Skocz do zawartości
lukas

moja 600ka

Rekomendowane odpowiedzi

nagralem krotki filmik zapraszam do ogladania

link do filmiku pietro wyzej

niestety mam smutna wiadomosc chyba

dzisiaj rano patrze w akwa wszystko ok

przed chwila karmilem ryby i patrze a tu sobie brazowe gluty sie robia ;/ no to sobie mysle przeje...ane.

na szybko zajrzalem do zywicy byla podzielona jakby na dwie czesci jedna czarna a druga pomaranczowo zlota. wymienilem na nowa porcje wieczorem zrobie swieze testy niestety nie mam po4

mam takie pytanei czy ma ktos w warszawie na zbyciu jakies glony wyzsze ,jakie najlepiej?, bo chce do sumpa wsadzic moze pomogą?

na razie nei ma tego duzo ale mnie wkurza i na pewno sie rozrosnie bo to nie wiadomo kiedy sie pojawilo

f*ck

jeszcze raz zapraszam na filmik( jeszcze bez glutow) troche slaba jakosc filmu bo duzo wazyl,ale zasze cos

jeszcze raz zapraszam na filmik


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jest jakis sposob zeby zagonic błazny do ukwiala??

ukwial heteractis crispa ale ona nawet do niego nie podplywaja, hepaatus otarl sie wiecej razy niz one. a paccagnela wyciagala mu artemie zywa z czulek

kiedys czytalem ze ktos przyklejal fote blaznow w ukwiale, ale czy to dziala;)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nemo tak od razu do ukwiała nie wskakują. Czasem to kilka miesiecy sie na niego patrza jak wół na malowane wrota zanim wejdą. Nie ma reguły. Może to zbieg okoliczności ale mówcie co chcecie - wsadzenie foty pomogło ;)

Zreszta zdrowy na umyśle jestem (tak mi sie przynajmniej wydaje) i sam takiej bzdury bym nie wymyslił, tylko w kilku miejscach o tym przeczytałem. No i w akcie desperacji sprobowałem

Tylko jakąś taką wybierz żeby nemo nie musiało się domyślać co na focie jest ;)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wlozylem do akwa antiphos fe AM zobaczymy czy pomoze na te brunatne badziewie. tak sobie mysle ze moze to sie stalo przez to ze praktrycznie w jednym czasie wsadzilem 4 pokolce ktroe sraja bez opamietania.

kupując ten absorber nie moglem sie oprzec i kupilem go

moj ulubiony koral:

2wodbwg.jpg

z tego co wyczytalem to powinien stac w dolnych partiach zbiornika ale tutaj wyglada calkiem niezle nie wiem czy nie bedzie mial za mocnego swiatla ?

moze niech sie wypowiedza ci co maja wieksze doświadczenie w tej kwestii

4c2tspi.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz co dzieje sie z koralem. jezeli nie bedzie obkurczony - dookola otworu gebowego jest twarda tarcza otoczona tkanka - i jesli wlasnie te tarcze nie zaczna przecinac tkanki to jest ok. musisz sam popatrzec co sie dzieje. jak zacznie - korala na dol. pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wlozylem do akwa absorber fosforanow AM fe. nie wiem czy to jego magiczne dzialanie ale widze ze te brazowe gluty powoli sie cofaja i jest ich mniej.

dzisiaj mocze wegiel przez caly dzien i poznej wrzuce na dwa trzy dni.

kupilem tez lajona 112 z elektroda eurosensora- od rana sie moczy w ro jutro rano moze podl?cze ( ile czasu musi sie moczyc przed kalibracja??)

dzisiaj przyszedl tez TDS do ciaglego pomiaru i mam takie pytanie. czy zalozyc jedna czujek przed ro a druga za DI ??

czy moze jedna za ro a druga za DI?

bo w sumie co mi z tego jak bede wiedzial ile ma woda w kranie- co mi to daje- a tak bede wiedzial jak czysci ro i jak czysci DI- dobrze mysle?

prosze o porady co do wegla , lajona, i tds'a

pozdrawiam lukas


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest jest. ma sie coraz lepiej na tej focie ktora jest teraz poprostu sie pochowaly .

naso ma calkiem ladne kolory ale to jeszcze nie to co powinno byc moze jak urosnie to sie wybarwi. jak na razie to jeszcze sie boja i uciekaja w skaly jak karmie chociaz naso wyplywa i zjada granulki.

moze dzisiaj pstrykne jakies fot to zobaczycie. na filmiku ktory wstawilem drugi bylo go widac.

ale nei wiem czy porobie foty bo wlasnie prowadze szkolenie dla blaznow z zakresu aklimatyzacji w i zasiedlania ukwialow. czyt. fotka przystawiona do szyby :( :(:(:)


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lineatus jest z erybki jest u mnie okolo miesiaca


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podlaczylem tds'a i zrobilem pomiar:

na wyjsciu z kranu 433

za RO i DI - 000

to znaczy ze filtry dzialaja :(

jednak odkrylem ciekawa rzecz, u mnie woda dolewana jest raz na dzien albo raz na dwa dni do malego akwarium a pozniej z niego przepompowywana jest do miksera. i jak sie wylaczy napelnianie tego malego baniaczka to ta woda ktora stoi w wezyku szybko traci paramety. powiedzmy po godzinie lub dw?ch tds pokazywal juz 008. dopiero po spuszczeniu troche wody wraca do 000.

aha a co dziwne woda stojaca przez dzien czy dwa w tym malym akwarium nie psuje sie, wlozylem do niej czujnik tds i pokazywalo 000


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest tam cos co ma sie psuc. mozliwe ze czujnik swiruje jak nie ma przeplywu wody.


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie po krotkiej przerwie

w akwarium pojawili sie nowi mieszkancy

ponizej kilka fotek

zdjecia robione w swietle aktynicznym

EUPHYLIA

1

2ahwnpi.jpg

2

40mwqgy.jpg

3

48xwfiv.jpg

4

48h06f8.jpg

5

2r4h7nm.jpg

CLAVULARIA (ZIELONA)

2cfph54.jpg

GONIOPORA

2d1wu8x.jpg

SARCOPYTHON (Z ZIELONA POSWIATA)

1

4c7nvjs.jpg

2

48hicdv.jpg

a teraz cos co mnie cieszy najbardziej w moim akwa

FAVITES ktory rosnie!!!!!!!!

2v8n0a8.jpg

dostawilem go do skalki i widze ze zaczyna na nia wrastac, myslalem ze sie posikam jak zobaczylem, naprawde wkrecajacy widok


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na swieta zafunduje sobi e reaktor to przyrosty moze beda eszcze wieksze (szybsze)

teraz dozuje kalkwaser z m iksera

w planach mam jeszcze dolozenie swiatla


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz.pl jak narazie moja euphylia jest "spokojna". fakt ze stoi na odludziu. nad nia rosnie clavularia i xenia, jak narazie nie widze zeby odczuwalay jakis dyskomfort


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas, dlatego, ze dopiero ja wlozyles i jest mala, ale troszke podroznie i zadomowi sie to zobaczysz jak wydluzaja jej sie ramiona po 15 cm i nawet wiecej. Uwazaj na nia caly czas. Na rafie nie ma wyjatkow od reguly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Coż sie zmienilo ?

Może jakieś nowe fotki :-)


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukas- jak tam Naso ???


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.