Skocz do zawartości
leon0409

pompa obiegowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie jak czyści się pompy obieg i od odpienka bo strasznie spada mi wydajność a co za tym idzie poziom wody w kominie. Nie miałem wcześniej akwa więc nie mam z tym doświadczenia. Czy mam ją wyjąć i normalnie pod kranem płukać czy są jakieś inne metody. Pompę mam jebao dc3000 a odpieniacz turboflotor 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

spuść ze zbiornika trochę wody do "pudełka śniadaniowego" i szczoteczka do zębów w rękę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak normalnie pod wodą z kranu a jako że będziesz to robić przy podmianie zapewne to zanim wróci to wszystko do obiegu możesz wsadzić do wiaderka z wodą spuszczoną z akwa i potem do sumpa. nie masz po drodze waty lub gąbki? - bo jeśli tak to raczej ona zapchana jest problemem a nie pompy


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam po drodze od spływu dwa duże kawałki waty w pierwszej komorze tam gdzie spływ i odpieniacz. Potem pasek w 1 i 2 buble stopie. Wcześniej miałem tylko w jednym buble stopie ale mam wysokie no3 i gdzieś wyczytałem że wata na to pomaga. Dodatkowo jak miałem wcześniej tylko pasek to wymieniałem co 3 dni teraz po zmianach nie wymieniana prawie 3 tyg tylko była płukana przy podmiance. Czytałem że na wacie się osadzają bakterie i robi się brązowa dlatego przestałem wymieniać żeby zbić no3 do poaimu 10 bo ciągle mam w granicy 25 albo coś nie tak z testem bo korale się normalnie pompują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

watę to ja mam w panelu jako pierwszą (do łapania syfków) - płukana/wymieniana co 2-3 dni bo ... ogranicza spływ

odpieńka i pompę itp. czyszczę przy podmiance właśnie spuszczoną wodą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto wyjac wirnik i go wyczyscic pod kranem szczoteczka do zebow. Rowniez gniazdo wirnika w pompie.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak normalnie pod wodą z kranu a jako że będziesz to robić przy podmianie zapewne to zanim wróci to wszystko do obiegu możesz wsadzić do wiaderka z wodą spuszczoną z akwa i potem do sumpa.

To juz chyba przerost formy nad trescia.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A jak się dobrać do wirnika b nie mam instrukcji, czy ten przód pompy się jakoś rozbiera na wciski. Może ktoś ma instrukcję to prosiłbym o podesłanie na email: mariusz-domzalski@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz chyba przerost formy nad trescia.

bez polskich znakow/mobilnie...

dlatego napisałem "możesz" bo już słyszałem od kilku osób, że się dziwią jak wsadzam prosto po umyciu kranówką do sumpa :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.