Skocz do zawartości
Jałoś

Tło i podłoże (plexa)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

W chwili obecnej zbiornik ma tło niebieskie na jednej szybie i wklejoną plexę na dnie. Jeszcze nie zalałem i mogę coś zmienić.

Zastanawaim się czy ta plexa tj faktycznie dobry pomysł? Może lepiej z tyłu nakleić na zewnątrz a na dół nic nie dawać? Może to będzie gigant "schowek" dla niechcianych bakterii? Co o tym sądzą zwłaszcz ci co mają jeden i ten sam zbiornik dłużej (rok, dwa i więcej)? Z góry dziękuję za odpowiedź. Jak macietło i podłoże rozwiązane u siebie?

Serdecznie dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlo oki naklej z tylu niebieska folie najtaniej i najprosciej dno plexi i to jest najlepsze rozwiazanie tylko podklej je siliconem po bokach takie jest moje zdanie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast plexi na dno pcv jest bardziej miękkie a plexa łatwo pęka


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim zbiorniku miałem 2,5 roku pleksę 3mm na dnie niczym nie klejoną i w kolejnym tez tak zrobilem - nie zauważylem zeby cos sie zlego pod nią działo jak rozbierałem zbiornik ale pomysł z podklejeniem silikonem uwazam za dobry choc nie mam tak zrobione.

Tło radzę wkleić na zewnątrz - wewnątrz jest ładne do momentu az nie porosnie glonami takie jest przynajmniej moje zdanie, miałem niebieskie PCV wklejone w środku ale teraz mam juz na zewnątrz ale tylko dociśnięte do szyby. To rozwiązanie pozwala podkładać sobie różne tła i sprawdzić jaki kolor/odcień najlepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na zewnętrzny komin bardrzo ciężko jest naklejeić tło na zewnątrz. Na dnie mam pcv nie plexę, sorki użyłem pewnego uproszczenia. Wszystko zasilikonowane.

pzdr

Tomek


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostaw to i zalewaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym zrezygnować z plexyy na dnie, po co to ?

Zbiorowisko bakterii, gdzie nie dociera cyrkulacja.

To samo z tylnym tłem , najlepiej nakleić folie z zewnatrz, tak najbezpieczniej.

W poprzednim zbiorniku miałem naklejone tło na tylnej szybie , jak rozbierałem później to wiem ,że już nigdy tak nie zrobie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno sie wypowiadac po @andrniew

szczegolnie gdy powiedzial cos przeciwnego, ale ...

u siebie na dno i sciany wkleilem na silikon miekkie pcv. Zrobilem z silikonu jeden ciagly, nieprzrwany pasek w okolo brzegow. Po nalaniu wody do akwa, miedzy pcv a szklem pozostalo sucho. Przez tylna szybe bylo wiadac co sie dzieje miedzy szyba i pcv.

A stad wiem, ze bylo sucho pod dnem, bo mialem awarie akwa (pekla przednia szyba) i przy rozbieraniu akwa z ciekawosci oderwalem pcv.

Jakby woda naleciala jakas szczelina w silikonie, to na pewno by nie wyparowala przez kilka dni. Jakies krople by zostaly, albo pewnie i woda by zostala.

A tak nic, sucho.

Na dno dalem 6mm spienionego pcv i nie mialem palpitacji serca gdy przy ukladaniu skaly jakis kawalek obsunal sie czy troche mocniej uderzyl w dno.

Ale w nastepnym akwa na dno dam grubsza wastwe piachu i wtedy piach przejmie amortyzujace dzialanie pcv.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.