Skocz do zawartości
Jolarda

Nemateleotris decora rozmnożyła się :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mamy akwarium od niespełna 4 miesięcy. 105l. Od początku mieliśmy idealne parametry jakimś cudem. Wczoraj zauważyłam, że w małej przestrzeni skalnej, gdzie ukryła się Nemateleotris decora pływa narybek ( 3 sztuki). Wyłowić go nie dam rady, nawet nie mam pojęcia czym to karmić. Jak zwiększyć ich szanse przeżycia? Może macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz 1 szt N decora to raczej marne szanse że się rozmnożyla,to moga być raczej małe krewetki mysis,albo inne robaczki.

Najlepiej daj fotki to bedzie wiadomo co to jest.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe, że kupiliśmy ją już zaplodnioną? To ewidentnie rybki maja ok 5mm. Jutro postaram się zrobić i wstawić zdjęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy to możliwe, że kupiliśmy ją już zaplodnioną? To ewidentnie rybki maja ok 5mm. Jutro postaram się zrobić i wstawić zdjęcie.

kup artemie ki fito rybki do ktnika jak sie dadza złapac ponoc do swiatal ida noca i pytaj na forum powiem wrzeszcz nio i milego rdozicielstwa

A czy to możliwe, że kupiliśmy ją już zaplodnioną? To ewidentnie rybki maja ok 5mm. Jutro postaram się zrobić i wstawić zdjęcie.

kup artemie ki fito rybki do ktnika jak sie dadza złapac ponoc do swiatal ida noca i pytaj na forum powiem wrzeszcz nio i milego rdozicielstwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecałam zdjęcia, zrobiłam ich chyba setkę, To jedyne najwyraźniejsze. Główkę mają kolorową, jedzą pokarm mrożony drobny. Są różnej wielkości ta jest chyba największa. A teraz proszę o podpowiedzi czy to faktycznie Nemateleotris decora? Jestem zupełnym nowicjuszem, więc jeśli się jednak okaże krewetką to się już nawet nie zdziwię :thumbsup:

post-24900-0-33805800-1428773120_thumb.jpg

post-24900-0-09934700-1428773123_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to teraz wyglada??


Kostka 280L(80x70x50), sump 96L(80x30x40),odpienicz CruX IS-200, HQI 150w- 2x24 t5- 2x10w ledy., RW-8, Tunze 6015; nano 1600; wp-10, obieg NJ3000

80ec2bbfd3a2f619b7033a4043a0198bu388a360.png

asd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

A popatrz czy nie są to przypadkiem widłonogi , kiełże lub mysis ta pożyteczna drobnica często siedzi w skałach. Najłatwiej obserwować je w nocy z latarką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje to chyba krewetka ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krewetki mysis


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwilach grozy, gdzie myślałam, że zostały pożarte. Wróciły. Czy te krewetki mają jakieś odnóża? Bo te pseudo rybki nie mają. Postaram się zdjęcie jakieś może wyraźniejsze zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysis ma cienkie odnóza i mozna nie zauważyć


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta najwieksza to na pewno nie ma. Niestety podczas próby zrobienia zdjęcia uciekają. Cóż zobaczymy co będzie i co się okaże. Jesli uda mi się zrobić zdjęcia to z pewnością wrzucę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysis ma charakterystyczny sposób pływania kręci takie ósemki. może jakis filmik, nawet kiepski

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobie jutro film lub zdj. Teraz się pochowaly jak je lampą błyskową potraktowałam. Wiecie co akwarium to wyzwanie. Kurcze wolę moje pieski hehe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.