Skocz do zawartości
S_Y_N_E_K

Akwarium 160l + sump, nowa koncepcja czy aby będzie działać?

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki po świetach będe wsadzał do akwa pierwsze sps-y acropore nana i 4 moniotpory digitala


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz dokladnie, ile urosnie i ile zajmie miejsca to co masz w akwa?

Bo sps nie tak latwo pozniej przesunac, gdy juz gdzies przyrosna. (tak jak zreszta kazdy inny koral)

Jak zwykle sa dwie szkoly (falenicka i otwocka :Sad). Mozna do akwa wrzucic "co tylko sie zmiesci" zeby /od razu/ miec fajne akwa. A mozna tez patrzec jak sie rozrasta to co jest.

A 160 litrow to nie jest duzo.

W sierpniu zalozyles PIERWSZE akwa, w polowie wrzesnia miales wysyp glonow nitkowatych, a w grudniu wsadzasz acropory?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko jedna jeszcze te koralowce po świętach i więcej nic nie wsadzam wszystko jest tak poustawiane żeby miało miejsce na rozrost(maja tego miejsca dość sporo)dlaczego jesteś tak zdiwiony że daje acropore?? uważasz że akwa za młode czy ja zbyt mało doświadczony??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mała aktualizacja dodałem wczoraj montipory i acropore(tylko jedna sztuke tak dla sprawdzenia czy dam rade)Zdjęcia nie są niestety rewelacyjne gdyż były robione albo tuz przed zgaszeniem światła albo przy samej aktynice więc żadna rewelacja. Jutro będe miał więcej czasu to się trochę pobawie i obiecuje dac lepsze fotki :)

1122-dsc00007a.jpg1122-dsc00009a.jpg1122-dsc00011a.jpg1122-dsc00005a.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prosze i kolejni mieszkańcy ziornika, a swoją drogą ładne szczepki


Zbiornik 72L, RO+DI, lampa 4*24w 2*biała 10k i 1*niebieska10k, 1*Fiji Purple, 2*Tunze 6015, grzałka EHEIM 50W, miniflotor + Eheim 3702, sól RED SEA Reef Coral Pro, skała 10kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna porcja zdjęć niestety nie są one super bo coś nie mogę z tego apratu wycisnąć więcej :D

1122-dsc00001.jpg1122-dsc00010.jpg1122-dsc00011a.jpg1122-dsc00015.jpg1122-dsc00017.jpg1122-dsc00020.jpg

Jakieś rady?? Uwagi??


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tak zwanym międzyczasie przeprowadziłem walke z caulerpa która stała sie moja plagą. Najskuteczniejsza metoda jak sie okazuje jest ograniczenie ilości podawanego jedzenia dla ryb i wziąłem szczotke i czyściłem skałki. Nie mam teraz problemów z caulerpa poza tym Rebciu ma mi podesłać glony tzw. "spagetti" które wyląduja w specjalnie przygotowanej komorze w sumpie. Na dniach zostanie podłączony reaktor wapnia (już byłby podłączony gdyby nie pier*** poczta polska), którym będzie sterował profilux II plus , bedzie on także monitorował ph w tanku. Cały czas dozuję kalkwasser. Będe teraz inwestował w TDS, refraktometr, absorbent fosforanów firmy Rowa i testy na Ca i Mg musze kupić. Możliwe że będe pozbywał się koralowców miekkich na rzecz twardych , ale jeszcze musze nad tym pomysleć :(

Zapraszam do komentowania :)

PS Zmieniłem trochę ustawienie skały

Narazie tylko dwie fotki na szybkiego zrobione wieczorem dodam kolejne

1122-dsc00371a.jpg1122-dsc00373a.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego posta dużo się zmieniło:) Akwarium ma za sobą przenosiny z powodu remontu , ale jest juz na swoim miejscu:) Dołożyłem także szczepki sps-ów, juz więcej nie mam zamiaru dokładać. Zacząłem także stosować węgiel firmy Eheim i absorbent Rowaphos. Zmienione zostały także świetlówki aktualnie mam taką konfiguracje :

