Skocz do zawartości
lukas

moja 600ka

Rekomendowane odpowiedzi

czy mam jakos karmic te kraby czy same sie wykarmia w sumpie? wrzucilem im tam troche malych kawalkow skalki. czy mam im wrzucac tam jakas "padline"? mrozonke?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam krabika w oddzielnym akwarium, podaje mu 2-3 razy na tydzien fileta z ryby morskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Lukas

JA zidentyfikowałem Twoją krewetkę :(

jest to Alpheus leviusculus - niestety nie symbiotyczna

Czyli masz trzy wyjścia

- wywalić ją do "klozetu"

- Jak bedziesz mieć akwarium dla modliszki dać je tam wszystkie razem

- do sumpa troszke skały i tam dac pistoletowe razem z rabikami

Jak będą Cię denerwowć strzałami to do klopa lub modliszką.

http://www.meerwasser-lexikon.de/eng/59/1566/Alpheus/leviusculus.htm

Tak jak kolega Aquamaniac pisze modliszkowe są bardzo płochliwe i sie bardzo stresują jak nie mają gdzie sie ukryć.

Kraby mogą szybko rosnąć ale nie koniecznie.

Co do jedzenia ja daje 2-3 razy w tygodniu morzonki (kryl , artemie oraz ostatnio kiełże)

Fajnie że bedziesz mieć małe akwarium dla modliszki (ile litrów ??)

Jak bedziesz miał możliwość to daj tam troszkę piasku koralowego lub bardzo drobnego żwirku - modliszka bardzo sie ucieszy , do tego 1-1,5 kg skałki i powinno być super

Do takiego akwarium starczy nawet jedna swietlówka 8W aquarella

Jak modliszki wygladają podobnie to można zaryzykować i dać je razem.

Dodając kraby i pistoletowe gwarantuje że pozbywasz sie zwierzaków

Ja będe chyba kupował molinezje do akwarium dla modliszki

http://www.ucmp.berkeley.edu/arthropoda/crustacea/malacostraca/eumalacostraca/royslist/species.php?name=p_ciliata - mi sie taka trafiła

jak zauważyłem masz podobną tu masz kilka gatunków

http://www.ucmp.berkeley.edu/arthropoda/crustacea/malacostraca/eumalacostraca/royslist/index.html#directory


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te krewetki pistoletowe sa rozne, na zdjeciu wygladaja podobnie ale sie roznia kolorem , jedna jest brazowa a druga zielonkawo niebieska

a co do modliszki to mi sie wydaje ze moze byc to ta( bo moja tez jest taka zielonkawa http://www.meerwasser-lexikon.de/eng/113/1718/Gonodactylellus/viridis.htm

aha obie sa tego samego koloru, wydaje mi sie ze to jeden gatunek. ja choduje w malym akwa gupiki( pierwotnie mialy byc do karmienia skrzydlicy ale ciagle sie zastanawiam czy bedzie ona w mojej obsadzie

jest ktos w stanie powiedziec co to jest:

244tsgg.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I am SHRIMP, Mantis Shrimp

244uw6q.jpg

Mr. nice guy


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratuluje pięknie zapowiadającego się baniaczka.

Podczepiając się do tematu (bez obrazy) mam tylko jedno pytanie a propos zwierzątek, które przyszły wraz z LR:, czym i jak je wyjmujecie z akwa??


Akwarium - 85x45x50 + sump 90L

Cyrkulacja - marea 3200 vs 3200

Odpieniacz - turboflotor 1000

Oświetlenie - 8 x 24 W T5

Akwa oparte NIE na ceramice - (tylko) LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@halik a czemu ktos mialby sie obrazic? a zwierzaki wyciagalem na rozne sposoby. generalnie to kazdy kawalek skaly obmywalem nad boksem woda z akwarium i w miare dokladnie przegladalem zo jakis czas trzymajac nieruchomo(wtedy widac czy cos nie lazi) a jak zaauwazylem krabika to go penseta i do szklanki a przy 15 musialem juz sie przeniesc do dzbanka :( a jezeli chodzi o modliszki to je lapalem do szklanki od razu. najlepiej jak jest troche wody w boksie to zaganiasz ja szklanka i pozniej robisz szybki roch i woda wlatujaca do szklanki zasysaa modliszke.

dzisiaj zauwazylem ze to cos z zdjecia 4 uroslo i jest teraz dwa razy wieksze. ma cielisty kolor na zewnatrz na gorze taka jakby korone z wypustkami i od wewnatrz ten kapelusz caly swieci na taki pomaranczowy kolor


