Skocz do zawartości
hop

Reefmax Krosno Odrz.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zdecydowałem się na założenie akwarium na reefmaxie.

Wodę i skałę kupiłem od osoby, która ma bardzo duży zbiornik i kilkunastoletnie doświadczenie w hodowli morskiej. Podobno woda ta ma ułatwić dojrzewanie akwarium.

Otrzymałem też trochę życia, które od razu wrzuciłem do zbiornika (nie wiem czy nie za szybko).

Użyłem piachu z worka Nature's Ocean, premium marine products (wsypałem 7-7.5kg). Skały jest około 10kg.

Dosypałem też około 2ml bakterii w proszku, które otrzymałem od Pana u którego brałem skałę (mówił, że te bakterie są bardzo dobre - niestety nie mam wiedzy jaki to produkt ale wygląda jak proszek do prania :) - trzymam to w słoiku).

W planach zmiana odpieniacza i zakup automatycznej dolewki. Pierwszy dzień trochę długo się świeciły świetlówki - od dziś zmieniłem aby świeciło tylko 3h dziennie.

Dodaje fotke

post-25125-0-95093200-1428834818_thumb.jpg

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 godziny świecenia świetlówek dziennie przy życiu to nie za mało?


K ;)

e84f5d89d678acfe9bd44418e4d4a29cu825a905.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z kolejnymi dniami przedłuży - mam nadzieję :p


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile sugerujecie przy tej obsadzie?

Przy okazji poprosiłbym o identyfikacje tego co mam w zbiorniczku :)

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Krosna Odrzańskiego - 30km od Zielonej Góry

ze skałki lub z piachu wyłażą mi dziesiątki maluteńkich krewetek.

Mam też w akwa około7-8 takich małych rozgwiazdek chyba sie nazywają asteria

Widziałem na początku też dwa wężowidła, który chodziły po szybie jednak teraz wystają tylko odnóża z dziurek w skałkach ale one już się nie pokazują. Tak 5-6 takich dziur z wystającymi odnóżami znalazłem. Czy to są tylko skórki po wężowidłach? Czy po prostu nie chcą wychodzić na zewnątrz i ukrywają się?

W jednym zakamarku w akwa mam też taki jakby mini slimaczki "bez domków" zasuwają po szybie - jest ich około 30-40. Wygląda mi to na jakąś plage :) Jak są przyklejone do szyby to ich wygląd to taki prostokącik 2mm na 1 mm - nie mogę tego zidentyfikować.

W zbiorniku jest też nasz pupilek krab pustelnik(taki czerwony - nosi dużą muszlę ze sobą). Szerokość kraba to coś około 3centymetrów.

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukas.mielcarek - ok, dam znać :)

Mała aktualizacja.

Dzień 17.

Jakiś czas temu znalazłem 2 ślimaczki + jakieś żyjątka w takich rurkach, które tak jakby wypuszczają nitki jak jakiś wędkarz i je co jakiś czas ściągają np. jak się czegoś przestraszą. Co to jest? Nie chce się pokazać tylko cały czas jest w dziurce.

Wężowidła wystają prawie z każdej dziury a takich malutkich krewetek w skałkach też od groma (nie potrafię ich zidentyfikować ale to muszą być chyba jakieś najpopularniejsze, bo mam ich dużo - rozmiar tak to 5 mm max.)

plagi:

Od tygodnia niestety pokazują mi się flatwormy - trochę dokuczają ale po próbie ściągania mechanicznego z szyb odpuściłem - jet ich dość dużo ale może same odejdą.

Na szybie zaczynają się pokazywać takie smugi :( - łatwe do sciągnięcia

czas świecenia teraz mam tak około 4h

Czekam na sól bo jeszcze ani razu nie robiłem podmianki. Opóźnienie w wysylce i będę miał ją dopiero w piątek :(

Wodę ze zbiornika miałem na soli red sea coral pro i taką samą zamówiłem. Boję się, że po podmianie wylęgną się jakieś nowe plagi :)

parametry sprawdzone dziś:

zasolenie: 1,023

NO3: 10

kh 8-9

PO4 0,1

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W rurkach to pewnie slimaki osiadle,a "krewetki" to prawdopodobnie mysis :). Z podmiana daj sobie na te chwile spokoj,a sol wg mnie za bogata zamowiles,no ale zobaczysz jak bedzie po pierwszych podmiankach ;).

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem dzis drugi raz wode. 15litrów. Pierwszy raz tez tyle samo 2 tygodnie temu

Parametry przed podmianą

No3: 6

Kh: 7 ostatnio zle mierzylem przez ten pechezyk powietrza

Ca: chyba 100

PO4 0,25

Jak zbic te PO4 w reefmaxie?

Od tygodnia w akqarium jest maly blazenek i spora krewetka na zdjeciu. Mamyez pytanie o jakas chorobe, ktora chyba dopadła takiego fajnego grzybkawidoczne na zdjeciu.

post-25125-0-87875900-1432381521_thumb.jpg

post-25125-0-70361500-1432381538_thumb.jpg

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają...Czy wiesz coś na temat parametrów wody w akwarium morskim? Zerknij chociażby tu ->>> http://mojarafa.pl/parametry-wody-morskiej i wyciągnij wnioski z tego co napisałeś powyżej, a uwierz mi - nie trzeba mieć do tego doktoratu z chemii...A najlepiej poszukaj jakiegoś morszczaka w okolicy,umów się na piwko lub kawę i przy okazji poproś o zrobienie testów - przy okazji przejdziesz szybki kurs :yes .


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z telefonu pisałem i dlatego kilka błędów się wkradło(poprawiłem posta). Testy robię poprawnie Tylko przy Ca może być pewne przekłamanie.

Edytowane przez hop (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z telefonu pisałem i dlatego kilka błędów się wkradło(poprawiłem posta). Testy robię poprawnie Tylko przy Ca może być pewne przekłamanie.

W teście na Ca coś musiałeś skopać,z PO4 póki co nie masz co walczyć,zbiornik jeszcze się stabilizuje. Podmiany robisz zbyt duże,jak na początek i taką małą obsadę,ja bym robił mniejsze,a ciut częściej,myślę że jakieś 5-6 litrów co 1,5 tygodnia powinno wystarczyć. Jakiej soli używasz?


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Sól red sea coral pro. Jakiś większych problemów/plag nie mam poza tym chorym grzybkiem.

Test na Ca będe musiał powtórzyć.

Moja obsada to pustelnik, błazenek i kreweta. Mam też dużo mikro krewetek, wężowideł, kiełży pokazujących się w nocy i asterin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.