3x ATI aquablue

2x ATI blue plus

Akwarium obsługuje Profilux II Plus - super sprzęt , wart swojej ceny. Narazie jest tylko jeden dodatkowy moduł ph, jak bedzie $$ to dołoże kolejne:) Profilux jest odpowiedziałny za ph w reaktorze(steruje elektrozaworem). Jest i reaktor w akwarium DIY od skiby (super sprzęt), tylko wkład muszę wymienić bo sitko zapycha ten Knop, i będzie teraz wkład Korallen Zucht , najprawdopodobniej do końca tygodnia wymienie. Kupiłem takze chromisy , bedą pod koniec tygodnia i tu jeśli chodzi o obsade już nic nie dodaje, niech teraz wszytsko ładnie rośnie. Jeśli chodzi o mikroelementy to leję Vitamino GroTecha , Marine Snow i Cycle Hagena dla czystości wody. Sps-y pomimo że szczepki ładnie się rozwijają, poniżej kilka fotek, jak bedzie mi sie chciało to zrobie więcej :D

1122-acropora formosa.jpg

1122-acropora humilis.jpg

1122-acropora milepora.jpg

1122-montipora danea.jpg

1122-seriatopora hystrix.jpg

1122-seriatopory callendrum.jpg

A teraz prosze o komentarze i uwagi :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No synek pięknie pięknie :D

BTW mam 968 nieprzeczytach postów :D:D:D pomoże mi ktoś czytać?? :haha


star.gifTo,że nie mam w tej chwili czasu na morszczyznę nie znaczy, że jš porzuciłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, synek fajne szczepki widzę, że dorwałeś. Ta ostatnia fotka to seriatopora cylindrum ( czy jakoś tak:))?

Acropory też ładniuśkie;) szczególnie 1 i 2 od góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnim jest seriatopora callendrum, a wyżej seriatopora hystrix


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że hystrix to wiem:), nawet taką mam:D, ale strzeliłem z tą cylindrum:)

Widzę, że mamy bardzo podbne akwaria:yes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja po dwóch miesiącach, ale szybko minęło:) Przeszedłem na płyny i szczerze powiedziawszy podoba mi się ta metoda:) Tak żeby było widać, że dzieje się dobrze zamieszczam fotke seriatoporki callendrum z dzisiaj i coś lekko z ponad miesiąca

1122-dsc01869a.jpg

1122-dsc00980a.jpg


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe co Ty jej dajesz - sterydy? :D :D Przyrost naprawde fajny, moze wrzucisz jakies zdjecie calego zbiorniczka to bedzie mozna zobaczyc jak sie calosc zmienia? Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne streydy:D tylko : dużo światła, mocna cyrkulacja, lanie plynów, witamin i takich tam innych :D Zresztą kto byl ten widział akwarium, narazie nie chcę dawać fotki całego akwarium, tak żeby później było widać różnice i efekt jeszcze nie ten:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przypadkowo wlałeś i nawet o tym nic nie wiesz :D , a czy reszta szczepek ma również takie duże przyrosty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, większość szczepek ma takie przyrost, na początku rosły tak sobie, ale teraz dostały kopa, widać, że muszą się przyzwyczaić do warunków u mnie w akwarium:) Aktualnie utrzymuje Mg 1250 , Ca 420 , KH 7-8 (mierzone ok. 16.30), pH w cyklu dobowym 8,1 - 8,4(trochę za wysoko pod koniec dnia tak mi się wydaje). Tak jak pisałem cyrkulacja, światło, witaminy itd. też robi swoje:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki pan, taki kram:D:yes:yes:yes

Gratuluje


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
S_Y_N_E_K :

pompa obiegowa Aquabee UP3000

I jaka jest Twoja opinia nt tej pompy?

Podrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam do czego porównać, ale powiem tak: jak zamknęł szafke to jej nie słychać. Akwarium stoi w pokoju w którym śpie. Możliwe, że trafił mi się jakiś cichy egzemplarz :D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jacyś chętni na xenie egipską mam jej o dużo za dużo i chcę się trochę pozbyć;)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamieść jakieś aktualne fotki całości, a nie ksenią handlujesz:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olku ....handel jak najbardziej wskazany ;) a zdjecia calosci jak najbardziej prosze zamiescic....szukam ciekawego ustawienia skaly ...a znajac swoje zdolnosci napewno wam nie pokaze jak to zrobilem ....jakos nie lubie krytyki ;)


225l+60l sump,6x39W T5,OR 3500,2xMarea 3200,Beast 400p,sterownik skalar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie chce pokazywać zdjęcia całości bo efekt mnie nie zadowala:P Jak jest widzieli Ci którzy byli zobaczyć na zywo :)Jak pozbęde się cyjano(już kończe walke) i akwa zacznie mi się podobać to zamieszcze zdjęcia całości:) Jeśli chodzi o xenie to odezwij się na priv lub gg dogadamy wszytsko:)


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.