Skocz do zawartości
Tymbryk

Chyba wyhodowałem koral i rurówkę

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może powiedzieć co tutaj mam:

IMG_3254.JPG

I zdjęcie stworzenia nr dwa:

IMG_3383.JPG

Będę wdzięczny za identyfikację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Hmm ciężko, może jakiś ukwiał?

2. rurówka


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2 - trzymam kciuki bo zapowiadają się ładne kolorki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 2 - trzymam kciuki bo zapowiadają się ładne kolorki :)

Jest mocno pomarańczowa, na zdjęciu tak tego nie widać. Ale chyba ma się dobrze bo rośnie cały czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rurka duża nie urośnie, mam takich pełno na skale :)


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi rurkami bo w sumie w sklepach mozna kupic ogromne przepiekne kolorowe rurówki , a taki przyniesione ze skała sa zwykle małe. Ja u siebie na skale mialem kupe rorowek ale bialych , tych wieloszczetow to mi sie z tego plaga zrobiła , czym te sklepowe sie roznia od tych przyniesionych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.manjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety, przedmówca ma chyba racje, choc majano gestrze i troche ciemniejsze, ale na zdjeciach to hgw, lepiej ulepić kulkę z kleju do korali i zakleić :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz bardzo ładne ukwałki,

a masz zdjęcie takich kilku milimetrowych? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie, dzielą się całkiem spore wielkosci 1zł, mam cala skalke tylko z nimi. post-24506-1429131500_thumb.jpg nie ruszam ich to nie widzialem jak wyglada taki co rosnie z uszkodzonycj resztek.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja taki kolor czy to aparat zrobil? Widzialem brazowe i jasno zielono-blade, ale na tym zdjeciu wygladaja nawet fajnie, gdyby nie fakt ze to zaraza. Usun skalke zanim sie okaze po powrocie z urlopu, ze kolonizuja wszystkie inne. :blink:

Pozdrawiam

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na żywo wyglądają lepiej, nie będę ich usuwał bardzo je lubie. mogą nawet zarosnąć cały baniak;) Mam je z jednego źródła, kolegi akwarium ma chyba 4lata i nie opanowały zbiornika, żyją właśnie w takich skupiskach.

Edytowane przez coltrane1 (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi rurkami bo w sumie w sklepach mozna kupic ogromne przepiekne kolorowe rurówki , a taki przyniesione ze skała sa zwykle małe. Ja u siebie na skale mialem kupe rorowek ale bialych , tych wieloszczetow to mi sie z tego plaga zrobiła , czym te sklepowe sie roznia od tych przyniesionych ?

Tak samo to jest jak z psami ;-). Dobreman rośnie duży, jamnik niski i długi. Za wszystko odpowiada konkretny gatunek. Rurówki ze skały są z reguły dzikusami, raczej mało prawdopodobne aby trafiłą się Sabella albo Protula, a to te są głównie sprzedawane w sklepach i rosną większe :). Miłego dnia :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 to może być Corynactis

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ukwiał żadne majano ... to

Corynactis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo to jest jak z psami ;-). Dobreman rośnie duży, jamnik niski i długi. Za wszystko odpowiada konkretny gatunek. Rurówki ze skały są z reguły dzikusami, raczej mało prawdopodobne aby trafiłą się Sabella albo Protula, a to te są głównie sprzedawane w sklepach i rosną większe :). Miłego dnia :).

Dzikie są takie same jak w sklepach, tylko większe. Widziałem takie po 10-15cm rozpiętości po rozłożeniu. Również w dziczy sporo więcej odmian barwnych jest. Tak jak pisałeś to inny gatunek, ale równie dziki.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.