Skocz do zawartości
R.I.P

Escenius lineatus - problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę złapać w/w gadzinę ale nie wiem jak. Mieszka w dwóch norkach ale jak tylko wsadzę rękę do akwarium ( właściwie to tylko palec) to jak pocisk z niej wyskakuje. Ryba okazuje się nie śpi w nocy - cały czas jest przyczajona i aktywna.

Musze ja odłowić ponieważ o dziwo zaczęła skubać zoanthusy.

Macie jakieś sposoby na takie cwaniaki?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mialem problem ze Strigatami zalatwilem je glodem, oczywiscie przezyly ale sa odlowione.Worki foliowe mozesz zastosowac,zamkniesz droge ucieczki.Ja z moimi Srigatami walczylem 3 miechy.Powodzenia.Pozdrawiam.

Edytowane przez luminigilstiejn (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam szans złapania jej w sitko . Bardziej chodzi mi o jakąś pułapkę z " czarcią zapadką".

A dziurki już pozapychałem gąbką ( jest tak wkur.... że rwie tą gąbkę jak lew padlinę).

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanse są zawsze, każdego pokolca, lineatusa i inną rybę jak błazny garbiki i wiele innych tak złapałem, zatykasz otwory wkładasz siatkę dużą bierzesz browara i cierpliwie czekasz aż wyjdzie w najodpowiedniejsze miejsce i co chwile podchodzisz i go przyzwyczajasz, w końcu się zmęczy i złapiesz. niektóre ryby później już do rąk łapałem :) i oczywiście nei trwało to 5 minut a niekiedy cały dzień ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że muszę się uzbroić w cierpliwość i pomyśleć nad jakąś logiczną zasadzką. Siatką nie odłowię , no chyba że sama w płynie ( kostka 70x70 z trzema filarami i sporą ilością korali). Warto też wspomnieć że jest to ryba niesamowicie inteligentna więc łatwo nie będzie.

Tak na marginesie - przestrzegam przed zakupem tej rybki która uchodzi za super zgodną i reef safe. Non stop goni dużego samca C.cintus , walczy z większym od siebie H.chrysus i żeby mu norka nie zarastała i miał widoczność z niej na cały zbiornik zaczęła kosić z premedytacją zoanthusy.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka złapana w pół godziny po wsadzeniu pułapki DIY którą wieczorkiem opiszę bo jest innowacyjna ( akurat w przypadku ślizów).

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.