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakladasz gumowe rekawiczki, bierzesz porzadna latarke i pensete. Ja mam taka 30cm. Swiecisz na kazdy kawalek skaly przed wlozeniem, kazda szczeline i jame ogladasz. Jak cos sie rusza to wywalasz. Nie wklada sie odrazu do akwarium skaly.

lukas: daj fotke to zobaczymy :-) Ja zakladam, ze nie tyle uroslo co woda sie napompowalo :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie zaczelo. pojawiaja sie pierwsze glony nitkowate, zielone. wczoraj nakarmilem krewetki modliszkowe i kraby jak i pistoletowe, mrozonymi kielzami. z teeg co zauwazylem to modliszkowa nie wybrzydzala i po chwili wcinala kielza :(:D


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic mi nie zostaje jak tylko pogratulowac Ci :(


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam niestety ostatnio nie mam za bardzo czasu zeby udzielac sie na nano i podawac nowe info na temat baniaczka. pisze prace dyplomowa. ale teraz sobie zrobilem mala przerwe i troche nowych wiadomosci z baniaczka. po pierwsze zmienilem nieco ulozenie skaly( przy okazji dam nowe foto) glony rosna coraz dluzsze, ale przynajmniej tak mi sie wydaje niezbyt szybko, co mnie cieszy. do baniaczka trafilo pierwsze zycie. 3 slimaki turbo i wezowidlo. slimaki niesmialo ganiaja sie po zbiorniku gdzie niegdzie nawet widac ze wcianaly glony, wezowidlo ucieklo w skaly. widzialem je raz jak wkladalem i pozniej drugi raz jak robilem nocna eksploracje baniaka z latarka. sluchajcie jakie niesamowite rzeczy sie dzieja w baniaku noca( co mozna zaobserwowac przy latarce. wtedy zobaczylem poraz drugi wezowidlo jak sobie lezalo na skalce i machalo wesolo noga :) . niestety ku mojemu niezadowoleniu odkrylem ze w baniaczku siedzi jeszcze z 5 albo i krabow(bandytow, 4 juz wyjalem z baniaka jeden byl naprawde spory) na reszte bede czail sie dalej i upoluje je jak podrosna, teraz neich wcinaja glony:P ). zobaczylem tez dziwne zwierzatka ktore wygladaja jak takie glisty , smieszne to bylo bo taka glista wynuzala sie ze skaly i lapala cos na niej i sie chowala( nie wiem czy to usunac czy nie, grozne to to jest? ) namiezylem tez dwa szorstniki jak mi sie wydaje , schowane w szczelinach , usuwac je czy nie? czy sa grozne ? narazie to tyle niedlugo wkleje foto to bedzie na czym oko zawiesic

aha no i zapomnialem napisac ze nabylem od janka mikser i dozuje kalkwaser do baniaczka za pomoca pompy sp3000.. powiedzcie mi jeszcze ile dawac tego proszku do mikserka, ma on pojemnosc bodajze 5 litrow

pozdrawiam

lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kilka fotek:

1

257zms5.jpg

2

25808hv.jpg

3

2580ayq.jpg

4

2580y8z.jpg

5

25810dg.jpg

6

2581d2r.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie prosze o identyfikacje 2,3,4

na 5 jest slimol na platformie skalnej która nazywa się "paszcza aligatora" :)

aha no i rzecz ktor amnie mocno zaskoczyla to pewnego dnia zobaczylem taka otwarta muszelke na dnie, wiecie co t moze byc??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie wie co to jest???


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami

tez widze takie pootwierane muszelki .. ktore wylapadaja ze skały moze są po ma łych małżach a woda je wypłukuje ze skały ?


"Pit "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde tych glonow sie robi coraz wiecej. moze by tak wrzucic do sumpa pełzatki czy cos? ma ktos moze w warszawie na zbyciu troche?? czy to prawda ze ona wypiera glony nizsze? wiem ze poznniej moze zasyfic wode ale ja bym ja potrzymal do dojrzeania a pozniej ewentualnie oddal komus dalej.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu zakończenia dojrzewania baniaka możesz też wrzucić absorbent fosforanów typu Rowaphos czy AM aniphos longlife. Pomagają ograniczyć wzrost glonów a przy tym zapobiegają akumulacji fosforanów w zbiorniku.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś u Lukasa - wcale nie ma tak dużo tych glonów.

