Skocz do zawartości
Dziobo

Mespilia globulus S - jezowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jeśli spuszczałem wodę w akwarium i przez przypadek poziom wody spadł mi poniżej poziomu w którym znajdował się jeżowiec to czy mu coś będzie ? Bo przez chwile wydzielał jakiś dziwny biały śluz ?


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gratilla niejednokrotnie zostawał ponad poziomem wody (łącznie z otworem gębowym) przy podmianie i do dziś ma się bardzo dobrze :) Więc myślę, że i Twojemu nic nie będzie :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie żył ;-) dodam, że czasami zdarza się mojemu gratilla wystawić 1/4 ponad powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie ;) rusza się więc żyje he

Spanikowalem bo jak kiedyś czytałem na stronach iż one niby nie powinny mieć kontaktu z powietrzem ale jak widać tak nie jest


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak jest :p

Pamiętam jak na słodkowodnym forum siedziałem 24/7 prawie to był temat który tutaj tez jest "400L morskiej przygody" i tam właśnie ten pan po aklimatyzacji jeżyka wyjął go i przerzucił do akwarium, długo nie pożył, chyba nawet w ten sam dzień kaputnął.

Podobno krztuszą się czy coś, ale nie wiem :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno nie potrafia pozbyc sie "nalykanego" powietrza.

Dotychczas nigdy w sklepie nie widzialem, zeby sprzedawca wyjmowal go siatka, zawsze pod woda wkladal do woreczka...

Moze taki "odplyw" jest dla niego mniej zaskakujacy i jakos sie zamyka ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też już niejednokrotnie słyszałem , że nie powinien mieć kontaktu z powietrzem, ale jak widać niektóre osobniki temu przeczą :-) Swoja droga ogladalem kiedyś program o życiu morskim i tam też było pokazane jak w naturze te jeżowce zostaja na skałach w czasie odpływu.


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem iz minolo juz kilka dni a jezowiec ma sie dobrze i zyje ale jak bede go przenosic do nowego mieszkania to jednak zrobie to pod woda na wszelki wypadek :)


bb3a24fe768f7248.jpg[/center]

Cyrkulacja rw 8 i rw 4 swiatlo blau 6x39 Odpieniacz Deltec SC 1456 obieg Jebao 3000

2a957fd6ca504fe5b7cdae1f469f126du418a386.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nurkowałem na rafie, to podczas przypływu tylko te z krótkimi kolcami pozostawały czasami na powietrzu. Te z długimi kolcami zawsze żyły sporo głębiej (2m+ podczas odpływu)


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przy przenosinach też wylądował poza wodą. Tak się skubany schował w skałach, że go nie zauważyłem. Przez przypadek był poza wodą jakieś 5 minut. W nowym akwarium puszczał biały śluz, ale finalnie nic mu nie jest. Ten biały śluz to chyba jeżowiec próbował się rozmnażać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.