Skocz do zawartości
lukas

moja 600ka

Rekomendowane odpowiedzi

ok no to mam komplet:

PH- 8,3

KH- 9,6

NO3- 0

NO2- 0

NH4- <0,25

Ca 380

Mg 1260

zasolenie 1,023

i czy to znaczy ze proces dojrzewania juz sie skonczyl??

myslicie ze moege dalej zasiedlac zbiornik??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hopaki???? bo moje rybcie juz nie moga sie doczekac:P:P


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie to możesz :)


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam takie pytanko bo teraz bede zasiedlal dalej i w pierwszej kolejnosci chce wpuscic naso literatusa. czy jak pozniej bede dopuszczal hepausa i dajmy na to lineatusa o sie zatluka czy mam je wpuscic wszyskie razem najlepiej??

z tego co wiem to tez nie dobrze jak sie wpuszcza duzo na raz bo wtedy parametry moga ostro skoczyc bo system ekologiczny nie jest przygotowany na takie obciazenie?

co radzicie?


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej wszystkie odrazu wkladac do akwarium .Ale jezeli nie masz pieniedzy lub sa akurat niedostepne to kup naso lituratus w jakims normalnym rozmiarze nie za duzy


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj odpalilem mikser i dzisiaj zmierzylem ca i jest okolo 400.

jutro wpuszczam dwie nowe ryby :):D

naso lituratus

i dimidiatus

mam pytanie co do karmienia tych ryb, w akwa jest troche glonow wiec pewnie naso sobie bedzei skubal , a czym pozniej najlepiej go karmic?? z tego co wiem to algi nori sa ok. czy on wpiernicza tylko zielone czy tez np artemie zywa??

a dimidiatus tez sie jakos dokarmia czy on tylko zeruje na tych bakteriach??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smialo mozesz karmic je mrozonkami- artemia , kryl.

Wargatek zywi sie nie tylko bakteriami :)- pasozytami z cial ryb, bedzie dobrze jak juz lubi mrozonki bo inaczej jego kariera w twoim akwarium bedzie krotka, wiec przy zakupie wez takiego ktory ruszy mrozonki.

wogole dobrym zwyczajem jest poprosic sprzedawce zeby dal troche jedzienia ryba przy tobie, wtedy masz pewnosc , ze ryba je i jest zdrowa.

pozdrowionka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dimidiatusa i spokojnie powinien żerować na tym co wrzucisz innym rybkom do zbiornika . Musi to być odpowiednio małe bo ma mały pyszczek. Umnie najlepiej radzi sobie z artemią i czerwonym planktonem.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomik no niestety nei mam mozliwosci zobaczenia ich, ryby ida z reefshopu. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. przemek zapewnial mnie przez tel ze naso jest po kwarantannie i je pokarm zastepczy.

danek a widziales jak twoj dimidiatus czysci rybki czy to tylko sciema :) i on w akwarium nei czysci??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to na własne oczy i powiem ci ze ryby wola jak to krewetka robi i do niej pływaja . A wargatki mam wogóle 2 zółtego chrysusa ale on nie czyści i dimidiatusa ten czasem próbuje.


Nareszcie przesiadka na 540 litrów .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czysci nie czysci :)

mimo wszystko to moj ulubiony wargatek niedosc ze ladnie wyglada to wlasnie dodatkowo skubie te swoje ofiary:), fakt ze jakos u mnie tez bardziej odpowiada im krewetka


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepsze krewetki sa do czyszczenia ryb wargatek niestety ma to do siebie ze dosc ostro kaleczy ryby i rybki sie mu nie daja zbytnio.Naso je wszystko od salaty ,nori ,spiruline po mrozonki jak kryl czy artemia wargatek je mrozonki spiruline chetnie wcina a nawet czasami moj je salate


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to moja nowa rybcia troche sie biedak zestresowal ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok.

widzialem jak podskubywal glony ze skaly

trzymajcie kciuki

http://video.tinypic.com/player.php?v=4i22vdx


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za naso lituratus???? cos bialego zaobserwowalem na ciele co to i pletwa ogonowa troche poszarpana albo zle widze!


170x60x60 220x90x70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no narazie jest bez kolorkow i ma takie biale plamki- przemek mowil ze to objaw stresu. ten filmik to nagrany jest zaraz po wpuszczeniu do akwa.

pletwa wydaje sie ok

jak narazie ryba plywa sobie po zbiorniku , jak si epodejdzie to ucieka w skalki, kolorow jeszcze nie odzyskala, zobaczymy wieczorem jak zapali sie hqi


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze skubie to dobry objaw. ale z doswiadczenia wiem, ze z rybami jest jak na loterii. nie zamierzam sie nawet wglebiac w temat. po prostu niektore przezywaja a inne padaja.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z doswiadczenia wiem jedno nie podobaja mi sie te plamy, wroza zle obym sie mylil.

Edit- plamy to pikus jesli nie odzyska kolorow to bedzie problem, a opcja 3 odzyska kolory ale nie zrobi kupy to tez zle. no niestety wybrales ciezka rybke.

moja zona meczy mnie zeby kupic raz jeszcze naso, ale ta loteria.........


400l + 150 sump, troche sprzetu i zeovit od 12.11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam zastanawiam sie teraz nad wlozeniem piasku na dno.

to ze on tam bedzie to juz jest przesądzone.

i mam pytanie do was jakiego najlepiej uzyc??

piasek ma byc tylko dekoracja, wiec nei bedzie go zbyt grubo?

polecacie cos??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas jakby co to chetynie bym odkupil od ciebie jakies 3-4 kg

jak bedziesz bral to daj info na priv

pozdro

darekn12


od 17 wrzesnia 2009 akwarium zlikwidowane...ale kiedys wroce...:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale prad masz fajny, kurde u mnie to wyglada jakby woda stojaca byla :D

chyba trzeba dolozyc znow jakas pompke


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 worki zywego, drobnego piachu...:D


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przeczytałem taką radę:

Jeżeli chcesz trzymać pokolce, najpierw spróbuj zółtka. To bardzo dobra rada, ja nigdy nie zdecydowałbym się na naso w tak młodym zbiorniku.

Rybka wygląda niezbyt ciekawie. @lukas, życze szczęścia i mam nadzieje że przeżyje.


120/60/60 - 430l, 2x400W 20KK BLV, Wavebox + 6100 + 6060 + 6045 + 6025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam nadzieje ze przezyje :D

wydaje mi sie ze wyglada troche lepiej juz

caly czas wcina glony z eskaly i wali kupy

stani a jaki konkretnie bys polecil??


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.