Skocz do zawartości
Casper

Prosze o identyfikacje -ukwial?

Rekomendowane odpowiedzi

Aiptasia


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za identyfikacje.

Przedwczoraj kupilismy 2 kawalki zywej skaly i z jednej wyszlo 5 sztuk aiplasi. Po zidentyfikowaniu przez was wyciagnelismy skale i usunelismy te ktore byly widoczne. Teraz suszymy skale na sloncu. Myslicie ze to cos da?

Wczesniej na forum poczytalam o radach na temat usuwania ich i ze czesto usuwanie przez nas nic nie daje i ze wczesniej czy pozniej sie odradzaja.

Myslicie ze w tym wypadku jest szansa ze jednak sie nie pokaza? Mogly sie rozniesc w pare godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żywą skałę na słońcu?? Po co?


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żywa skala jak jest na słońcu to już raczej żywa nie jest... Reszta życia która na niej została zginie i będzie oddawać syf do wody. To nie było chyba najlepsze posunięcie.

Edytowane przez erem88 (wyświetl historię edycji)

62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żywą skałę na słońcu?? Po co?

Pomyslelismy ze w ten sposob pozbedziemy sie problemu co prawda kosztem innego zycia ale nie chcielismy problemow.

Chodzi tylko teraz o to czy w te pare godzin mogla sie rozniesc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze spreparujecie skałę to nada się do dalszego użytku, jesli tylko wysuszycie i wyszorujecie to nie załatwi sprawy gdyż wewnątrz żywej skały jest pełno żyjatek które teraz jako trupy będą Wam się rozkładać w skale i podnosić NO3 przez długi okres . Jeśli to nieduży kawałek to lepiej dać sobie spokój i kupić nowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to sobie trochę dojrzewanie przedłużysz...

? Czemu jesli to tylko 1 kawalek 2kg? Oprucz tego mamy okolo 30 kg skaly?!

Jeśli dobrze spreparujecie skałę to nada się do dalszego użytku, jesli tylko wysuszycie i wyszorujecie to nie załatwi sprawy gdyż wewnątrz żywej skały jest pełno żyjatek które teraz jako trupy będą Wam się rozkładać w skale i podnosić NO3 przez długi okres . Jeśli to nieduży kawałek to lepiej dać sobie spokój i kupić nowa .

Na razie jej nie bedziemy uzywac chyba. W razie czego.

Boje sie tylko ze sie rozprzestrzenilo to na reszte akwarium.

Mam jeszcze cos do identyfikacji ale nie mam teraz zdjecia.

Jeszcze raz dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są inne metody walki z aiptasią. Krewetki, ślimaki, ryby i w końcu chemia. Tej skały bez odpowiedniego przygotowania do akwarium bym już nie wkładał. A sama myśl jak będzie wyglądało przygotowanie jej do włożenia - już by mnie zniechęciła:)


4710d00f94c099763084e78a6b3f3112u365a339.png?upd=20150324102053

Akwarium:60x60x50 panel, odpieniacz DIY na pompie Tunze 9410.04, obieg Tunze 1073.020, cyrkulacja Tunze 6015+6025, swiatło chińczyk 120W+2x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowaliśmy krewetki nie tknela , sprobowaliśmy chemii znikły ale... pojawiła się po jakimś czasie jedna nowa. Skubaniec odradza się jak fénix z popiołów.

Enviado desde mi SM-N915FY mediante Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Aurige lub Chelmona. Ja miałem pełno róży. Włożyłem Chełma i problem sam się rozwiązał po miesiącu. A do tego została mi fajna rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.