Śliczna skałka i nietypowe zoanthusy mu rosną(to to na 4 foto) - szklisto zielone z pomarańczowym łebkiem i białawym okiem - przezornie zaklepałem szczepkę na przyszłość ;].

Co do małż - ja mam przynajmniej 3 żywe i to od 2 lat - mają max. ok 1 cm i to takie same jak masz muszelki.

Kraby dzikusy je zżerają więc pusta muszla może być ofiarą zbrodni ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. dawno nic nie pisalem a w baniaczku coraz wiecej sie dzieje. trafily do niego kraby pustelniki czerwone (chyba karaibskie) , krewetka czyszczaca, 3 ocellarisy, i grzybki jest jeszcze maly sarco clavularia xenia i sinularia na razie malutkie ale mam wrazenie ze caly czas sie powiekszaja. grzyki sa dwa razy wieksze niz byly w sklepie :) :). glony sie juz nie rozwijaja, mam wrazenei ze jest ich coraz mniej a teraz jak sa kraby to dodatkowo szybciej znikaja. krewetka byla aklimatyzowana jakies 3-4godziny, wczoraj zrzucila pierwsza wylinke jest u mnie od czwartku. ocelarissy przeszly 5 godzinna aklimatyzacje i tez wydaja sie byc ok najpierw wplunely za skalki ale juz po godzinie ochoczo w trojke wyplynely na zwiady baniaka. podaje im mrozonego solowca ale nei jestem pewiem czy jedza bo jak zauwazylem do polykaja po czym zaraz wypluwaja, podawac im dalej solowca czy moze cos innego?? czy to normalnen ze na poczatku wypluwaja??daje im dwa razy dziennie, sa od wczoraj u mnie bardzo chetnie podplywaja do jedzenia. a teraz jak te cuda wygladaja:

1

281aanp.jpg

2

281ajyb.jpg

3

281amah.jpg

4

281amxf.jpg

5

281anhg.jpg

6

281apkz.jpg

7

281atjd.jpg

8

281au50.jpg

9

281bexv.jpg

10

281bfq9.jpg

na tym ostatnim zdjeciu z grzybami widac na gorze takie cos, nie wiem czy to jest aipitasia czy jakas inna szklana roze ale nie wyglada mi to na cos dobrego niestety w sklepie tego nie zauwazylem, jak moge to usunac( o ile usuwac) i czy moze mi to poparzyc grzyby???


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna aiptasia :) lepiej usuwać. Ja dostałem w prezencie :) na skałce z reefshopu i już mi się to roznosi po akwa. Przynajmniej wiem jak wygląda :).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly czas bije sie z myslami czy dac ukwial dla blaznow czy nie, nie wiem czy ryzykowac???

czy sa jakie odmiany ktore nie rosna ogromne i nie laza po akwa??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co planujesz trzymac? Jezeli przedewszystkim miekkie to na Twoim miejscu zdecydowalbym sie na ukwial - nawet jak w nie "wjedzie" to nie bedzie to zawsze to bedzie mniejsza strata niz gdyby wjechal w spsa wartego ladne pieniadze. Niestety z ukwialami to jest loteria, zdarzaja sie grzeczne, zyjace w jednej obranej miejscowce, a rownie dobrze mozna trafic na Jasia Wedrowniczka :) Hmm gdyby mi bylo dane wybierac to majac Twoj litraz zainwestowalbym w ukwial, bo tak naprawde to caly sens trzymania blaznow w akwariach wynika z ich symbiozy z ukwialem. Bez ukwiala mozna je zastapic innymi, rownie slicznymi rybami. Pozdrawiam,

M.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no narazie miekasy ale z czasem na pewno jakies twardziele, dlatego mam dylemat, bo szkoda bedzie tego co sie wlozy w twardziele zeby pojednej akcji wszystko bylo zniszczone. poczekam jeszcze z ukwialem. zobacze jak podrosnie sarco moze w nim beda siedzialy, chociaz z tego podobno sarco niezbyt przepada za nimi bo one go beda draznily.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem ukwialow, ale takze nie planuje. Wole spac spokojnie i nie denerwowac sie, ze cos mi poparzy korale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzaj z karmieniem, raz dziennie im wystarczy, zasyfisz jeszcze dojrzewajacy zbiornik


akwa 300 l + sump 100 l i masa potrzebnych i niepotrzebnych dupereli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.