Skocz do zawartości
akwarysta z LochNess

Prośba o identyfikację zoa oraz dziwnego stwora

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę powiedzcie mi czy te Zoa to Zoa nieszkodliwe czy ich toksyczna odmiana?

a także co znajduje się na trzecim zdjęciu? do tej pory byłem przekonany że to aiptasia dopóki takowa nie pojawiła się w innym miejscu w zbiorniku... :)

post-25023-0-04882500-1429814104_thumb.jpg

post-25023-0-00297700-1429814111_thumb.jpg

post-25023-0-67813600-1429814116_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde zoa jest toksyczne jedno mniej drugie wiecej. To akurat grzybki tesciowej :). Rękawiczki przy pracy w zbiorniku i bedzie ok.

To sa również ladne korale ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc w identyfikacji!

Kurde szkoda, nie sądziłem ze to ta 'najbardziej toksyczna' odmiana zoa - kupowałem od jednego z użytkowników na tym forum i niestety wykorzystał moją niewiedzę początkującego akwarysty i mimo że wcisnął mi toksynę to nie mało za nią wziął kasiorki...

Ryzykować nie mogę bo niemowlak w domu jest...

Jak mogę to bezpiecznie usunąć? Najlepiej wyrzucić chyba całą skałę z tym grzybem ?

Hmm z drugiej strony może aż tak toksyczny nie jest bo jak go przyklejałem - jeszcze w niewiedzy - to działałem bez rękawiczek ani maseczki i mimo iż wypuścił sporo 'soków' to nic mnie ani domownikom się nie stało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha jak się pojawił temat o toksyczności Palythoa i innych zoa czy tam cos to nagle każdy się wystrzega, a przedtem gołymi rękoma :)

Jak jej nic nie będziesz dokuczał to nic się nie powinno stać, bo jak koral jest nieruszany to po co ma truć ?


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak napisałem zacząłem całkiem niedawno bo około 2 miesięcy temu, więc mam prawo dochodzić do pewnych prawd z czasem. O ich toksyczności coś tam wiedziałem ale po przekopaniu wątku o skutkach zatruć wywołanych przez to korale to już nie jest tak wesoło. Jak to usunąć ! ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz odrywał w akwarium napewno wywali sporo toksyn. Ja wyjąłem skałę z protopalythoa do wiadra z solanką z akwarium i wydłubałem z nadmiarem na powietrzu , oczywiście w rękawiczkach i okularach ochronnych. Potem wypłukałem w tejże wodzie i w ciągu pół godziny skała wróciła do akwarium. Nie robiłem tego w domu bo też mam małe dziecko!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyrywany, wydłubywany grzybek sikał na ok.metr toksyną lub wodą - kto to wie! uważaj na oczy!


Akwarium 120x55x50 330l, sump 130l, Ati 6x54W T5, H&S 200 na pompie Tunze 9420, dsb z refugium, vsv, obieg new jet 4500, cyrkulacja: 2x jebao rw-8 i tunze 4500, grotech tec 3 ng, pełny balling.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyrywany, wydłubywany grzybek sikał na ok.metr toksyną lub wodą - kto to wie! uważaj na oczy!

No to moje chyba za delikatnie łupałem bo gołymi rękami łupałem skałę na podłodze (gdzie teraz dziecko raczkuje) nie sikały na metr i jeszcze żyję :) No ale wtedy jeszcze się tyle o ich toksyczności nie naczytałem....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.