Skocz do zawartości
TataJakubka

ReefMax Tarnowskie Góry

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego kilka miesiecy temu bylem w tg w tesco tj chyba szczybnica czy cos takiego w pasazu byl reefmax w sklepie zoologicznym wiec podjedz i zobacz sobie powiem Ci ze bardzo ladnie to wygladalo wtedy popytaj personel moze Ci pomoga i podpowiedza pare rzeczy w kazdym badz razie daleko chyba nie masz :)

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Dzięki podjechałem do Tesco zobaczyłem jak powinien byc wysoko odpieniacz i już wiedziałem że z moim coś nie tak. Wyjąłem cały złożyłem i wreszcie odpienia... mam nadzieję bo piany co prawda nie wyżuca ale pieni się w tym zbiorniczku u góry w otworze więc już coś , :)

Moja następna prośba z tytułu iż nie chciałbym ciągle zadawać wam głupich pytań, czy ktoś mógłby odesłać mnie do jakiejś lektury online na temat dojrzewania akwarium, tzn żebym wiedział jakie zmiany zachodzące w nim są naturalne, np zbrązowiała mi mocno skała wiem że tak się dzieje ale np wyskoczyły mocno miętowe plamy w niektórych miejscach nie wiem co to oznacza, i pare innych pytań więc czy ktoś mógłby mi pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To oznacza, że coś zaczęło się dziać. Idea dojrzewania jest taka, że na skale masz sporo życia które po prostu padło albo padnie w najbliższych dniach. Woda dostanie mocnego kopa amoniaku i fosforanów. to wszytko musi sie "przekisić" aby rozpoczął się cykl azotowy redukujący amoniak poprzez no2 do no3 które jest juz prostą formą do usunięcia z wody. Taki skok parametrów sprzyja porostowi wszelakiego rodzaju glonów, w świeżej solance masz sporo mikroelementów do tego masz nawóz w wodzie, wiec idealnie do wzrostu.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 14 dzień założenia, wrzucam kilka fotek skały bo poprostu nie wiem co dalej, widoczne są okrzemki i jakieś "zielono miętowe plamy" nie wiem czy robić już testy i kompletować tzn ekipe czyszczącom, Czy robić pierwszą podmianke wody, jeżeli tak to ile >? zaznaczam iż na foto tego nie widać ale w wodzie nadal mnóstwo syfu (Pływają paprochy) odpieniacz coś tam wyrzuca ale słabo, wlane dziś bakterie na Amoniak. Moje pytanie , co dalej>? Dziękuje wszystkim za cenne porady.

Zdjęcia:

post-25250-0-38941700-1429735329_thumb.jpg

post-25250-0-02173900-1429735342_thumb.jpg

post-25250-0-32905900-1429735548_thumb.jpg

post-25250-0-59260100-1429735558_thumb.jpg

post-25250-0-23998600-1429735569_thumb.jpg

Edytowane przez TataJakubka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko wygląda w miarę czyste, paprochy w wodzie spróbuj usunąć mechanicznie - tj skarpetą akwariową lub watą - na obiegu przez panel - pamiętaj, że takie "medium" musisz często wymieniać aby nie "brudzić" wody.

Ja na tą chwilę wstrzymał bym się jeszcze z jakimkolwiek dozowaniem czegokolwiek - niech spokojnie dojrzewa. Za tydzień wlej kolejną porcję bakterii.

Co do ekipy czyszczącej, coś pomału można wprowadzać ale nic na hura. Jeśli masz możliwość zabierz wodę do jakiegoś sklepu aby zmierzyć poziom amoniaku oraz no2 - testów nie kupuj. Za tydzień zrobił bym pierwszą podmianę wody i po podmianie podał bakterii.

