Skocz do zawartości
Maciek J.

Favia / Favites Spp. jak karmić? Potrzebne rady.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku miesięcy mam swoja Favię, ale od początku nie widziałem, aby wyraźnie coś jadła. Próbowała z mrożoną artemią i granulatem, ale pewności nie mam, czy w ogóle coś zjadła. Miała na sobie kilka części fluo, ślad już po nich zaginął. Kolor całości też nie jest jednolity. Pompuje się też jakby troszkę mniej, ale wciąż wygląda zdrowo. Nigdy nie widziałem, aby miała wyciągnięte polipy, czy to w dzień, czy to w nocy. Na noc wypuszcza wszystko, czym się napompowała i robi się płaska. Jakieś sugestie, jak jej pomóc? Załączam zdjęcia omawianego osobnika.

Dzięki za sugestie.

Pozdrawiam.

post-10774-0-67399100-1428647433_thumb.jpg

post-10774-0-29051400-1428647442_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi byc karmiona. Moze woda jej nie pasuje. Moja po zakupie nic a nic nie rosla...az nagle ruszyla.

jezeli chcesz dokarmiac super pokarmem moze byc reefperls. Jest bardzo drobny. Ja nim w nocy karmie korale.


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wysoko masz umiejscowioną swoją sztukę? Na coś konkretnego zareagowała wzrostem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Koral wygląda dobrze, z tego co widzę to akwarium nie jest wielkie - szkoda brudzić wodę dokarmiając koralowce jakoś specjalnie.

Raz na jakiś czas nie zaszkodzi ale lepiej nie robić nic na siłę.

Pozdrawiam,

Debora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko fakt, że nigdy nie wysunęła polipów, a wybarwienie fluo stało się już tylko wspomnieniem. :blushing:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki to gatunek favi? bo tak na pierwszy rzut oka wyglada bardziej na acane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem jako Favia/Favites Spp. Wieczorem mogę podesłać więcej zdjęć. Macie jakieś sprawdzone sposoby, aby namówić ją do wysunięcia polipów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo LPSów ma tak ze wystawiają polipy jak poczują pokarm w toni np Caulastera tak ma.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kładłem na nią i obok niej: artemię, kryll, granulat... Polipów brak. Popróbuję jeszcze kilka razy. Jak to jest z tym fluo? Wróci, czy już po nim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie blakla ale po kilku miesiacach zielen wrocila. Jeszcze jedno spojrz na nia od tafli wody tylko wtedy zobaczysz prawdziwe kolory bo szklo nawet opti lekko przeklamuje. Daj jakas rowe na po4 i zobacz moze sie poprawi. A z tym dokarmianiem to nie jest tak do konca ze koral polipuje jak pokarm poczuje...bywa roznie. U mnie polipuja non stop


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam czerwona favie z mordkami zielonymi fluo i ona tez nie wypuszcza dlugich macek jak jej zielona koleżanka, widać tylko takie krótkie na 2mm niteczki

daj jej troche czasu i obserwuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno... Trzymacie swoje Favie na piasku, czy może lokujecie je gdzieś na skałach? Zauważyliście, że na któreś ułożenie reagują lepiej, czy nie ma to większego znaczenia? U mnie prawie cały czas była na piasku, teraz zacząłem szukać miejsca dla niej trochę wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 4 gatunki favi i 2 gatunki favites ( niektóre malutkie szczepki ) i wszystkie są powyzej piasku ale na różnych wysokościach, i nadal je obserwuje bo wyczucie odpowiedniej miejscowki to ciezka sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na dnie ale na skale. Juz ze 100 mordek ma. W 2 lata z 4 mordek tak urosla


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz parametry wody ?

No3 i PO4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez ja schowaj troche moze miec za duzo swiatla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziemy próbować. Teraz i tak generalnie świecę więcej aktyniką niż mieszanym. Staram się nie prowokować dino, od jakiegoś czasu wydaje się ujarzmione, bardziej niż zwykle. Będę próbował różnych ustawień, dam na pewno znać, jak coś zadziała. Mimo wszystko, jeśli ktoś ma jakieś ciekawe uwagi/spostrzeżenia w temacie, proszę pisać. Google nie wywaliło mi zbyt wiele podobnych wątków, nawet po ang. Filmów, jak ludzie karmią Favie jest od groma, ale nikt nie pisze o tym, kiedy robią się kapryśne. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile Ty masz tam swiatla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie 4x24W. Ale świecę zamiennie jedną aktyniką, lub jedną 15 000K i aktyniką jednocześnie. Nigdy 4 naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc macjek jest swietny pokarm lps grow +color poluz na favi a polipy po ziedzeniu napewno wyciagnie sprawdzone pozdrawiam a ja trzymam ja wysoko pod hqi i uwierz jest szczesliwa mam niebieska obwudka sirodek ruzowy zadki gatunek polipuie caly czas dzien i noc przyrosty duze ja potrzebuiesz pomocy pisz czesc

Edytowane przez koronek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.