Skocz do zawartości
Bodzio67

Wielka prosba

Rekomendowane odpowiedzi

pH przed noca wynosilo 8.18, a rano 8.05? Jezeli tak to OK.

Jak sprzedasz czesc ryb to bedziemy dalej dzialac :-)

Na razie nie dodawaj do wody suplementow, ani planktonu.

Ryby karm malymi porcjami, lepiej 2 razy dziennie, niz jedna wieksza co drugi dzien.

Nie dodawaj tez korali poniewaz szok roznicy parametrow je zabije.

Oczyszczaj kubek tak jak do tej pory, aby nic z niego nie wpadlo do akwarium.

Magnezem nie przejmuj sie az tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bodzio67 :

Odpieniacz chyba sie unormowal tzn dziala na full powietrza, chociaz wydala jeszcze rozwodnione brunatne ale nie az tak duzo jak wczesniej tzn oprozniam od przedwczoraj raz na dobe ( jest pelny), ale nie wylatuje woda po godzinie....

Bogdan

Po jednej dobie jest pelny? To masz go źle ustawionego w takim razie. Ponowie pytania - jak jest zasilany wodą? Jeśli pompą to o jakim litrażu na godzinę?

Jeśli otworzysz wieczko z odpieniacza to piana nie powinna wychodzić - powinna się konczyć tak gdzieś w połowie kubełka na szlam wtedy dopiero do kubełka nie będzie leciała mokra piana lub jak piszesz nawet woda z mokrą pianą. I full powietrza nie jest tu żadnym przymusem - do regulacji tego Delteca są dwa miejsca po pierwsze zawór na spływie wody (nie załączany do odpieniacza więc trzeba go kupić jesli nie ma) i zaworek powietrza. Ale na to wszystko wpływa jeszcze ilosc wody podawana do odpieniacza więc dlatego pytam o pompę która to tłoczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj odpieniacz - nie ma zaworka do wody, woda jest na poziomie rownym jak sie odkreci kubek. Piana siega polowy kubka i szlam wyzej az sie wylewa choc jest z piana stad szybko ( 1 doba ostatnio ) kubek sie zapelnia. I tak dobrze ze tak dlugo, bo wczesniej po 2 godz i szybciej. Troche to dziwne bo wczesniej ten odpieniacz dzialal na full i wybieralem szlam co pare dni lub raz w tygodniu, ale po zmaianach w sampie, wylaczlem go i zaczal truskac woda. Ale moze sie unormuje. Pompa do odpieniacza - lezy w sampie i nie mam pojecia co to jest, sprobuje dojsc po wygladzie. Szkoda mi tych ryb oddawac, czuja sie dobrze... Na pewno oddam piekny duzy ukwial bo u mnie za skaly ucieka i mam go dosc skoro go ciagle znika...ale musze go wjac jak sie pokaze...moze ktos bylby na niego chetny? Chetnie tez oddam garbiki ze 3szt i tak powoli bede zmniejszal obsade...

pozdrawiam

BM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz za wysoki poziom w sumpie. Przejedź się do Zoofokus (widzę, że jesteś z Warszawy) i poproś aby Ci pokazali jak wygląda prawidłowo ustawiony Deltec. Musisz zacząć zwracać uwagę na szczegóły bo daleko nie zajedziesz. Z tego co pamiętam APF powinien mieć przepływ między 600-700l/h, obniż poziom w sumpie i kup sobie zawór do regulacji bo bez tego to będziesz jak to przysłowiowe "dziecko we mgle". Jeśli chcesz się pozbyć NO3 i fosfotanów to czeka cię redukcja obsady + zamontowanie filtra glonowego.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodzio67 oddaj te ryby ktore wymienilem i robisz rafe, albo oddaj pozostale ryby i robisz tylko z rybami agresywnymi. Inaczej sie nie da.

Jest ich za duzo, a moze wygladaja na calkiem w porzadku, ale tak nie jest do konca. Skoro nawet nie chca sie korale przyjmowac nowe, to ja bym radzil Tobie oddac je albo sprzedac. Moim zdaniem to ich dlugosc zycia w takich warunkach spada niesamowicie. Szkoda takich ryb, ktore u kogos mogly by zyc o wiele dluzej. Daj ich fotki i wystaw w targowisku na forum. Harnas ma Triggera to do niego moze cos sobie dobierze :-)

Co do ukwiala to bardzo madra decyzja. Wiem, ze fajnie jest patrzec jak blazenki w nim plywaja, ale gdyby jeszcze teraz pompa go zaciagnela to katastrofa totalna. Tymbardziej kiedy piszesz, ze chodzi caly czas po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym:

-sprawdzić pompę zasilającą odpieniacz wodą - wygląda że jest za duża, ten model ma zalecane 800l/h

-wstawić zawór na wylot wody z odpieniacza

-przykręcić trochę zawór powietrza tak zeby odpieniacz nie wylewał wody do kubełka ja u siebie czyszczę go raz na tydzień i to nie z powodu tego ze jest pełny bo ma 1/3 - 1/2 kubelka zapełnionego czarnym szlamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.