nic się nie da zrobić. Tak więc będę podmieniał jak co tydzień ale nie 10 lecz 20 litrów przez najbliższy miesiąc i się wyrówna.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nic nie rób magnezu w zasadzie nie możesz przedawkować możesz narobić bałaganu i zniweczyć równowagę stosując (no tu nie rozumiem boi raz piszesz @Darek S, że podawałeś chlorek magnezu a w następnym poście piszesz coś o siarczanie magnezu) sam siarczan magnezu bądź sam chlorek magnezu - musisz stosować oba związki razem w stosunku 1:8 aby utrzymać równowagę jonową w akwa

Moja rada nie cuduj, podmieniaj regularnie solankę a resztę zrobią korale jeśli oczywiście masz taki jak mówisz poziom wapnia


Wreszcie !!!! 425 l profil, komin 22 l, sump280 l, Turboflotor 5000 shorty , DELTEC PF601S, Obieg DELTEC HLP 5250, WEIPRO LM150 (3x150HQI + 2 T8 54W aktynika) cyrkulacja TUNZE 7240/2 + TUNZE TS12 6100 + multikontroler, 130kg skały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek S :

Przy dozowaniu preparatem TropicMarin bio-magnesium, nigdy nie udalo mi sie dotrzeć nawet do 1500. Szybko spadał do 1200 lub mniej

Ja mam preparat AM Magnesium i sytuacja jest taka sama.

Tez ciezko podbic, a jak sie podbije to poziom Mg spada szybko.

Chyba tez przejde na sole.

A co do za wysokiego poziomu, to w pierwszej kolejnosci sprawdzilbym dobowy/tygodniowy spadek poziomu Mg.

Byc moze nic nie bedzie trzeba robic - nawet nie zwiekszac podmiany wody. Samo spadnie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jerzol_kominiarz :

[](no tu nie rozumiem boi raz piszesz @Darek S, że podawałeś chlorek magnezu a w następnym poście piszesz coś o siarczanie magnezu) sam siarczan magnezu bądź sam chlorek magnezu - musisz stosować oba związki razem w stosunku 1:8 aby utrzymać równowagę jonową w akwa

[]

Dawkowałem ostatnio chlorek magnezu a ten siarczan kiedys tez miałem. Ze dwa razy rozrobiłem odpowiedni roztwór chlorku i siarczanu w odpowiedniej proporcji , ale potem z siarczanem coś się stało i więcej go nie rozrabiałem.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.