Skocz do zawartości
Waldemar Żak

576 w połowie zalane ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Ziściły się moje marzenia! Po dziewięcio miesięcznej budowie z czego gro czasu wypełniało mi jałowe patrzenie w pusty zbiornik :) nareszcie odkręciłem kran! Teraz czekam na skałę, mam obiecane około 100 kg w Reefshopie - będzie na dniach. Podobnie się czułem jak czekałem na córkę - też 9 miesięcy :).

Teraz razem czekamy na jej wymarzonego NEMO. Postaram się dzielić moimi pierwszymi obserwacjami i doświadczeniami. Przepraszam z góry ale teraz dopiero dla mnie się zacznie najciekawsze i czego wszyscy się domyślają - jak sądze - będę pytał , pytał , pytał ........ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na postepy prac i opis, szczegolnie chcialbym pogratulowac samodzielnego zbudowania odpieniacza-dla mnie (atechniczny stwor humanistyczny:D) to mistrzostwo swiata

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki Waldek :) ale nie mogę się z tym zgodzić! każdy jest mistrzem świata w DIY na swoją miarę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Alfa Romeo 147 GTA, totalnie odlotowe urzadzenie :) i co ciekawe, nie wyszlo spod reki Janka :)

pozdrawiam, zakochany w morszczyznie i Alfie Romeo, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jest jest :yes jutro otrzymam skalke! Wlasnie poinformowal mnie o tym pan Przemek z Reefshop-u :) ze wysyla dzis kurierem moje 100 kg o 17.00. Jak sobie z tym radziliscie? Mam na mysli jak to zorganizowac bo przeciez nie prosto z kartonow :) Po pierwsze, jak sadze, to ogladnac i nieco oczyscic ale czy jest jakas zasada ukladania (np. jedne na tyl inne na przod) czym sie kierowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane posolone i poukładane! :) Na tę chwile jeszcze nie mogę się pochwalić zdjęciem ale obiecuję że jutro nie omieszkam. Skała - rewelacja! Ma niezliczoną liczbę otworów - kryjówek i temu podobnych form. Dokładnie tak jak mi opisał to p. Przemek z Reefshop-u. Objętościowo jest olbrzymia a nie zwykłe kloce-okrąglaki. Dostałem przepiękne kawałki płaskie a także o dziwacznych ale jakże rewelacyjnych dla zbiornika kształtach :) Nie ma może rewelacyjnych kolorów (ale to chyba normalne) ale za to rewelacyjne kształty - to już pisałem :). Planowałem w niedługim czasie dokupić około 20-30 kg ponad te 100 ale już widzę że jak dodam co kolwiek to nie będzie miejsca dla zwierząt :) Radocha po pachy na maxa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Skała może i ładna ale wypatrzyłeś jakieś zwierzaki krabiki , zaczątki koralowców itp.

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Faktem jest ze jest jakies cos co podobne jest do krewetki ale raz widzialem i tyle. Jest wiele chyba rurowek ale chyba bo ja tego nie rozpoznaje. Sa to takie miotelki ktore wysowaja sie s rurek i kanalikow w skale. Maja kolor bialo szary i srednice 2 cm max. W dzien widac ich malo (5-6 szt) ale wieczorem i w nocy wychodzi ich z 20-30 szt. Jest kilka zaczatkow jakiegos zycia ale czego to nie wiem. Ma to kolor bordowy i wyglda jak jez. A tak wyglada zbiornik wieczorem ;D

DSCF2286.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglad super, ale pewnie zmienisz jeszcze raz czy dwa;) jesli masz zamiar miec rybke lub 2 to przydaloby sie dla nich wiecej grot, jaskin i przeplywow, zeby nie plywaly tylko z prawej na lewa, ale takze miedzy skalami (a moze juz tak jest tylko ja tego nie widze;)) naprawde super wyglada :)