Jak pracuje odpieniacz ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniek chodzi jak chodzi próbuje go wyregulować ale wciąż dużo wody mało syfu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Ja mam ReefMax-a od 3 tygodni. Od dwóch dni glony mi szaleją po całym zbiorniku ale kupiłem 2 ślimaki które znakomicie sobie z nimi radzą. Odpieniacz podobnie jak u Ciebie nie działa. Może znajdzie się ktoś z RMax kto poradził sobie z odpieniaczem? Na YouTube widziałem nawet filmik na którym odpieniacz daje piękną pianę w zbiorniku u góry ale mój nic nie chce wydać :(

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby w RM-ie odpieniacz dzialal,to trzeba go dobrze zlozyc,najlepiej potrenowac na sucho,na ustrojstwie wyciagnietym z panela:). A co do poprawnego skladania,to musi byc dobrze spasowana prostokatna czesc (ta z "kominkiem" skieowanym do gory) zakladana bezposrednio na pudlo odpieniacza,musi byc dokladnie zalozona gorna prostokatna czesc,do ktorej przelewa sie piana,chodzi o to,ze pod pokretelkiem do regulacji jest gumowy uszczelniacz i przy niedkladnym zlozeniu,moze zamiast powietrza zaciagac wode. Warto tez sprawdzic,czy wewnatrz odpieniacza nie odpial lub nie zagial sie wezyk doprowadzajacy powietrze. Generalnie,to polecam odpieniacz rozkladac i skladac wyjety z akwarium,wezyk z powietrzem wyciagnac na zewnatrz akwarium i zalozyc pokretlo do regulacji powietrza ze zwyklego filtra z akwarium slodkowodnego.

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu myślałem, że to będzie coś z wężykiem bo jest tam taka złączka która wypada przy okazji wyjmowania komina.

Dzięki za radę, tak właśnie zrobię wyjmę odpieniacz i jeszcze raz go złożę.

Powiedzcie jeszcze jak często czyścić filty i grzebienie. Ja od 3 tygodni jeszcze nie czyściłem i mam dylemat czy to dobrze czy może bez względu na to że akwarium jeszcze jest puste ( 2 ślimaki) powinienem czyścić filtry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście doprowadza do nerwicy ten kabel z odpieniacza wcisnięty tam. Mój odpieniacz chodzi tak że piana zbiera się w kominku ale nie wyrzuca z niego jest w środku a nie u góry jak chyba powinno być, Mam pytanie czy wyciągając samą góre tzn czyszcząć odpieniek musze go wyłączyć na tą chwile czy może chodzić cały czas? No i drugie dybym chciał wyciągnąć go cały jak zasugerwał kolega to czy wyłączyć całe akwa czy może chodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Wyciągnąłem cały odpieniek... okazało się że na samym dole kominek pompy latał luzem nie był zamocowany, zkręciłem go i włożyłem ale zauważyłem że on ciągle odpada.. może przykleić go na stałe, nie dużo to zmieniło odpieniek nadal pieni w kominku ale nie wyrzuca, nie za bardzo rozumiem jak wyprowadzić rurke poza akwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wklejam zdjęcia skały aktualne na życzenie żeby koledzy mogli mi ogólnie powiedzieć co się tam na niej dzieje. Dziękuje

post-25250-0-37730600-1430764961_thumb.jpg

post-25250-0-05600700-1430764975_thumb.jpg

post-25250-0-14378600-1430764985_thumb.jpg

post-25250-0-92935500-1430764995_thumb.jpg

post-25250-0-97556800-1430765016_thumb.jpg

post-25250-0-61188000-1430765132_thumb.jpg

post-25250-0-72177000-1430765144_thumb.jpg

post-25250-0-87550400-1430765154_thumb.jpg

post-25250-0-31187800-1430765167_thumb.jpg

post-25250-0-93087600-1430765253_thumb.jpg

post-25250-0-67787500-1430765266_thumb.jpg

post-25250-0-29740400-1430765278_thumb.jpg

Edytowane przez TataJakubka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie dzieje,tzn. dobrze się dzieje :yes. Widać,że skała jest dobrej jakości i dobrze odgazowana i żadnych sensacji,typu wysyp glonów raczej nie ma się co spodziewać :).

A tu masz opis,jak wyciągnąć na zewnątrz wężyk z powietrzem http://nano-reef.pl/topic/61692-podlaczenie-powietrza-zewnetrzego-pod-oryginalny-odpieniacz-rm/#entry626505.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie:) u mnie sie też zaczynały małe zielone ogniska:)teraz to już duże zielone ogniska:) ale glonów nie widać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze, wpadaj po xenie :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.