Skocz do zawartości
DiTus

filtr ro - montaz

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem jakis czas temu filtr ro... do tej pory lezal bezczynnikie z powodu braku czasu...

filtr sklada sie z:

Stopień pierwszy - 5 mikronowy filtr sedymentacyjny

Stopień drugi - filtr z wkładem z węgla aktywowanego

Stopień trzeci - 1 mikronowy filtr mechaniczny

Stopień czwarty - membrana

Stopień piąty - końcowy liniowy filtr węglow

Stopień szósty - mineralizoator

chce zamowic zywice DI i teraz nie wiem w czym mam ja trzymac (sama zywica widzialem, ze wyglada jak granulki) wsypuje sie ja do takich duzych przezroczystych, czy do mniejszych?? gdzie ja podlaczyc przy samej wylewce, czy przed zbiornikiem??


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DiTus - ja co prawda mam takie najprostsze RO ale do DI to musiałem dokupić dodatkowy moduł i tam wtedy się wsypuje żywicę.

U Ciebie chyba będzie podobnie skoro we wszystkich tych stopniach coś już jest zaplanowane :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zywice trzyma sie w ciemnych komorach. Swiatlo podobniez zle na nia wplywa. Podpina ja sie zamiast mineralizatora. Nie powinno mineralizatora wogole sie uzywac w wodzie przygotowywanej w morskim akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to sie nie używa mineralizatora... Wode SPRZED mineralizatora puszczasz przez dokupione DI i masz wode do akwarium. Wode po mineralizatorze używasz do gotowania zupek, herbatki i gaszenia pragnienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loccutus chodzi mi o to że wodę która przechodzi przez mineralizator nie powinna być stosowana w akwarium m orskim . Przynajmniej gdzieś tu pisało tak na forum. Jasne że zamiast mineralizatora niech w to miejsce DI


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.