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt wygląda super:), fajnie poukładałeś skałę to znaczy trochę z lewa trochę z prawej a pośrodku szczelinka jak sobie obłożysz koralowcami fajnie będzie wyglądało:D

pozdrawiam

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za slowa;) Mam nadzieje ze wykorzystaja przeplyw za skala gdzie umiescilem pompki cyrkulacyjne. Poza tym skala ulozona jest na stelazu z rurek. Ma on przekroj 15cmx15cm. Na zdjeciu wyglada jak by byla poukladana scisliwie ale tak nie jest. Nie planuje wielu ryb, ma to byc na prawde kilka no max 10 szt. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stelaz mowisz......masz moze jakies pikczersy jak byl ustawiony? bo chetnie skorzystalbym z doswiadczenia :) mowiac o przekroju 15*15 masz na mysli przekroj rusztowania? czy tez przekroj rurek? ale to wtedy chyba rurka ma 15 mm przekroju, a nie cm? z gory dzieki za ewentualna pomoc

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zdjatek nie mam w biurze ale mog je zrobic od tylu zbiornika w kazdej chwili. Jak bede w domu to z pewnoscia je zrobie. Przekroj rurek faktycznie ma 15mm a stelaz ma 15cmx15cm i dlugosci jakies 80cm jeden z wyminieciem komina i nastepny (po prawej) ma 40cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys byl tak dobry to bylbym dzwieczny :) szczegolnie interesuje mnie umieszczenie skaly na tym stelazu, bardzo chetnie poogladam

pozdrawiam, Marcin

PS to cos podobne do krewetki.....jesli wydaje taki cykajaco-strzelajacy dzwiek to moze to byc krewetka pistoletowa i tu jest problem, gdyz nie kazda z nich jest grozna dla akwa (choc slyszalem/czytalem, ze moze zbic szybe, ale sam nie wiem jak, wiec potraktowalem to troche z niedowierzaniem :)) poki nie masz jeszcze zycia w akwa masz szanse zidentyfikowac krewetke i podjac decyzje, oto linki do dwoch krewetek pistoletowych:

http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?siteid=23&pCatId=1147&TopCatId=525

http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?siteid=23&pCatId=1148&TopCatId=525

te sa bezpieczne, ale ta juz nie:

http://www.liveaquaria.com/product/prod_Display.cfm?siteid=20&pCatId=1702

moja sugestia: najpierw zidentyfikowac, potem podjac decyzje i zachowach sobie stronke liveaquaria, czesto sie przydaje ze wzgledu na dobre opisy zycia morskiego

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ubarwienie moze byc rozne, jesli to tzw mantis shrimp to nalezy ja bezwzglednie wylowic i to jak najszybciej; dlaczego jest niebezpieczna? jest bardzo agresywna, szybka, silna i miesozerna; zywi sie wszystkim co sie rusza i nie przekracza jej rozmiarow (mam na mysli kraby, slimaki, ryby, inne krewetki); jej szczypce bez problemu zmiazdza pancerz kraba, wczoraj wyrzucilem pare linkow z jej umiejetnosciami, ale moze je odnajde....jesli tak to je dla Ciebie zamieszcze

PS jesli masz mozliwosc to mozesz zrobic dla niej maly tank, swiatlo nie gra roli, troszke skalki, jakis grysik koralowy jako podloze, nawet bez odpieniacza, to prawdziwy drapieznik, mozna dostac gesiej skorki patrzac jak poluje :)

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://grim-media.net/video/mantis1.mpg

http://www.exn.ca/video/?video=exn20040423-shrimp.asx

mysle, ze te dwa linki wystarcza

tez lekko off-topic: jesli znasz angielski to strony dla Ciebie:

www.nano-reef.com oraz www.reefcentral.com

jesli jednak niemiecki jest Twoja mocna strona:

http://www.korallenriff.de/lexikon/

znajdziesz tam odpowiedzi na 90% pytan:D

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, ja natomiast wciaz oczekuje na zdjecia rusztowania i ulozenia skaly, jesli pamietasz :)

pozdrawiam, Marcin


pozdrawiam, Marcin z 3city

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.